Невідома Україна: плоскі будинки

 

В українських містах є ще безліч цікавинок, які можуть неабияк здивувати. До таких екстравагантних витворів архітектури належать і «плоскі» будинки. Спитаєте, як це «плоскі» і чи живуть у них люди? Звичайно, навіть такі, здавалося б, не пристосовані для життя будівлі, мають пожильців.

 

А все тому, що «плоскі» будинки видаються такими тільки завдяки особливому нестандартному спорудженню. Насправді вони – трикутні, а з певного кута видається, що будинок має тільки одну стіну. Ці будівлі – родзинки кожного міста, де вони розташовані. А таких ми нарахували в Україні шість. Що ж, познайомимось із незвичними будинками на вулицях українських міст разом. Почнемо звідти, де таких екзотичних будівель кілька.

 

Одеса

Будинок відьми, Картковий будинок – так цю будівлю у Воронцовському провулку називають у Південній пальмірі.  Незвичайна будівля – одна з найулюбленіших серед туристів. Гіди підводять охочих поглянути на «плоский» будинок справа. Адже саме з цього боку він видається плоским. Завдячують такій дивовижі одесити тим, що у часи зведення будинку на всі чотири стіни грошей банально не вистачило. Так, завдяки оптичному ефекту будинок став родзинкою Одеси. Та він міг бути назавжди втраченим. У 2012 році впритул до будинку почали зводити двоповерхову будівлю. Скандал розрісся настільки, що подальше зведення припинили. Нині будинок – пам’ятка архітектури місцевого значення, яка знаходиться на Воронцовському провулку під номером 4.

 

Джерело фото: livejournal, автор – bogdanovvital.

 

У місті є ще кілька подібних будівель. Проте вони не настільки відомі туристам і тому мандрівники навідуються сюди рідше. Ось такий плоский будинок під номером 12 розташований у провулку Віри Інбер.

 

Джерело фото: odess-life.od.ua.

 

А на Лідерсівському бульварі ось така краса просто радує око. Будинок  під номером 21. Подейкують, що в ньому навіть засідали члени масонської ложі!

 

Джерело фото: odess-life.od.ua.

 

Ще один плоский будинок на вулиці Віри Холодної. Цю похмуру будівлю можна знайти під номером 7.

 

Джерело фото: odessaguide.net.

 

Загалом у місті нарахували 6 таких будинків. Хоча цілком можливо, що їх більше, головне – вміти помічати дивовижу!

 

Львів

Найзнаменитіша львівська «стіна» знаходиться на вулиці Пекарській, 34. У місті Лева будинок має статус «найплоскішого». Адже стіни будинку утворюють кут 45 градусів. А зрізана вершина має всього 1,4 метра. Сюди часто приходять туристи, адже Пекарська – одна із найгарніших вулиць міста Лева.

 

Джерело фото: 1256.lviv.ua.

 

Ще один будинок-стіна знаходиться на вулиці Лисенка під номером 10. Ця унікальна будівля теж багатьом знайома з львівських світлин.

 

Джерело фото: спільнота «Екскурсії Львовом» у соцмережі vk.com.

 

Не менш красива «стіна» також є на вулиці Залізняка. За кронами дерев ховається будинок під номером 10.

 

Джерело фото: fotokor.org.

 

А цей будинок унікальний тим, що єдиний зі своїх «братів» одноповерховий. Розташований він на вулиці Некрасова під номером 73.

 

Джерело фото: photo-lviv.in.ua.

 

Загалом у Львові нарахували 10 «плоских» будинків. Тож не дивуйтесь, коли, прогулюючись цим казковим містом, побачите незвичайну будівлю.

 

Житомир

Будинок-серце – так місцеві називають цей незвичайний будинок. Така романтична назва виникла через легенду про те, що будівлю звів 120 років тому місцевий купець на знак свого палкого кохання. Хоча ця історія документального підтвердження не має. Натомість більш вірогідним є те, що тут розташовувалася міська пожежна команда. Також подейкують, що тут був будинок розпусти. Це теж пов’язано з формою споруди, адже її стіни, з одного боку з’єднуючись під гострим кутом, надають будинку схожості із серцем. Звісно, щоб побачити цей ефект, треба дивитися з висоти пташиного польоту чи зайти до середини двору. Побачити дивовижу можна у Житомирі на площі Перемоги під номером 10.

 

Джерело фото: zhzh.info.

 

Харків

Навіть у такому великому місті, як Харків, теж траплялося, що на будівництво не вистачало коштів. Тож місцеві архітектори також скористалися оригінальним вирішенням цієї проблеми – звели будинок-стіну. Туристи, проходячи Московським проспектом біля будинку номер 193, дивуються, як у плоскому будинку можуть жити люди? На вікнах «стіни» – все як у звичайних будинках – штори приховують від чужого погляду оселі харків'ян, на підвіконнях цвітуть квіти і навіть під сонечком на підвіконні може ніжитися кіт! Тож чи справді цей будинок плоский, – запитують туристи. Ні, просто унікальний, – відповідають харківські екскурсоводи.

 

Джерело фото: lifekharkov.com.

 

Чернівці

Чарівна столиця Буковини теж може похвалитися унікальним творінням архітекторів. Якщо потрапили до цього міста, не змарнуйте нагоди прогулятися старими вуличками. Мандруючи площами Філармонії та Турецькою, оглядаючи собор Святої Параскеви, ви обов’язково натрапите на «плоский» будинок. Ця унікальна будівля заховалася на затишній стрій вуличці під красивою назвою Трояндова.

 

Джерело фото: foto.ua, автор – Алексей.

 

Чортків

Хто б міг подумати, що до когорти великих міст, де можна побачити «плоскі» будинки, увійде і невеличке Чортків. У місті на Тернопільщині, на берегах ріки Серет, мешкає всього 30 тисяч містян. Тож не слід нехтувати Чортковом, коли складаєте маршрут «плоскими» будинками України. Тим більше, що свою дивовижу на вулиці Залізничній містяни виділили як могли – пофарбували у яскравий зелений колір. 

 

Джерело фото: tcb.vn.ua.

 

Ось такі незвичайні будинки можна побачити в українських містах. У кожного з них є своя історія. Її найкраще розкажуть місцеві мешканці, які все життя живуть поруч дивовиж чи навіть мешкають у їх «стінах». Варто  спробувати розпитати, як їм живеться у «плоских» будинках. А може, вдасться натрапити на гостинного господаря, який запросить вас навідатися до його оселі. Все можливо, головне – бажання побачити та якомога більше дізнатися про ці дивовижі!

 

ua.igotoworld.com


04.06.2016 6034 0
Коментарі (0)

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

744
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5210 5
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1694
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1717
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2850
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2491

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

425

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1631

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2363

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3104
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

189
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

737
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

917
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

492
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

679
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16150
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3034
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

316
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1154
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1005 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

804