«Набагато більше, ніж минулого року»: що найчастіше спонукає іноземних туристів відвідати Івано-Франківщину (ФОТО)

Останні роки цікавість іноземних туристів до України зумовлена, насамперед, введенням безвізового режиму та відкриттям нових прямих авіарейсів.

До прикладу, за жовтень 2021 року Украерорух забезпечив аеронавігаційним обслуговуванням 25 090 рейсів, що становить 83,8% від жовтневого обсягу докризового 2019 року.

У період з травня по липень цьогоріч Україну, за даними Державної прикордонної служби, відвідали 35 193 туристи з Бахрейну, Катару, Кувейту, ОАЕ, Оману та Саудівської Аравії, повідомляє Фіртка.

Однак, Наталія Гугіль, начальниця відділу туризму Івано-Франківської міської ради, розповіла, що така інформація не є абсолютно точною, адже чимало осіб, які перетинають кордон є корінними українцями з іноземним громадянством, а система збору статистичних даних в країні застаріла. Відповідно таку категорію осіб відносять до іноземних туристів.

Втім, за інформацією Головного управління статистики в Івано-Франківській області, станом на 27 вересня цього року, Прикарпаття чисельно відвідали окрім з вище зазначених країн, також туристи з Білорусі (344 осіб), Молдови (311) та Румунії (236).

За словами Віталія Передерка, начальника відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської ОДА, туристичний збір Прикарпаття за десять місяців 2021 року становить 8,5 мільйонів гривень. А це, своєю чергою, 151% від річного показника 2020 року.

Зокрема, лише за жовтень цього року надходження становлять 1,3 мільйона гривень.

читайте також: Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам

Передерко пояснює, що більші щомісячні показники цьогоріч зафіксували лише у квітні (індикатор успішності зимового туристичного сезону) та лютому (індикатор успішності новорічно-різдвяного відпочинку) – 1,8 та 1,5 мільйонів гривень відповідно.

«До нас приїхало набагато більше іноземних туристів, ніж минулого року, адже немає тотального локдауну, як, до прикладу, навесні 2020 року. Частково вплинуло й те, що ставки туристичного збору залежать від мінімальної зарплати, а вона щорічно зростає», - зазначив начальник відділу туризму.

Фіртка пропонує розглянути, де саме на Прикарпатті зафіксували найбільші надходження.

Вже традиційно лідером залишається Поляницька територіальна громада, її надходження становлять 5 242,24 тисячі гривень. На другому місці Івано-Франківська територіальна громада із показником 1 271,32 тисячі гривень.

Далі Яремчанська ТГ (635,86 тис. грн), Ворохтянська ТГ (422,47 тис. грн), Вигодська ТГ (147,90 тис. грн), Косівська ТГ (140,02 тис. грн), Верховинська ТГ (83,71 тис. грн), Зеленська ТГ (81,18 тис. грн), Коломийська ТГ (63,65 тис. грн) та Делятинська ТГ (53,10 тис. грн).

«62% надходжень туристичного збору області у цьому році забезпечила Поляницька ТГ, де розташований курорт «Буковель», 15% - Івано-Франківська ТГ, 7,5% - Яремчанська ТГ, 4,99% - Ворохтянська ТГ», - пояснює Віталій Передерко.

Такі цифри певною мірою пов’язані з великою кількістю іноземних туристів й на території Прикарпаття.

«По-перше, пустили прямі рейси з Саудівської Аравії до Львова, які практично завжди були гарно заповнені. Також було декілька сюжетів про Івано-Франківськ на британському ройтерсі.

Крім того, Промприлад активно працює з іноземними компаніями та часто бере участь в потужних міжнародних конференціях. Все це в сукупності дозволяє більше залучати іноземних туристів в Івано-Франківськ та область загалом», - ділиться Наталія Гугіль.

Тим часом, на думку начальника відділу туризму Івано-Франківської ОДА, те, що в область цього року приїхала чисельна кількість туристів із Саудівської Аравії, – це стимул та поштовх, аби задуматися над маркетингом, що пов'язаний з іноземцями, його необхідно підсилити.

«Йдеться про створення промоцій іноземними мовами, проведення тих же ознайомчих турів для іноземних туроператорів, ЗМІ, блогерів», – ділиться Передерко.

Крім того, він пояснив, що ставки туристичного збору для іноземних туристів в окремих територіальних громадах Прикарпаття дещо вищі, аніж для громадян України.

За його словами, статистика, скільки іноземних туристів відвідали Прикарпаття цьогоріч, буде лише навесні наступного року.

До речі, 23-річний Mo’taz, громадянин Єгипту, який навчається в Івано-Франківському національному медичному університеті, поділився враженнями від західної України.

«У Карпатах я ще не був, але в Івано-Франківську живу третій рік. Найперше, мене приємно вражають українські ціни практично на все: їжа, розваги й навіть оренда житла. Франік зачаровує своїм спокоєм, люди дуже добрі та привітні», - розповідає єгиптянин.

Крім того, хлопець каже, що також був у Львові та Тернополі, однак ландшафти найбільше сподобались саме на Івано-Франківщині.

«А ще мені подобається, що в Україні немає обмежень. Люди ходять у зручному одязі, розважаються і їм байдуже, що про них подумають інші», - додає Mo’taz.

Тим часом закарпатські сусіди повідомили, що за аналогічний проміжок часу їхній туристичний збір становить 9,1 мільйона гривень, що на 77,1% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зокрема, найбільші суми зафіксували у таких територіальних громадах:

  • с. Поляна (2 827,1 тис. грн);
  • с. Косонь (689,2 тис. грн);
  • м. Ужгород (639,6 тис. грн).

За словами адміністраторів готелів та котеджів, на Прикарпатті та Закарпатті у гірських місцевостях, іноземні туристи не є щедрими на чайові. Однак, вони зазначають, що на відпочинку, до прикладу, арабські туристи тратять приблизно 200 доларів на особу.

Крім того, значна частина іноземних туристів - це категорія, яка орієнтуються на відпочинок класу «люкс». В такому разі їхні витрати можуть сягати й 800 доларів за добу на особу.

Працівники кажуть, що у Карпатах на відпочинку найчастіше іноземні туристи залишаються на тиждень-два, в той час, коли українські - на три-п'ять днів.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Ворота у Карпати: відомо, на скільки поповнився бюджет Івано-Франківська від туристичного збору цьогоріч

Туристичний БУМ: яким містам на Прикарпатті українці та іноземці надають перевагу для відпочинку


16.11.2021 Тіна Любчик 9044
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1852
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1804
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1793
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5312 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2098 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1465

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

648

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

726

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

918

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

954
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1693
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3621
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10196
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26069
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10119 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7666
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

850
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1353
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

329
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1219
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

815
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1029