Нардеп Ігор Фріс скептично прокоментував набуття чинності закону «про декларування зброї»

Сьогодні, 25 листопада, в Україні вступив у дію Закон «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України» (№3899-IX), що вдосконалює порядок отримання, декларування та зберігання вогнепальної зброї.
Як заявляється, прийняття цього Закону закладає правову основу для непритягнення особи до відповідальності за зберігання зброї без відповідного дозволу, а також посилить механізм контролю за обігом зброї.
З цього приводу Фіртка звернулася за коментарем до народного депутата від 84-го виборчого округу Ігоря Фріса.

фото: Facebook/Ігор Фріс


Нардеп Ігор Фріс скептично прокоментував набуття чинності закону «про декларування зброї».
«Непоганий, ніби, Закон.
Але радіти рано, бо він мав би бути прийнятий, як було домовлено, разом із законопроєктом 5708 (проєктом Закону "Про право на цивільну вогнепальну зброю"), який ми прийняли за основу 23 лютого 2022-го року, буквально за день до повномасштабного вторгнення.
Пригадую той час, коли почалося вторгнення…
Я сидів до ночі, щоб до 24-ї години додати правки до законопроєкту, - розповідає Ігор Фріс, - Законопроєкт був поданий, він був розглянутий комітетом до другого читання як проєкт змін, але, на жаль, під час розгляду комітетом за ініціативою Міністерства внутрішніх справ було прийняте рішення відстрочити набуття законопроєкту, а саме щодо короткоствольної вогнепальної нарізної зброї, пістолетів і револьверів, на термін п'ять років після завершення воєнного стану.
Тобто закинути його в такий «довгий ящик», який ніколи не дасть право українцям на вільний обіг зброї».
Нардеп припускає, законопроєкт введений в дію 25 листопада, – це така собі бульбашка, фікція, яка реально мало що змінить, і українці навряд чи скористаються тими «поблажливими» вимогами закону, які нададуть їм можливість зареєструвати вказану зброю:
«Цей закон навряд чи щось вирішить і навряд, чи вплине на ті правовідносини, які існують в суспільстві. Всі дефініції, норми, правила, визначення типів зброї, категорій суб’єктів, які мають право на зброю, вони містяться в законопроєкті 5708, який на сьогодні не прийнятий».
Згідно з введеним в дію Законом, власникам зброї необхідно її задекларувати, провести відстріл, і, якщо вона не брала участі в злочинах чи протиправних діях, то вона залишається на зберіганні у власника із дозволом використовувати виключно для «відсічі агресії».
Після завершення дії воєнного стану таку зброю необхідно буде здати, якщо вона входить в перелік заборонених.
Дозволену трофейну зброю власники зможуть залишити, а зброю, яку роздавали на початку повномасштабного вторгнення (власність держави), необхідно буде повернути.
Ігор Фріс переконаний, що зміни до законопроєкту 5708 до другого читання дали б можливість залишити громадянам зброю, яку вони задекларують, в себе на руках після завершення воєнного стану:
«Це стосується лише тієї зброї, яка на момент закінчення воєнного стану буде валідною, законною, і буде можливим її зареєструвати.
Якщо ж це буде, до прикладу, автомат Калашникова, то звісно, що його ніхто не зареєструє. Бо це буде заборонена автоматична зброя – її можна буде тільки переробити на карабін, і лише в такому випадку буде можливість її залишити.
А все, що перебуває на руках «не автоматичного» – пістолети, револьвери, рушниці, гвинтівки (ми не говоримо про кулемети, які заборонені законом) – це жодним чином не може бути зареєстрованим відповідно до тієї редакції, яка сьогодні є і яку сьогодні анонсує профільний комітет та Міністерство внутрішніх справ, після завершення війни».
Ігор Фріс продовжує:
«Величезна кількість зброї на руках. І законодавець, Міністерство внутрішніх справ, вирішили, що громадяни, якщо дати їм можливість добросовісно поступити, здадуть зброю, яка перебуває у них на руках – трофейну зброю та незареєстровану вогнепальну зброю, яка не є трофейною.
На мою думку, це хибна думка, оскільки українець ніколи ще не був готовий залишити в себе зброю як сьогодні, коли він не бачить можливості гарантувати безпеку себе і своїх близьких.
Він в більшості випадків ніколи таку зброю не віддасть, якщо він не буде впевнений, що така зброя після завершення війни може залишитися в нього», - переконаний нардеп.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нардеп з Івано-Франківщини Ігор Фріс про те, кому вигідна істерія навколо закону про «тюрму за дрова»


Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1296
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

565
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

916
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1982
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3495
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2388 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

743

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

645

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

623

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

646
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10279
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1126
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5193
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

931
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2735
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1130
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

326
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

649
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

561
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

612
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

965 2