Майже 90% мешканців Заходу вважають, що між Україною і росією мають бути закриті кордони з візами та митницями

Більшість українців твердо переконані у тому, що між Україною та росією більше не може бути жодних відкритих кордонів.

Про це свідчать дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології, передає Фіртка.

Частка таких громадян сягнула у липні показника у 79%, тоді як до війни вона становила всього 44%. 

Так, зберігати дружні стосунки, а на додачу відкриті кордони разом з «безвізом» та без митниць висловили бажання 11%. Між тим до російського вторгнення їхня частка становила аж 48%.

Поменшало й тих громадян, які підтримують об’єднання двох країн — з 5% до 1%.

У всіх регіонах переважна більшість (від 86% на Заході до 70% на Сході) вважають, що між Україною і росією мають бути закриті кордони з візами та митницями.

Як свідчать результати опитування, у регіональному вимірі охочих жити з кордонами та митницями між країни стало більше навіть у східній та південній частинах України, тоді як до війни вони прагнули «дружби» з російською федерацією.

Зокрема, якщо ще в середині лютого на Сході тільки 23% бачили майбутнє з «сусідкою» з закритими кордонами, то в липні цей показник виріс до 70%. Разючі зміни відбулись і на Півдні — з 35% до 77%.

Прибічників ідеї об’єднати Україну з росією також стало менше: на Сході їхня частка скоротилась з 11% до 3%, а на півдні з 8% до 0.

У вимірі лінгвоетнічних категорій українського населення найбільша підтримка «дружби» з росією зафіксована серед російськомовних росіян.

Серед них, 35% опитаних обирають співіснування без кордонів та митниць, 52% — виступають за протилежне. Найменше товаришувати з росіянами бажають українськомовні українці – 7% проти 83%, які підтримують кордону та митниці.

«З 2014 року ідея «об’єднання» остаточно маргіналізувалася і трималася на рівні 5-6%.

Натомість більш упевненої ваги набула ідея «закритих» кордонів, яка, втім мала 40-45% підтримки до лютого 2022 року і переважала лише на Заході.

У той час, як на Півдні і Сході продовжувала переважати думка про те, що держави мають бути «дружніми» без віз і митниць. Загалом по Україні таких було 45-50%.

Можливо, також, що справа не в «дружніх» стосунках, а в тому, що багато українців мають родичів в росії і хотіли б залишити потенційну можливість з ними бачитися без перешкод у вигляді віз та митниць», — зазначив заступник виконавчого директора КМІС Антон Грушецький.


Довідково: опитування провели впродовж 6-20 липня 2022 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням).

Опитали 2 000 респондентів, які мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

До вибірки не входять жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводили серед громадян, які виїхали закордон після 24 лютого 2022 року.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Понад 40% мешканців західних областей готові особисто долучитись до відбудови інфраструктури України

Війна внесла корективи. Чи підтримують теперішній курс України мешканці західних регіонів?

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Зарплатня, графік та безпека: як мешканці Заходу обирають бажану роботу

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок

Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?

Війна: як пережити смерть рідних


Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

9769 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1257
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

653
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5757
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1563
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1424

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

497

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1311

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1145

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1041
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

389
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

466
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1408
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

463
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

730
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5775
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

485
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

348
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

676 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1120
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

975