Майнінг: що це і в чому його особливості

Усе своє життя людство щось видобувало. Спочатку це були їстівні коріння, їм на зміну прийшли корисні копалини, які лежали у верхніх шарах землі. З розвитком технологій видобуток дещо ускладнилася, адже тепер люди змогли отримувати сіль, вугілля та багато іншого. Сьогодні вектор видобутку корисних копалин повернувся у бік одержання криптовалюти.

До чого це ми? Та до того, що всі ці процеси називаються одним англійським словом – mining. Саме так, сучасні «шахтарі» орудують не кирками, а процесорами та відеокартами, а цікавить їх не вартість вугілля, а ціна біткоїна та інших криптовалют. Якщо не знаєте, що таке сучасний майнінг, наша стаття саме для вас.

Визначення та види майнінгу криптовалют

Щоби не вдаватися в нетрі, описуючи всі тонкощі отримання цифрових грошей за допомогою майнінгу, ми спробуємо пояснити його простими словами. Поява криптовалют пов'язана з технологією блокчейн, яка є базою даних. У цій основі інформація збирається в блоки та з'єднується єдиним ланцюжком. Проведення транзакцій у цьому ланцюжку можна здійснити за допомогою розв'язання математичних завдань. Цей процес і називається майнінгом. А результатом розв'язання задачі буде винагорода у вигляді токена.

Звичайно, вам не знадобиться озброюватися калькулятором та листком паперу, тим більше, що такі завдання під силу вирішити лише академікам та комп'ютерним технологіям. Саме вони використовуються для майнінгу, який ділиться на кілька типів:

  • сольний;
  • хмарний;
  • у пулі.

Видобуток токенів сольним методом сьогодні практично не використовується. Річ у тім, що математичні завдання, які необхідно вирішити майнеру, стають дедалі складнішими. Для отримання винагороди необхідно серйозно вкластися в обладнання, яке окупиться за кілька років. З цієї причини багато майнерів об'єднуються в криптоферми або пули. Вони передбачають підключення кількох користувачів до єдиного сервера. Групові зусилля дозволяють прискорити процес видобутку біткоїна чи іншої монети. Щоправда, ділити прибуток також треба на всіх.

Окремим видом майнінгу є хмарний видобуток крипти. Для нього вам не знадобиться купувати залізо, адже досить просто орендувати хешрейт. Обсяг і потужність хешрейту мають бути досить великими, а оренда обчислюватиметься не місяцями, а роками. І навіть у такому разі винагорода буде мізерною.

Яке обладнання необхідне майнеру?

З розвитком криптовалют та зростанням курсу біткоїна ускладнювався і процес майнінгу. Якщо перші видобувачі крипти користувалися найпростішими ПК та ноутбуками, то згодом для вирішення завдань знадобилася наявність дорогих відеокарт, які з'єднувалися в ланцюжки.

Щороку процес видобутку токенів ускладнювався. Навіть розгалужені криптоферми витрачали чимало часу на отримання однієї монети. Така ситуація призвела до потреби закупівлі великої кількості графічних адаптерів, які на тлі зростання споживчого попиту значно подорожчали. Також значною статтею витрат для майнерів стала оплата рахунків за користування електрикою.

У наші дні отримати біткоїн за допомогою відеокарти майже неможливо. Для цього використовуються пристрої ASIC та FPGA-модулі. Апарати ASIC нагріваються до аномальних показників, тоді як модулі коштують неймовірно дорого. Однак нічого кращого для майнінгу поки не винайшли. Така ситуація стала причиною переходу від видобутку криптовалюти до трейдингу. Дедалі більше майнерів намагаються заробити на зміні курсу токенів, адже такий шлях набагато простіший та швидший.

Партнерський матеріал


10.07.2023 299
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

15687
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1531
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1106
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2134
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3674
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1389

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1799

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

571

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1194

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1359
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

661
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24305
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

551
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

520
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

666
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1557
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

721
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7416
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

670
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1732 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

656
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

563