На Прикарпатті землю шкіл та лікарень віддали високопосадовцям

На Прикарпатті виявили зразу кілька скандальних випадків, коли землю, яка роками належала школам та лікарням, - віддали у приватні руки. Проблема - у бідності соціальних закладів. Щоб захистити власну територію, їм, як виявилось, потрібно чимало грошей, повідомляє ТСН.

Так на подвір'ї Богородчанської центральної районної лікарні уже залитий фундамент під майбутній будинок вже колишнього прокурора району. По сусідству землю під будівництво отримали також начальник місцевого СБУ, голова районного суду та простий лікар цієї ж лікарні.

Мирон Дмитрик уповноважену Івано-Франківської облдержадміністрації з протидії корупції каже: "Головний лікар не зміг відмовити таким поважним громадянам. І дав погодження щодо виділення цієї землі під будівництво індивідуального житла".

Попередній висновок експертів – все законно. Адже лікарні ця територія належала тільки де-факто - медична установа так і не виробила державного акту на землю. Бо бідна – тільки проектно-технічна документація тут потягла би більше, ніж на сто тисяч гривень. До речі, у Богородчанській селищній раді, за словами голови, зараз лежать десь близько 80 заяв "непростих смертних", які також хочуть будуватися.

Святослав Гишта, начальник відділу прокуратури в Івано-Франківській області, заявляє: "Перевірити законність виділення цих земель не є можливим, бо в жовтні ліквідували земельну інспекцію в області".

Так само забрали землю у школи-інтернату в сусідньому Рожнятівському районі. Тут навчаються сімдесят троє дітей, які потребують корекції розумового та фізичного розвитку, дев'ятнадцятеро з них – сироти, тридцять один - інвалід. Поруч магазин місцевого підприємця та депутата селищної ради. На користь останнього у інтернату й забрали землю. Для ведення селянського господарства, - заявили у селищній раді. Насправді - під автостоянку.

Оксана Кулик, директор Перегінської спеціалізованої школи-інтернату, жаліється: "У нас територія маленька. Ми хотіли розширити дитячий майданчик".

Інтернат саме виробляв державний акт на землю, каже його директор. Вже були готові всі документи, бракувало тільки остаточного рішення селищної ради. Воно й приголомшило.

"Доленосна" сесія, до слова, проходила у закритому режимі.

Святослав Гишта, начальник відділу прокуратури в Івано-Франківській області, підтвердив, що це було юридичним порушенням.

Хоч у селищній раді і кажуть, що дітей люблять, але протест прокурора щодо неправомірності рішення віддати інтернатівську землю підприємцю відхилили. Ця справа зараз у суді.

Судиться прокуратура і в Городенці. Там депутати міськради також частину землі школи віддали двом підприємцям під магазин та аптеку. Територія ніби невелика – дев'яносто шість квадратних метрів, але шкільної землі поменшало.

Відсутність державних актів чи бодай договорів оренди на землю – ось чому місцеві ради можуть роздавати землю шкіл, клубів, лікарень, як їм заманеться, кажуть у прокуратурі. А причина проста - нема грошей. Якщо приватній особі це, коштує кілька тисяч гривень, то для юридичної установи сотню тисяч . Єдиний вихід – звільнити соцустанови від будь-якої оплати, а до того часу накласти мораторій на відчуження таких територій.


13.12.2010 2626 1
Коментарі (1)

Чпок 2010.12.13, 10:00
І коли та сарана вже наїсться землею???????????
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1107
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2469
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2083
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2130
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6443 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2415 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

290

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1115

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1140

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1356
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

236
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

559
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2024
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26469
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

521
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10425 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7966
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

505
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

368
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

518
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

592
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1538