Невідома Україна: плоскі будинки

 

В українських містах є ще безліч цікавинок, які можуть неабияк здивувати. До таких екстравагантних витворів архітектури належать і «плоскі» будинки. Спитаєте, як це «плоскі» і чи живуть у них люди? Звичайно, навіть такі, здавалося б, не пристосовані для життя будівлі, мають пожильців.

 

А все тому, що «плоскі» будинки видаються такими тільки завдяки особливому нестандартному спорудженню. Насправді вони – трикутні, а з певного кута видається, що будинок має тільки одну стіну. Ці будівлі – родзинки кожного міста, де вони розташовані. А таких ми нарахували в Україні шість. Що ж, познайомимось із незвичними будинками на вулицях українських міст разом. Почнемо звідти, де таких екзотичних будівель кілька.

 

Одеса

Будинок відьми, Картковий будинок – так цю будівлю у Воронцовському провулку називають у Південній пальмірі.  Незвичайна будівля – одна з найулюбленіших серед туристів. Гіди підводять охочих поглянути на «плоский» будинок справа. Адже саме з цього боку він видається плоским. Завдячують такій дивовижі одесити тим, що у часи зведення будинку на всі чотири стіни грошей банально не вистачило. Так, завдяки оптичному ефекту будинок став родзинкою Одеси. Та він міг бути назавжди втраченим. У 2012 році впритул до будинку почали зводити двоповерхову будівлю. Скандал розрісся настільки, що подальше зведення припинили. Нині будинок – пам’ятка архітектури місцевого значення, яка знаходиться на Воронцовському провулку під номером 4.

 

Джерело фото: livejournal, автор – bogdanovvital.

 

У місті є ще кілька подібних будівель. Проте вони не настільки відомі туристам і тому мандрівники навідуються сюди рідше. Ось такий плоский будинок під номером 12 розташований у провулку Віри Інбер.

 

Джерело фото: odess-life.od.ua.

 

А на Лідерсівському бульварі ось така краса просто радує око. Будинок  під номером 21. Подейкують, що в ньому навіть засідали члени масонської ложі!

 

Джерело фото: odess-life.od.ua.

 

Ще один плоский будинок на вулиці Віри Холодної. Цю похмуру будівлю можна знайти під номером 7.

 

Джерело фото: odessaguide.net.

 

Загалом у місті нарахували 6 таких будинків. Хоча цілком можливо, що їх більше, головне – вміти помічати дивовижу!

 

Львів

Найзнаменитіша львівська «стіна» знаходиться на вулиці Пекарській, 34. У місті Лева будинок має статус «найплоскішого». Адже стіни будинку утворюють кут 45 градусів. А зрізана вершина має всього 1,4 метра. Сюди часто приходять туристи, адже Пекарська – одна із найгарніших вулиць міста Лева.

 

Джерело фото: 1256.lviv.ua.

 

Ще один будинок-стіна знаходиться на вулиці Лисенка під номером 10. Ця унікальна будівля теж багатьом знайома з львівських світлин.

 

Джерело фото: спільнота «Екскурсії Львовом» у соцмережі vk.com.

 

Не менш красива «стіна» також є на вулиці Залізняка. За кронами дерев ховається будинок під номером 10.

 

Джерело фото: fotokor.org.

 

А цей будинок унікальний тим, що єдиний зі своїх «братів» одноповерховий. Розташований він на вулиці Некрасова під номером 73.

 

Джерело фото: photo-lviv.in.ua.

 

Загалом у Львові нарахували 10 «плоских» будинків. Тож не дивуйтесь, коли, прогулюючись цим казковим містом, побачите незвичайну будівлю.

 

Житомир

Будинок-серце – так місцеві називають цей незвичайний будинок. Така романтична назва виникла через легенду про те, що будівлю звів 120 років тому місцевий купець на знак свого палкого кохання. Хоча ця історія документального підтвердження не має. Натомість більш вірогідним є те, що тут розташовувалася міська пожежна команда. Також подейкують, що тут був будинок розпусти. Це теж пов’язано з формою споруди, адже її стіни, з одного боку з’єднуючись під гострим кутом, надають будинку схожості із серцем. Звісно, щоб побачити цей ефект, треба дивитися з висоти пташиного польоту чи зайти до середини двору. Побачити дивовижу можна у Житомирі на площі Перемоги під номером 10.

 

Джерело фото: zhzh.info.

 

Харків

Навіть у такому великому місті, як Харків, теж траплялося, що на будівництво не вистачало коштів. Тож місцеві архітектори також скористалися оригінальним вирішенням цієї проблеми – звели будинок-стіну. Туристи, проходячи Московським проспектом біля будинку номер 193, дивуються, як у плоскому будинку можуть жити люди? На вікнах «стіни» – все як у звичайних будинках – штори приховують від чужого погляду оселі харків'ян, на підвіконнях цвітуть квіти і навіть під сонечком на підвіконні може ніжитися кіт! Тож чи справді цей будинок плоский, – запитують туристи. Ні, просто унікальний, – відповідають харківські екскурсоводи.

 

Джерело фото: lifekharkov.com.

 

Чернівці

Чарівна столиця Буковини теж може похвалитися унікальним творінням архітекторів. Якщо потрапили до цього міста, не змарнуйте нагоди прогулятися старими вуличками. Мандруючи площами Філармонії та Турецькою, оглядаючи собор Святої Параскеви, ви обов’язково натрапите на «плоский» будинок. Ця унікальна будівля заховалася на затишній стрій вуличці під красивою назвою Трояндова.

 

Джерело фото: foto.ua, автор – Алексей.

 

Чортків

Хто б міг подумати, що до когорти великих міст, де можна побачити «плоскі» будинки, увійде і невеличке Чортків. У місті на Тернопільщині, на берегах ріки Серет, мешкає всього 30 тисяч містян. Тож не слід нехтувати Чортковом, коли складаєте маршрут «плоскими» будинками України. Тим більше, що свою дивовижу на вулиці Залізничній містяни виділили як могли – пофарбували у яскравий зелений колір. 

 

Джерело фото: tcb.vn.ua.

 

Ось такі незвичайні будинки можна побачити в українських містах. У кожного з них є своя історія. Її найкраще розкажуть місцеві мешканці, які все життя живуть поруч дивовиж чи навіть мешкають у їх «стінах». Варто  спробувати розпитати, як їм живеться у «плоских» будинках. А може, вдасться натрапити на гостинного господаря, який запросить вас навідатися до його оселі. Все можливо, головне – бажання побачити та якомога більше дізнатися про ці дивовижі!

 

ua.igotoworld.com


04.06.2016 5906 0
Коментарі (0)

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5211 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1843 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4053 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3177 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7972 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20303 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

285

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

825

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1919

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2397
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

195
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

703
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

485
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18391
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

986
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1222 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6107 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23399 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

300
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

998 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1190 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

504