Курс на аскорбін: 5 продуктів із найбільшим вмістом вітаміну С

Вітамін С зміцнює імунну систему, відтак допомагає швидше позбавитися від застуди.

Такого захисту ми найбільше потребуємо саме в пору, коли вірус підхопити найлегше, тобто, зараз. Тому не зайвим буде включити до свого раціону бодай п’ять овочів та ягід, багатих аскорбіновою кислотою, пише Фіртка з посиланням на сайт 24.

Які з них не варто оминати на прилавках бакалійного відділу в супермаркетах і проходячи повз ринкові ятки, Здоров'ю 24 розповіла дієтолог, експертка зі здорового харчування Тетяна Кіхтєва.

За її словами, запаси вітаміну С необхідно поповнювати щодня, адже такий мікроелемент потрібен нашій сполучній тканині й судинам, щоб були міцними. 

“Ще він допомагає, так би мовити, одноразово відвернути застуду, стимулюючи утворення лейкоцитів, антитіл та інтерферонів – клітин імунної системи, які напряму вбивають віруси й бактерії. А також накопичується в лімфоцитах, за допомогою чого ми одужуємо скоріше”.

Дієтолог зазначає: добова норма вітаміну С для дітей становить 30-50 мг, дорослим її варто збільшити до 70 мг, а людям поважного віку споживати 90 мг аскорбінової кислоти.

Отож, топ-5 продуктів із найбільшим вмістом вітаміну С:

  1. Шипшина (100 г = 650 мг)

З таким вмістом вітаміну С скласти конкуренцію ста грамам шипшині можуть…аж десять апельсинів! Так-так, адже в одному міститься орієнтовно 60-70 мг аскорбінової кислоти. Зрештою, скажемо наперед, що жоден із цитрусових до нашого переліку не ввійшов

Один зі способів засвоїти вітамін С, використовуючи шипшину, – заварювати чай із її ягід. Попиваючи його, ви попередите не лише віруси, а й неврози, а ще внормуєте свій тиск, якщо він часто підвищується.

  1. Солодкий перець (100 г = 250 мг)

Саме він впевнено тримає першість серед овочів, багатих аскорбіновою кислотою.

“Однак цього мікроелементу більше саме в червоному, а не зеленому перці. Кількість вітаміну С зберігається в ньому і тоді, коли ви готуєте його на парі, фаршируєте чи запікаєте. Термообробка, якщо вона не дуже довга, лише незначно знижує харчову цінність цього продукту”.

А щоб максимально поповнити вітаміном С свій організм, не відмовте в задоволенні похрумкотіти сирими шматочками перцю.

  1. Чорна смородина (100 г = 200 мг)

Лише півстакана цих темно-фіолетових ягідок – і ви запасетесь чотириденною нормою вітаміну С! Якщо вам не смакує їсти смородину у свіжому вигляді, тоді експериментуйте.

"Нею можна прикрасити десерт, розбавляти її з водою, додавши туди стевію, а також робити смородинове смузі", – радить експертка зі здорового харчування.

  1. Обліпиха (100 г = 200 мг)

Четвертою позицією рейтингу ми також здивовані. Виявляється, що дрібненькі жовті плоди, окрім солідної кількості вітаміну С, багаті ще й омега -3.

"Це жирні кислоти, які наш організм не виробляє самостійно, тому вони повинні надходити ззовні. Щодо засвоєння аскорбіну, то з обліпихи можна заварювати чай, налити його в термос і пити протягом дня", – зазначила Тетяна Кіхтєва.

  1. Брюссельська капуста (100 г = 120 мг)

Аскорбінову кислоту мініатюрний овоч зберігає і тоді, коли є складником салатів, і при тушкуванні. Зрештою, причин, щоби споживати цей вид капусти, як вважає консультантка зі здорового харчування Тетяна Кіхтєва, більш ніж достатньо: "Він багатий також білком та залізом, а ще містить індол-3, який нормалізує рівень жіночих гормонів – естрогену та прогестерону".

А який продукт із наведених вище або інших, багатих вітаміном С, ви їсте щодня? Чи допомагає він підтримувати ваш імунітет, особливо під час вірусної пори? Діліться в коментарях.


23.01.2019 2111
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1472
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

735
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

926
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2004
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3507
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2406 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

749

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

655

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

628

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

648
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10289
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1135
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5204
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

946
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2745
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1137
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

338
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

657
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

569
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

618
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

973 2