"Мама вб'є": юна прикарпатка відновила цноту, бо боялась батьків та цькування

Відновити цноту і знову стати незайманою - такі операції стають дедалі популярнішими в ‎Україні, кажуть лікарі.

Буває, що дівчата ‎йдуть на це по декілька разів. Водночас причини, які підштовхнули до такого кроку, різні. ‎ BBC News Україна дослідила, чому українські дівчата роблять гіменопластику‎, пише Фіртка.

‎"У нас так заведено: секс до одруження - це погано. Це гріх. Бо від ‎таких ‎стосунків можна отримати багато проблем: певні травми, захворіти на ‎СНІД ‎чи інші венеричні інфекції, завагітніти, а ще як він з тобою не ‎захоче ‎одружитися, то, вважай, що в тебе назавжди зіпсоване життя…", - розповідає дівчина із невеликого прикарпатського села.

Дівчина каже, що про секс з мамою не говорили, часто ходили до церкви, а там казали, що секс до весілля - це ‎гріх.

"Перший секс у ‎мене був у 18 років. Коли я вже стала студенткою. Я ‎любила його, він мене. ‎Ми вважали, що уже достатньо дорослі для цього. Мама ж ‎підозрювала щось не те. Саме тоді вона ‎наполегливо тягнула мене ‎до гінеколога. Хотіла перевірити, чи я ще "дівчинка. Я не зізналась, що в мене був ‎секс. Боялась, що мама мене вб'є. Але розуміла, що так легко мені усе це не ‎зійде з рук. Мене будуть цькувати, про ‎мене знатиме все село, люди ‎кепкуватимуть. А мама, якщо не вб'є, то ‎взагалі відвернеться. Це було дуже ‎страшно", - додає вона.

Вона просить не називати свого імені, адже цим можна нашкодити її ‎майбутньому.

"Я знала, що ‎роблять такі операції. Багато про це ‎читала в інтернеті. Пішла до ‎лікаря і запитала про відновлення цноти. Мені ‎все гарно пояснили, і я ‎наважилась зробити таку операцію. Лише в ‎такий спосіб мама б ні про що не ‎дізналася", - розповідає свою історію одна з дівчат.

Вона позичила гроші у кількох ‎друзів, причини їм не сказала.

"Мені ‎зробили операцію і запевнили, що тепер ‎сміливо можу йти до ‎гінеколога і переконувати, що я ні з ким не ‎спала. Так і сталося. Ніхто ні про ‎що не дізнався", - розповідає свою історію одна з дівчат.

Лікарі-‎гінекологи підтверджують, що такі випадки є. В основному це ‎дівчата 18-20 років з невеликих містечок та сіл. ‎

‎"Так, ми таких дівчат оперували. Вони справді приходять через батьків. ‎Поки ‎мама збирається її відвести до гінеколога, дівчинка швиденько біжить ‎до лікаря сама, щоб мама нічого не запідозрила. Я вважаю, що це ‎просто ‎неправильне виховання. Мамі потрібно не залякувати доньку, а ‎нормально ‎пояснити. Або принаймні ‎сприйняти ‎дитину такою, якою вона є", - розповідає акушер-гінеколог, фахівець з ‎гіменопластики ‎Олена Бартловська. ‎

Психологи ж кажуть, що такі дівчата стають дуже замкнутими. Вони ‎мало ‎спілкуються, невпевнені в собі та залякані. І дуже часто батьки ‎навіть ‎не здогадуються, що є причиною такої поведінки.‎


20.02.2020 9250 1
Коментарі (1)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1021
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2416
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2059
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2094
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6367 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2385 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

259

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1071

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1058

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1325
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

200
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

538
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1997
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26439
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

495
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10398 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7938
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

483
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

343
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

489
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

568
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1511