Норвегія фінансує новий проект у гуцульських Карпатах

 

З лютого цього року на території Яремчі стартували три нових міні-проекти в рамках «Збереження та стале використання природних ресурсів Українських Карпат» Всесвітнім фондом природи (WWF) за фінансової підтримки уряду Норвегії.


Виконавцями міні-проекту під назвою «Гуцульщина сакральна» є Туристична асоціація «Карпати Еко-Край» та Карпатський НПП. Проект передбачає розробку та популяризацію  етно-пізнавального маршруту, який включає відвідування дерев’яних церков, так званої гуцульської школи народного будівництва та інших визначних духовних пам’яток, які приваблюють туристів своєю автентикою та молитовним духом.

 

Такий проект має стати візитівкою регіону і КНПП, допоможе власникам зелених садиб у організації своїм відвідувачам насиченого та змістовного відпочинку. Крім цього, даний етно-маршрут у подальшому міг би стати однією гілкою інших подібних маршрутів, які охоплюють усю етнічну територію Гуцульщини.

 

Проект «Гуцульщина сакральна» включає в себе розробку екскурсії нового маршруту, випуск інформаційної брошури з описами та фотоілюстраціями гуцульських церков Яремчі, розташованими на території КНПП. Основні відомості про гуцульське сакральне будівництво в брошурі будуть перекладені англійською, що значно розширить кількість відвідувачів поза межами України, повідомляє сайт zaholovok.

 

Наступним важливим кроком у роботі даного проекту є виготовлення промоційного відеоролику, який коротко розповідав би про риси сакрального будівництва в Карпатах, знайомив би з пам’ятками архітектури на цій території, а також інформував глядачів про Карпатський  НПП, туристичну асоціацію «Карпати Еко-Край».

 

Презентація новоствореного маршруту із залученням представників громади, органів місцевого самоврядування та ЗМІ  допоможе в рекламній кампанії маршруту, а підсумком  проекту стане екскурсія етно-маршрутом «Гуцульщина сакральна».

 

Виконавцями міні-проекту під назвою "Вершина Маковиця чекає на тебе" є  громадська екологічна організація "Еко-плай"та Карпатський НПП.

 

В рамках проекту плануються наступні заходи: облаштування площадки з каменю, облаштування сходів з каменю на крутих підйомах, прочистка маршруту та маркування, виготовлення інформаційних стендів та вказівників. Відновлення потенціалу даного маршруту є досить важливим для розвитку екологічно зорієнтованого туризму, соціальної й екологічної стабільності регіону.

 

Виконавцями міні-проекту під назвою "Сприяння сталому розвитку природоохоронних територій шляхом підвищення інформованості про них» є Івано-Франківська регіональна фундація «Карпатські стежки», Карпатський НПП,  природний заповідник «Горгани» та ТОВ «Карпати. інфо».

 

Ідея проекту полягає у виданні атласу на оновленій картографічній основі, який би охоплював територію Карпатського НПП, ПЗ «Ґорґани» і частково Карпатського біосферного заповідника, де буде розміщена найновіша інформація про дані природоохоронні об’єкти з акцентуванням на різниці між ними, а також між ними і звичайними територіями.

 

В даному атласі туристична складова відображатиметься у вигляді туристичної карти регіону з сіткою GPSта показом меж природоохоронних територій, а в описовій частині подаватиметься узгоджена з адміністраціями природоохоронних установ екологічна та туристична інформація, - повідомили в Міністерстві екології та природних ресурсів України.


06.03.2012 2203 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3290
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11732 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2147
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2037
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3011
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

5003

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

734

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1297

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1825

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1546
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1932
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1803
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9001
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

840
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

922
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

2102
21.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20706
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

581
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

772 3
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

933 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

970