Максим Поляков повідомив, що супутник GEOSAT-2 допоможе українській армії

Як Максим Поляков допомагає українській розвідці

Україна отримала змогу користуватися ексклюзивними даними, що надходитимуть від мультиспектрального оптичного супутника GEOSAT-2. Про це повідомив український бізнесмен Макс Поляков, засновник платформи EOSDA.

Його компанія уклала угоду про співробітництво з GEOSAT, відомим європейським геоінформаційним проєктом. До недавнього часу підписання контракту трималося у таємниці з міркувань воєнної безпеки, але вже на початку травня вийшов офіційний реліз, присвячений цій досить неординарній події.

Коротко про супутник GEOSAT-2

GEOSAT-2 — багатоспектральний оптичний супутник, що належить Іспанії. Апарат забезпечує дуже високу роздільну здатність знімків (75 см/піксель з опцією панорамного загострення). Супутник був запущений у червні 2014 року на українській ракеті-носії «Дніпро». Він працює на сонячно-синхронній орбіті при середній висоті 620 км. Повторне відвідування місцевості відбувається з частотою раз на два дні.

Апарат обладнаний камерою високої роздільної здатності з чотирма мультиспектральними та одним панхроматичним каналами. Вона базується на гнучкій платформі, що дозволяє отримувати зображення поза надиром (до 30º при стандартних сценаріях, до 45º — у форс-мажорі). Основні приводи й датчики:

  • 5 реакційних коліс;
  • 6 оптико-волоконних гіроскопів з подвійним резервуванням;
  • двозіркові трекери з точністю менше ніж 30 дугових секунд;
  • магнітометри та датчик сонця;
  • рухова система з електричним двигуном та мікрохвильовим катодом.

Для керування супутником GEOSAT-2 та обробки отриманих даних використовуються наземні станції в Іспанії, Швеції та Канаді. Місцеположення цих баз дозволяє гарантувати контакт з обладнанням на кожній з орбіт. Також для покращення якості зв'язку розгортаються вторинні наземні станції.

EOSDA та Максим Поляков

Компанія EOS Data Analytics Inc. розпочала роботу у 2015 році. Ця платформа пропонує новаторські послуги у сфері супутникових знімків, програмного забезпечення для ГІС та аналітики просторових даних. Засновником організації є бізнесмен Максим Поляков, який виріс у Запоріжжі та навчався у Дніпрі. Підприємець також відомий такими проєктами, як Noosphere Ventures, Murka та Firefly Aerospace. Остання компанія нещодавно навіть провела запуск власної ракети-носія, та готується до другого запуску.

У мирний час EOS надавала послуги бізнесу та державним підприємствам, що працювали в сільському господарству, лісництві, добувній промисловості та інших галузях. З початком війни стало очевидним, що її діяльність може принести величезну користь для української розвідки й армії в цілому. Підписання договору з GEOSAT стало важливим кроком на шляху до забезпечення військових якісними зображеннями позицій російських загарбників.

Завдяки інформації, що надходитиме зі супутника, можна буде побачити не тільки те, що відбувається в Україні. Камера охоплює і сусідні території на відстані до 100 км. Її надзвичайно висока роздільна здатність дозволить чітко розгледіти не тільки маневри військових, а й підготовку до наступальних дій. Аналітикою знімків займеться компанія EOS. Важливо, що GEOSAT-2 буде передавати дані виключно для використання Україною.

Зображення зі супутників дозволяють стежити у режимі реального часу не тільки за сухопутними, а й морськими кордонами країни. Поєднуючи отримані дані з інформацією від дронів і аерофотографування, можна своєчасно виявити критичну ситуацію та розробити ефективну програму дій. Не менш корисними супутникові матеріали стануть для поліції та рятувальних служб, які в цей складний час працюють у посиленому режимі.

Максим Поляков наголошує, що головною метою співробітництва з GEOSAT є покращення екології планети та сприяння розвитку бізнесу в Україні. Ці завдання стануть першочерговими по закінченні війни, і компанія EOS прикладе максимум зусиль для того, щоб країна якомога скоріше повернулася до нормального життя.


11.05.2022 6224
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1267
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2561
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2192
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6591 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2472 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

367

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1177

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1303

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1436
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

302
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

164
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

66
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26532
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

566
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10480 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

63
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

92
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

422
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

637