Норвегія фінансує новий проект у гуцульських Карпатах

 

З лютого цього року на території Яремчі стартували три нових міні-проекти в рамках «Збереження та стале використання природних ресурсів Українських Карпат» Всесвітнім фондом природи (WWF) за фінансової підтримки уряду Норвегії.


Виконавцями міні-проекту під назвою «Гуцульщина сакральна» є Туристична асоціація «Карпати Еко-Край» та Карпатський НПП. Проект передбачає розробку та популяризацію  етно-пізнавального маршруту, який включає відвідування дерев’яних церков, так званої гуцульської школи народного будівництва та інших визначних духовних пам’яток, які приваблюють туристів своєю автентикою та молитовним духом.

 

Такий проект має стати візитівкою регіону і КНПП, допоможе власникам зелених садиб у організації своїм відвідувачам насиченого та змістовного відпочинку. Крім цього, даний етно-маршрут у подальшому міг би стати однією гілкою інших подібних маршрутів, які охоплюють усю етнічну територію Гуцульщини.

 

Проект «Гуцульщина сакральна» включає в себе розробку екскурсії нового маршруту, випуск інформаційної брошури з описами та фотоілюстраціями гуцульських церков Яремчі, розташованими на території КНПП. Основні відомості про гуцульське сакральне будівництво в брошурі будуть перекладені англійською, що значно розширить кількість відвідувачів поза межами України, повідомляє сайт zaholovok.

 

Наступним важливим кроком у роботі даного проекту є виготовлення промоційного відеоролику, який коротко розповідав би про риси сакрального будівництва в Карпатах, знайомив би з пам’ятками архітектури на цій території, а також інформував глядачів про Карпатський  НПП, туристичну асоціацію «Карпати Еко-Край».

 

Презентація новоствореного маршруту із залученням представників громади, органів місцевого самоврядування та ЗМІ  допоможе в рекламній кампанії маршруту, а підсумком  проекту стане екскурсія етно-маршрутом «Гуцульщина сакральна».

 

Виконавцями міні-проекту під назвою "Вершина Маковиця чекає на тебе" є  громадська екологічна організація "Еко-плай"та Карпатський НПП.

 

В рамках проекту плануються наступні заходи: облаштування площадки з каменю, облаштування сходів з каменю на крутих підйомах, прочистка маршруту та маркування, виготовлення інформаційних стендів та вказівників. Відновлення потенціалу даного маршруту є досить важливим для розвитку екологічно зорієнтованого туризму, соціальної й екологічної стабільності регіону.

 

Виконавцями міні-проекту під назвою "Сприяння сталому розвитку природоохоронних територій шляхом підвищення інформованості про них» є Івано-Франківська регіональна фундація «Карпатські стежки», Карпатський НПП,  природний заповідник «Горгани» та ТОВ «Карпати. інфо».

 

Ідея проекту полягає у виданні атласу на оновленій картографічній основі, який би охоплював територію Карпатського НПП, ПЗ «Ґорґани» і частково Карпатського біосферного заповідника, де буде розміщена найновіша інформація про дані природоохоронні об’єкти з акцентуванням на різниці між ними, а також між ними і звичайними територіями.

 

В даному атласі туристична складова відображатиметься у вигляді туристичної карти регіону з сіткою GPSта показом меж природоохоронних територій, а в описовій частині подаватиметься узгоджена з адміністраціями природоохоронних установ екологічна та туристична інформація, - повідомили в Міністерстві екології та природних ресурсів України.


06.03.2012 2196 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1065
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

876
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2006
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3375
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2617
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2615

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

354

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

797

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

755

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1716
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

442
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

798
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

777
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

426
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

457
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27113
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

904
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19747
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

507
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

463
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

791
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1522 5