«Купіть обігрівач та утеплюйте домівки»: прикарпатцям дали поради, як готуватись до складної зими

Через місяць в Україні розпочнеться опалювальний сезон. Але про те, що він буде найскладнішим за всю історію незалежної держави говорять вже тривалий час.

Зокрема, цьому «посприяють» ціни на газ та прагнення країни-агресорки знищити критичну інфраструктуру України, передає Фіртка.

Натомість прикарпатці вже від сьогодні розмірковують над тим, як обігріти дім у випадку, якщо тиск газу буде недостатнім або його не буде взагалі.

В АТ «Прикарпаттяобленерго» розповіли наскільки готові електромережі до такого навантаження та як краще підготувати оселю до зими.

«Якщо взимку не вистачатиме газу для опалення й усі мешканці повністю перейдуть на електроопалення чи постійно користуватимуться електрообігрівачами — аварійних вимкнень не уникнути.

На таке навантаження електромережі, на жаль, не розраховані», — зазначає технічний директор АТ «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник.

Окрім того, повний перехід на електроопалення не можливий, мабуть, в жодному українському місті, кажуть прикарпатські енергетики. І справа не в технічному стані українських мереж.

«Розглянемо, для прикладу, стоквартирний будинок. Річ у тому, що норми, відповідно до яких прокладали мережі житлових будинків, приватних і багатоквартирних, вираховувались із розрахунку на те, що електроприймачі вмикатимуться не одночасно.

Наприклад, чайник, мікрохвильову піч чи телевізор використовують почергово і не цілодобово. Тому розрахункова потужність для стоквартирного будинку є 100 кВт. Пропускна здатність внутрішньобудинкових мереж і кабельних вводів в такому випадку теж розрахована на цю величину.

За нормальних умов цього цілком достатньо для повноцінного функціонування електромережі. Якщо у кожній квартирі в будинку облаштують електроопалення, яке працює одночасно в усіх квартирах, або ж увімкнуть хоча б один-два електрообігрівачі потужністю 1-2 кВт– мережі не впораються.

Найвразливішими для перенавантажень є внутрішньобудинкові мережі, особливо якщо вони мають неполадки або виконані за старими нормами із алюмінію.

Тоді або вимикаються автоматичні вимикачі («горять пробки»), або ж пошкоджується сама проводка», — каже Олег Сеник.

Також можливі аварійні пошкодження кабелів вводу до будинку. І, звісно, вихід із ладу трансформаторів, якщо до нього будуть під’єднані кілька таких будинків.

Мережі АТ «Прикарпаттяобленерго» захищені від перенавантажень автоматичними системами захисту. Тому, за найменшої загрози недопустимого перенавантаження обладнання спрацюють автоматичні вимикачі чи запобіжники та лінія знеструмиться.

Прикарпатські енергетики готові до різних сценаріїв. Тож рекомендують краянам і попросять їх завчасно підготуватись до важкої зими, звернувши особливу увагу на збереження тепла в оселі.

Уже зараз неабияк необхідно забезпечити комфорт узимку:

  • Перш за все, варто подумати про утеплення домівки. Утеплити та загерметизувати вікна і двері, якщо старі пропускають повітря, утеплити стіни, підвали та горища.
  • Не зайвим буде постелити на підлогу килими, особливо якщо ви живете на першому поверсі.
  • Перевірити домашню внутрішньобудинкову проводку на відсутність поломок і несправностей. Звісно, для цих цілей підійде лише спеціаліст, адже втручатись в роботу проводки самостійно – дуже небезпечно.
  • Для власників приватних будинків чи великих квартир виходом обмежити мешкання до кількох кімнат (одного поверху) і опалювати лише ті кімнати (поверхи) у яких хтось мешкає.
  • Якщо вам все ж доведеться використовувати електрообігрівач — вмикайте його не на повну потужність, і циклічно, до прикладу раз у пів години.
  • Якщо у вас або у ваших родичів є будинок з пічкою чи каміном за межами міста, хорошим виходом буде оселитись на зиму там, попередньо заготувавши дрова.

До слова, за даними уряду, Україна готова до зими більш ніж на 70%. Стан готовності об’єктів житлового фонду вже становить 72%, теплових мереж — 74%..


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Найскладніша зима в історії незалежної України»: на скільки Івано-Франківська область готова до опалювального сезону

Рада заборонила примусове стягнення боргів за комунальні послуги під час воєнного стану


Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1341
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2632
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2165
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2237
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6733 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2518 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

404

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1227

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1342

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1480
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

348
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

218
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

632
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

117
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26584
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

597
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10525 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

123
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

147
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

457
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

611
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

675