Максим Поляков повідомив, що супутник GEOSAT-2 допоможе українській армії

Як Максим Поляков допомагає українській розвідці

Україна отримала змогу користуватися ексклюзивними даними, що надходитимуть від мультиспектрального оптичного супутника GEOSAT-2. Про це повідомив український бізнесмен Макс Поляков, засновник платформи EOSDA.

Його компанія уклала угоду про співробітництво з GEOSAT, відомим європейським геоінформаційним проєктом. До недавнього часу підписання контракту трималося у таємниці з міркувань воєнної безпеки, але вже на початку травня вийшов офіційний реліз, присвячений цій досить неординарній події.

Коротко про супутник GEOSAT-2

GEOSAT-2 — багатоспектральний оптичний супутник, що належить Іспанії. Апарат забезпечує дуже високу роздільну здатність знімків (75 см/піксель з опцією панорамного загострення). Супутник був запущений у червні 2014 року на українській ракеті-носії «Дніпро». Він працює на сонячно-синхронній орбіті при середній висоті 620 км. Повторне відвідування місцевості відбувається з частотою раз на два дні.

Апарат обладнаний камерою високої роздільної здатності з чотирма мультиспектральними та одним панхроматичним каналами. Вона базується на гнучкій платформі, що дозволяє отримувати зображення поза надиром (до 30º при стандартних сценаріях, до 45º — у форс-мажорі). Основні приводи й датчики:

  • 5 реакційних коліс;
  • 6 оптико-волоконних гіроскопів з подвійним резервуванням;
  • двозіркові трекери з точністю менше ніж 30 дугових секунд;
  • магнітометри та датчик сонця;
  • рухова система з електричним двигуном та мікрохвильовим катодом.

Для керування супутником GEOSAT-2 та обробки отриманих даних використовуються наземні станції в Іспанії, Швеції та Канаді. Місцеположення цих баз дозволяє гарантувати контакт з обладнанням на кожній з орбіт. Також для покращення якості зв'язку розгортаються вторинні наземні станції.

EOSDA та Максим Поляков

Компанія EOS Data Analytics Inc. розпочала роботу у 2015 році. Ця платформа пропонує новаторські послуги у сфері супутникових знімків, програмного забезпечення для ГІС та аналітики просторових даних. Засновником організації є бізнесмен Максим Поляков, який виріс у Запоріжжі та навчався у Дніпрі. Підприємець також відомий такими проєктами, як Noosphere Ventures, Murka та Firefly Aerospace. Остання компанія нещодавно навіть провела запуск власної ракети-носія, та готується до другого запуску.

У мирний час EOS надавала послуги бізнесу та державним підприємствам, що працювали в сільському господарству, лісництві, добувній промисловості та інших галузях. З початком війни стало очевидним, що її діяльність може принести величезну користь для української розвідки й армії в цілому. Підписання договору з GEOSAT стало важливим кроком на шляху до забезпечення військових якісними зображеннями позицій російських загарбників.

Завдяки інформації, що надходитиме зі супутника, можна буде побачити не тільки те, що відбувається в Україні. Камера охоплює і сусідні території на відстані до 100 км. Її надзвичайно висока роздільна здатність дозволить чітко розгледіти не тільки маневри військових, а й підготовку до наступальних дій. Аналітикою знімків займеться компанія EOS. Важливо, що GEOSAT-2 буде передавати дані виключно для використання Україною.

Зображення зі супутників дозволяють стежити у режимі реального часу не тільки за сухопутними, а й морськими кордонами країни. Поєднуючи отримані дані з інформацією від дронів і аерофотографування, можна своєчасно виявити критичну ситуацію та розробити ефективну програму дій. Не менш корисними супутникові матеріали стануть для поліції та рятувальних служб, які в цей складний час працюють у посиленому режимі.

Максим Поляков наголошує, що головною метою співробітництва з GEOSAT є покращення екології планети та сприяння розвитку бізнесу в Україні. Ці завдання стануть першочерговими по закінченні війни, і компанія EOS прикладе максимум зусиль для того, щоб країна якомога скоріше повернулася до нормального життя.


11.05.2022 876
Коментарі ()

12.05.2022
Алла Павлуцька

Фіртка поспілкувалася із прикарпаткою Мар’яною Гнот, аби дізнатися про її досвід волонтерства у центрі допомоги біженця та особливості цієї роботи у Польщі.  

1301
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

2085 1
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2780
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

3669
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

5169
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

4526 1

Війна стала поштовхом для пришвидшення трансформації в газорозподільній галузі. З початку бойових дій Прикарпаття прихистило близько 140 тисяч людей.  Вони тимчасово оселились в містах і селах Івано-Франківської області, тож стали споживачами газу. Тому перед АТ «Івано-Франківськгаз» постало завдання забезпечити стабільний розподіл газу більшій кількості споживачів. І газовики виявились готовими до такого технологічного виклику.

138

На сайті "Відкритий ліс" 15.04.2022 року опублікована стаття Деокупація Прикарпаття від корупціонерів. У статті я вказував, що в Івано-Франківській області всупереч вимогам чинного законодавства (платності за користування мисливськими угіддями - ст. 24 ЗУ

54

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

4699

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

6581
21.05.2022

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

407 1
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

3221
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

5493
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

1371
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

1904 1
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

2602
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

4193
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

1898
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

2572
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

4502
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

4544 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

6215 1