"Повертайтеся в свою країну, якщо ви не можете поважати наші традиції і культуру", – написав один з жителів Індонезії.
Аналогічно навесні 2023 року з Балі депортували російського блогера, який зробив оголене фото на тлі священної гори Агунг – в кінцевому підсумку його також депортували, попри всі спроби виправдатися.
2. Пошкодження музейних експонатів. Деякі туристи роблять це випадково з необережності, але є ті, хто здійснює акт вандалізму цілком усвідомлено.
Так, в кінці минулого року громадянин США був заарештований у Ватикані після того, як він розбив римську скульптуру в музеї Кьярамонті. Чоловік розлютився після того, як йому було відмовлено в проханні про зустріч з Папою Римським, а тому схопив один з бюстів і кинув його на підлогу. Хоча статуя серйозно не постраждала, вартість ремонту оцінюють в 15 тисяч євро. Повідомляється, що чоловікові пред'явлено звинувачення в спричиненні збитків за обтяжувальних обставин.
Тим часом у 2020 році австрійський турист випадково зламав пальці ніг 200-річній статуї, намагаючись зробити фото. Чоловік вирішив прилягти поруч зі скульптурою "Паоліна Боргезе в образі Венери-переможниці" в Музеї Антоніо Канови в Поссаньо на північному сході Італії. На кадрах з камер відеоспостереження було видно, як він помітив пошкодження, але нікому нічого не сказав і поспішив вшитися геть.
3. Електросамокати в заборонених місцях. Американській туристці довічно заборонили відвідувати знамениті Іспанські сходи в Римі після того, як вона і її друг завдали пам'ятці збитків на суму 26 тисяч доларів, пошкодивши її електроскутером. Один з перехожих зняв на відео, як пара спочатку намагалася стягнути важкі самокати вниз по сходах, але посеред шляху вони, ймовірно, втомилися і просто скинули їх вниз по сходах.
4. Крадіжка піску з пляжу. У 2021 році десятки туристів були оштрафовані на суму до 3 тисяч євро за крадіжку піску з пляжів Сардинії. Група активістів підрахувала, що кількість піску, вивезеного звідси в 2021 році, склала близько шести тонн, попри те, що торгівля сардинським піском, галькою і мушлями була оголошена незаконною ще в 2017 році.
5. Серфінг по міських каналах. У 2022 році двоє туристів, які зняли серфінг уздовж каналів Венеції, були оштрафовані на велику суму. Кадри цієї витівки широко поширилися в соціальних мережах, викликавши гнів місцевих жителів. Мер міста Луїджі Бругнаро настільки розлютився, що фактично почав полювання на пару, запропонувавши вечерю всім, хто допоможе їх знайти. За кілька годин він оголосив, що особи серферів встановлені, а їхні дошки вартістю 25 тисяч євро конфісковані.
6. Контрабанда дорогоцінних артефактів. У 2017 році британець був заарештований в аеропорту Бодрума за підозрою в "виявленні турецьких артефактів без повідомлення владі". Чоловік знайшов 13 золотих монет під час сноркелінгу і намагався забрати їх додому як сувенір, але був затриманий.
7. Подорож в найнебезпечніші місця на землі "заради розваги". Не так давно "адреналінового туриста" Майлза Рутледжа і ще двох чоловіків затримали таліби. І якщо у двох інших чоловіків були законні причини перебувати в країні, то Рутледж просто любить їздити в найнебезпечніші місця на Землі заради розваги, нещодавно також побувавши в Південному Судані та в Україні. Примітно, що Рутледж вже одного разу був евакуйований з Афганістану під час захоплення влади талібами в 2021 році.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: