Міська влада («Свобода») «розвела» іванофранківців здешевленням вартості проїзду в автобусах

 

Днями у виконкомі Івано-Франківська відповіли на електронну петицію «Де 3 грн. за проїзд у маршрутках?». Петиція була опублікована 8 січня цього року та зібрала 298 підписів із 250 необхідних. На сайті франківських електронних петицій з’явилася відповідь від імені першого заступника міського голови Миколи Вітенка.

Суть полягає в тому, що виконкомом планується покращення надання послуг перевезення пасажирів в міському громадському транспорті зі збереженням вартості проїзду. Мотивація: зниження ціни квитка не буде, бо перевізники згідно з умовами нового договору мають виконати низку взятих на себе зобов’язань, які призведуть до додаткових витрат власників маршрутів. Цікаво, що у відповіді на петицію новими умовами називаються деякі з тих, які перевізники зобов’язувалися виконати до 10 червня 2015 року ще при останньому подорожчанні вартості проїзду в франківських маршрутках для встановлення ціни квитка 4 грн., наприклад, впровадження форменного одягу водіїв. Коли проїзд подорожчав, літні футболки ми періодично бачили на водіях (перший місяць –два), зимової ж форми так і не було розроблено та затверджено. В цьому вина профільного департаменту, тепер вже окремого управління транспорту. Тут власники маршрутів можуть кивати в бік міської влади.

Звичайно, новий конкурс передбачає набагато серйозніші витрати з кишень перевізників: встановлення електронних компостерів (валідаторів) із запровадженням системи електронного квитка, відео-реєстраторів, нарешті, дорожче обійдеться саме обслуговування великогабаритних автобусів.

Однак керуючись здоровою логікою користі для іванофранківців важко зрозуміти навіщо було виносити на громадські слухання на початку грудня минулого року проект рішення «Про коригування тарифів на проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування», в якому йшлося про зниження тарифу на проїзд з 4 грн. до 3.50 грн. в зв’язку зі зменшенням вартості паливно-мастильних матеріалів. Тоді громадські слухання, які відвідали небайдужі містяни й активісти, затвердили цей проект рішення. Згідно з обіцянкою присутнього на слуханнях заступника керівника департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Ігоря Сенчука, невдовзі відповідне голосування мало відбутись у виконкомі.

Але якщо виконком невдовзі проголосував за передвиборчу обіцянку міського голови Руслана Марцінківа про безкоштовний проїзд учнів загальноосвітніх шкіл у міському пасажирському транспорті загального користування, то проект рішення про зниження вартості проїзду в автобусах на 50 коп., який пройшов громадські слухання, не був винесений на голосування.

Кілька днів тому під час ефіру на РАІ керівник новоствореного управління транспорту виконавчого комітету міської ради Олег Ганчак сказав, що для зниження тарифу потрібні ще якісь додаткові консультації з громадськістю (це після відповідних громадських слухань!). І ось вчора ми отримали таку відповідь на петицію.

Висновок досить простий:грудневі громадські слухання виявились просто ширмою для переговорів міської влади, зокрема, Руслана Марцінківа з перевізниками. А проект рішення про зниження вартості проїзду в громадському транспорті - додатковим інструментом тиску на перевізників, щоб дотиснути їх виконати передвиборчу обіцянку чинного міського голови про безкоштовний проїзд для учнів міста. На чому потім була побудована чудова інформаційна піар-кампанія. Не треба забувати, що під час передвиборчої кампанії Руслан Марцінків декларував про 50%-ву знижку на проїзд для студентів, що теж, певно, стало частиною торгів з перевізниками.

 Містян знову «розвели».


17.02.2016 Василь Кедик 2058 0
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5201 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1837 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4047 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3172 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7962 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20294 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

276

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

819

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1913

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2392
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

188
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

695
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

478
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18381
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

977
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1216 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6100 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23392 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

294
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

991 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1175 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

498