Майнінг: що це і в чому його особливості

Усе своє життя людство щось видобувало. Спочатку це були їстівні коріння, їм на зміну прийшли корисні копалини, які лежали у верхніх шарах землі. З розвитком технологій видобуток дещо ускладнилася, адже тепер люди змогли отримувати сіль, вугілля та багато іншого. Сьогодні вектор видобутку корисних копалин повернувся у бік одержання криптовалюти.

До чого це ми? Та до того, що всі ці процеси називаються одним англійським словом – mining. Саме так, сучасні «шахтарі» орудують не кирками, а процесорами та відеокартами, а цікавить їх не вартість вугілля, а ціна біткоїна та інших криптовалют. Якщо не знаєте, що таке сучасний майнінг, наша стаття саме для вас.

Визначення та види майнінгу криптовалют

Щоби не вдаватися в нетрі, описуючи всі тонкощі отримання цифрових грошей за допомогою майнінгу, ми спробуємо пояснити його простими словами. Поява криптовалют пов'язана з технологією блокчейн, яка є базою даних. У цій основі інформація збирається в блоки та з'єднується єдиним ланцюжком. Проведення транзакцій у цьому ланцюжку можна здійснити за допомогою розв'язання математичних завдань. Цей процес і називається майнінгом. А результатом розв'язання задачі буде винагорода у вигляді токена.

Звичайно, вам не знадобиться озброюватися калькулятором та листком паперу, тим більше, що такі завдання під силу вирішити лише академікам та комп'ютерним технологіям. Саме вони використовуються для майнінгу, який ділиться на кілька типів:

  • сольний;
  • хмарний;
  • у пулі.

Видобуток токенів сольним методом сьогодні практично не використовується. Річ у тім, що математичні завдання, які необхідно вирішити майнеру, стають дедалі складнішими. Для отримання винагороди необхідно серйозно вкластися в обладнання, яке окупиться за кілька років. З цієї причини багато майнерів об'єднуються в криптоферми або пули. Вони передбачають підключення кількох користувачів до єдиного сервера. Групові зусилля дозволяють прискорити процес видобутку біткоїна чи іншої монети. Щоправда, ділити прибуток також треба на всіх.

Окремим видом майнінгу є хмарний видобуток крипти. Для нього вам не знадобиться купувати залізо, адже досить просто орендувати хешрейт. Обсяг і потужність хешрейту мають бути досить великими, а оренда обчислюватиметься не місяцями, а роками. І навіть у такому разі винагорода буде мізерною.

Яке обладнання необхідне майнеру?

З розвитком криптовалют та зростанням курсу біткоїна ускладнювався і процес майнінгу. Якщо перші видобувачі крипти користувалися найпростішими ПК та ноутбуками, то згодом для вирішення завдань знадобилася наявність дорогих відеокарт, які з'єднувалися в ланцюжки.

Щороку процес видобутку токенів ускладнювався. Навіть розгалужені криптоферми витрачали чимало часу на отримання однієї монети. Така ситуація призвела до потреби закупівлі великої кількості графічних адаптерів, які на тлі зростання споживчого попиту значно подорожчали. Також значною статтею витрат для майнерів стала оплата рахунків за користування електрикою.

У наші дні отримати біткоїн за допомогою відеокарти майже неможливо. Для цього використовуються пристрої ASIC та FPGA-модулі. Апарати ASIC нагріваються до аномальних показників, тоді як модулі коштують неймовірно дорого. Однак нічого кращого для майнінгу поки не винайшли. Така ситуація стала причиною переходу від видобутку криптовалюти до трейдингу. Дедалі більше майнерів намагаються заробити на зміні курсу токенів, адже такий шлях набагато простіший та швидший.

Партнерський матеріал


10.07.2023 205
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2202
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1457
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3569
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5329
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1612
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1982

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

98

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

379

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

818

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1594
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

385
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

716
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2412 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

383
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

809
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4859
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

677
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

536
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

473
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

347
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

667
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

829 2