Майже 90% мешканців Заходу вважають, що між Україною і росією мають бути закриті кордони з візами та митницями

Більшість українців твердо переконані у тому, що між Україною та росією більше не може бути жодних відкритих кордонів.

Про це свідчать дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології, передає Фіртка.

Частка таких громадян сягнула у липні показника у 79%, тоді як до війни вона становила всього 44%. 

Так, зберігати дружні стосунки, а на додачу відкриті кордони разом з «безвізом» та без митниць висловили бажання 11%. Між тим до російського вторгнення їхня частка становила аж 48%.

Поменшало й тих громадян, які підтримують об’єднання двох країн — з 5% до 1%.

У всіх регіонах переважна більшість (від 86% на Заході до 70% на Сході) вважають, що між Україною і росією мають бути закриті кордони з візами та митницями.

Як свідчать результати опитування, у регіональному вимірі охочих жити з кордонами та митницями між країни стало більше навіть у східній та південній частинах України, тоді як до війни вони прагнули «дружби» з російською федерацією.

Зокрема, якщо ще в середині лютого на Сході тільки 23% бачили майбутнє з «сусідкою» з закритими кордонами, то в липні цей показник виріс до 70%. Разючі зміни відбулись і на Півдні — з 35% до 77%.

Прибічників ідеї об’єднати Україну з росією також стало менше: на Сході їхня частка скоротилась з 11% до 3%, а на півдні з 8% до 0.

У вимірі лінгвоетнічних категорій українського населення найбільша підтримка «дружби» з росією зафіксована серед російськомовних росіян.

Серед них, 35% опитаних обирають співіснування без кордонів та митниць, 52% — виступають за протилежне. Найменше товаришувати з росіянами бажають українськомовні українці – 7% проти 83%, які підтримують кордону та митниці.

«З 2014 року ідея «об’єднання» остаточно маргіналізувалася і трималася на рівні 5-6%.

Натомість більш упевненої ваги набула ідея «закритих» кордонів, яка, втім мала 40-45% підтримки до лютого 2022 року і переважала лише на Заході.

У той час, як на Півдні і Сході продовжувала переважати думка про те, що держави мають бути «дружніми» без віз і митниць. Загалом по Україні таких було 45-50%.

Можливо, також, що справа не в «дружніх» стосунках, а в тому, що багато українців мають родичів в росії і хотіли б залишити потенційну можливість з ними бачитися без перешкод у вигляді віз та митниць», — зазначив заступник виконавчого директора КМІС Антон Грушецький.


Довідково: опитування провели впродовж 6-20 липня 2022 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням).

Опитали 2 000 респондентів, які мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

До вибірки не входять жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводили серед громадян, які виїхали закордон після 24 лютого 2022 року.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Понад 40% мешканців західних областей готові особисто долучитись до відбудови інфраструктури України

Війна внесла корективи. Чи підтримують теперішній курс України мешканці західних регіонів?

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Зарплатня, графік та безпека: як мешканці Заходу обирають бажану роботу

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок

Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?

Війна: як пережити смерть рідних


Коментарі ()

30.11.2022
Тетяна Дармограй

Журналістка Фіртки поспілкувалась з коучем та психологинею Наталією Сігурйонссон про те, як рідні військовослужбовців можуть подбати про свій психологічний стан, як пояснити дитині, чому вона тривалий час не бачить рідних та як підтримати захисника чи захисницю, які боронять Україну на фронті.

267
26.11.2022
Тіна Любчик

Цьогоріч в рамках проєкту «Прикарпаття – регіон для релокації», який розпочався в Івано-Франківській області, організували серію круглих столів, тобто зустрічей, де підприємці релокованого бізнесу мали можливість познайомитися з підприємцями Прикарпаття.

1192 1
19.11.2022
Уляна Мокринчук

Як харчуватись під час війни, аби не нашкодити своєму здоров’ю, а також, як підготувати свій організм до зимового періоду та запобігати вірусним захворювання Фіртка поцікавилась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

1089
18.11.2022

Фіртка поспілкувалася з Олегом Доскачем, директором з розвитку девелоперської компанії про те, чим «живе» ринок первинного житлового будівництва на заході України та Івано-Франківська, зокрема? З якими викликами стикнулася компанія і як їх вирішила? Як ефективно вести управління під час війни, економічної кризи та шаленої конкуренції?

1256
14.11.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка підготувала актуальну інформацію про пошуки зниклих безвісти в Україні та що не варто робити, щоб не нашкодити зниклому.

1519
10.11.2022
Тіна Любчик

Своєю історією поділився Василь Джердж, військовий, який служив у 75 батальйоні територіальної оборони, при цьому маючи громадянство росії та тимчасове посвідчення громадянина України.

2637 8

За інформацією міністра оборони України Олексія Резнікова, від 24 лютого росія нанесла по нашій території понад 16 тисяч ракетних ударів. Кожна із цих випущених ракет в бік України доводить: росія — країна-терорист.

150

Останні свої публічні виступи Урсула фон дер Ляєн символічно проводить в синьо-жовтому вбранні, або в сорочках з українською вишивкою. Її виступи в підтримку України викликають дуже хвилюючі емоції. Хотілося б ще раз їх пригадати...

1148

Останнім часом з наближенням зими в українському суспільстві серед християн східного обряду підіймається «календарне питання», а саме - дата святкування Різдва Христового: традиційно (за юліанським календарем) – 7 січня, чи за григоріанським календарем – 25 грудня.

2142

Скільки вивісок на храмах не міняй, чи не проводь псевдосиноди для замилювання очей, все одно, зайшовши до храму і почувши, якою мовою моляться духовенство і віряни, починаєш розуміти, в якій церкві дійсно знаходишся і якому народу Церква належить.

1537
25.11.2022

Раціональне харчування – це харчування, що забезпечує зростання, нормальний розвиток і життєдіяльність людини, що сприяє поліпшенню його здоров’я і профілактиці захворювань.  

375
23.11.2022

Рекомендації щодо профілактики захворювання на COVID-19 та гострих респіраторних захворювань та  грипу Фіртка дізнавалась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

545
18.11.2022

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

805
28.11.2022

У результаті огляду комплексу приміщень правоохоронці виявили проросійську та антиукраїнську агітаційну літературу, у якій заперечується існування українського народу і мови та право України на державність.

280
20.11.2022

Сьогодні в Україні триває чимало дискусії з приводу, коли святкувати Різдво. Чимало громадян хотіли б перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

5756
14.11.2022

Парафія села Криворівня Івано-Франківської області вирішила перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

1139
06.11.2022

Найвищий рівень довіри до Церкви в західному регіоні (86%), у центральному регіоні їй довіряють 72%.    

1286
14.11.2022

Історія сюжету заснована на реальних подіях. Захід присвячений 80-річчю створення УПА.  

872
27.11.2022

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що поразка Росії у війні проти України матиме позитивні наслідки для всього світу.  

334
19.11.2022

Білий дім заявив, що тільки президент України Володимир Зеленський може прийняти рішення про початок мирних переговорів з Росією, відкинувши думку про те, що США тиснуть на Київ для переговорів.

743
14.11.2022

Міністерство закордонних справ України відреагувало на заяви Росії, яка "не сприймає попередніх умов щодо України.  

863
06.11.2022

Адміністрація президента США Джо Байдена приватно закликає українську владу заявити про свою готовність вести переговори з Росією.  

1178