Масковий режим, дотримання дистанції та температурний скринінг: що чекає на мешканців гуртожитків прикарпатських університетів

У  цьому році велика ймовірність, що освітній процес повернеться до офлайн формату. Для прикарпатських університетів - це, наприклад означатиме, що їх гуртожитки знову наповняться мешканцями.

Журналіст Фіртки вирішила поцікавитись як змінились правила поселення в порівнянні з докарантинними часами та, що варто знати немісцевим першокурсникам, котрі прагнуть зекономити на житлі.

Якщо говорити про першокурсників, то в Івано-Франківському національному медичному університеті для них підготували 260 місць, в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу вступникам готові забезпечити 500 ліжко-місць, а ось в Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника досі не готові озвучити точної кількості студентів, що зможуть розраховувати на проживання в гуртожитках вишу.

Масковий режим, дотримання дистанції та температурний скринінг - цих правил повинні дотримуватись при поселенні не лише вступники, а й всі ті, хто планує поселитись в будь-який гуртожиток.

«В Івано-Франківському національному медичному університеті є 4 гуртожитки (№1,2,3,4), із загальною кількістю понад 1400 місць. Фактично, впродовж навчального року гуртожитки є майже повністю заповненими» -  розповів Юрій Солоджук – голова студентського профкому ІФНМУ, та додає, аби поселитись в один із гуртожитків необхідно виявити бажання і подати документи.

Для запобігання і розповсюдження COVID-19 гуртожитки запроваджують додаткові умови продовжує Юрій Солоджук: 

«Створення  ізоляторів у кожному гуртожитку, температурний скринінг при вході та виході, чергування молодшого медичного персоналу у гуртожитках, профілактичні обробки поверхонь приміщень гуртожитків антисептиками, створено гарячу лінію для негайного повідомлення у разі підозри на захворювання у себе чи співмешканця» - наголошує голова студентського профкому ІФНМУ. 

Наказ про поселення в гуртожитки Івано-Франківського національного медичного університету буде оприлюднено в кінці серпня.

В Прикарпатському національному університеті поселення планують розпочати орієнтовно з 25 серпня, щоб уникнути великих скупчень людей, його розділяють на декілька днів, розповідає профорг факультету філології Тетяна Сорока:

«Під час поселення важливо все-таки дотримуватися карантинних норм, обов‘язкова дистанція, маски і хороший настрій. Звісно, ми хочемо, щоб це було у більшому холі для того, щоб ці умови були виконані, бо карантин збільшив кількість бажаючих проживати в гуртожитках», продовжує Тетяна.

Наразі студенти залишають онлайн заяви, а профорги телефонують особисто кожному і надають інформацію про гуртожитки і сам процес поселення. Тетяна Сорока наголошує:

«Студенти мають обов'язково пройти флюорографію і надати певний перелік документів, а ще зобов'язуються дотримуватися карантинних норм».

При поселенні в гуртожиток Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, студент обов’язково повинен мати засоби індивідуального захисту. В гуртожитках є урни для використаних рукавичок і масок, також облаштували кімнати, де мешканці зможуть перебувати під час самоізоляції, якщо в них підвищиться температура, розповідає Ілона Сапіжак - голова первинної профспілкової організації студентів ІФНТУНГ

«Під час проходження ордеру на поселення, лікар опитує студента про його стан, в тому числі й на предмет контакту з особами хворими на COVID-19, та вимірює температуру. В коридорах та місцях загального користування прибиральниці здійснюють посилене прибирання, відповідно до нових вимог часу. Загалом, університет керується постановою головного санлікаря, щодо поселення та проживання у гуртожитках. При вході розміщені інформаційні матеріали щодо коронавірусу».

Університет цьогоріч планує поселити 1593 своїх студентів, при цьому першокурсникам готові віддати третину місць.

«Основними умовами при поселенні є бронювання ліжко-місць для всіх студентів, які їх потребують та зазначили про це в заяві, зокрема поданні оригіналів документів. Також наші студенти знають, що у разі виявлення симптомів захворювання потрібно негайно повідомити завідувача гуртожитку або директора студмістечка», наголошує Ілона Сапіжак - голова  профспілкової організації студентів.

Наразі жоден з представників університетів з яким нам вдалось поспілкуватися не володіє точною цифрою немісцевих вступників, які виявили бажання проживати в гуртожитках.  Кажуть, такі дані будуть відомі вже безпосередньо коли розпочнеться заселення. Оскільки досі чимало студентів, котрі подавали документи на навчання одразу у декілька вишів знаходяться в стані вибору, в якому ж університеті будуть вчитися. 

Загалом до 25 серпня найбільші прикарпатські університети оприлюднять накази на поселення відповідно до розподілу ліжко-місць по інститутах. Відповідно студенти одразу ж матимуть змогу розпочати заселення.


16.08.2021 Уляна Мокринчук 6970 1
Коментарі (1)

28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

365
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

919
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1047
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

8333 15
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2547
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2432

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

502

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

871

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

947

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

640
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

523
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

354
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

523
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20059
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38121
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

513
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

640
25.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

336
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

461
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

378
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

1069
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

731 1