На Прикарпатті ікони сільського храму зцілюють від раку (фото)

 

У селі Старі Богородчани, поблизу Івано-Франківська, через молитви біля мощей святого цілителя Пателеймона, великомучениці Варвари та святого Іова Почаївського, чимало людей зцілилися... від онконедуг.

 

У невеличкій церковці УПЦ КП у неділю збирається по...кілька сотень вірян. Отець Анатолій Холівчук служить тут вже три роки. «У нас, на жаль, дуже багато хворих, — розповідає священик. — Дізнався про це через те, що багато просять відслужити Літургії за здоров’я і вказують, що їхні близькі та рідні страждають від раку. Потерпають люди і від душевного неспокою. Стреси, відсутність роботи, рідні на заробітках за кордоном — усе це стає причиною великих хвилювань».

 

Як інформують Вікна, разом з парафіянами отець Анатолій вирішив, що варто би до храму придбати мощі святих. Довго думали, частинки нетлінного тіла яких святих привезти. Зупинилися на Пантелеймоні Цілителі, Великомучениці Варварі та Іові Почаївському. Привезли їх з Києва, Дніпропетровська та Почаївської Лаври. Ще до появи мощей саме цим святим парафіяни старобогородчанського храму наймали найбільше акафістів за здоров’я.

 

Знаходяться мощі в іконах, на яких зображені святі та великомучениця. У правому нижньому кутку образу — невеличкі кружечки, в них і є мощі. «Я дуже шаную цілителя Пантелеймона, адже він був лікарем ще за життя, а тепер молитви до нього допомагають людям, — радісно розповідає паламар храму Роман Савчин, який також позбувся у церкві проблем зі слухом. — А мощі Варвари кілька років тому возили  по багатьох храмах України. Багато людей їздили до столиці, у Володимирський собор, а тепер маємо святиню у своєму селі. Щодо Іова Почаївського, то він — уродженець Прикарпаття, походить з міста Тисмениця. Сам же дякую Богові, що міг не лише позбутися своєї недуги, але й служу тепер у церкві».

 

Найбільше людей збираються у церкві Старих Богородчан у свята, але й наприкінці кожного тижня людей тут не бракує. Адже щонеділі, о третій годині дня, служиться акафіст до когось із трьох святих, чиї мощі є в церкві. Також люди самі читають акафісти, вже навіть без священика. До села їдуть з інших районів та областей. Звідкіля людина, священик ніколи не питає. «Якщо хтось прийшов помолитися та поклонитися мощам, побувати у нашому храмі, якщо у когось є проблема, — то про себе люди не дуже охоче розповідають, адже в них — горе, — продовжує священик. — А іноді люди самі навіть не приїжджають, а залишають біля ікон з мощами одяг недужих».

 

Чи варто і можна так робити, ніхто судити не береться, адже виліковує  не те, що одежа є під іконами, а велика віра і щира молитва. Саме так оздоровилася новонароджена дитина, батьки якої поклали під ікону з мощами Пантелеймона шапочку. Молитися за хворих можна і просто своїми словами. Адже головне це віра та бажання змінити своє, насамперед, духовне життя, і тоді прийде й тілесне зцілення. Ті віряни, які зцілилися від онконедуг, щонеділі та щосвята сповідалися, причащалися та багато молилися.

 

Окрім мощей, у селі є ще одна чудотворна ікона. Неподалік храму, за селом, у  капличці, що на полі біля Старих Богородчан, образ замироточив. Тут під час війни було розстріляно двох солдат, і люди поставили на їхню пам’ять капличку. Щоправда ікона мироточила недовго, тому особливого дива із цього не робили.

 

На Прикарпатті ікони сільського храму зцілюють від онконедуг

На Прикарпатті ікони сільського храму зцілюють від онконедуг

На Прикарпатті ікони сільського храму зцілюють від онконедуг

На Прикарпатті ікони сільського храму зцілюють від онконедуг


03.10.2012 2218 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

332
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13793 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1573
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

868
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6136
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1720

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

637

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1465

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1274

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1165
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

519
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

657
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1577
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

599
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

878
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5922
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13630
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

246
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

545
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

483
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

790 2