Куди поїхати на вихідні: подорожі західною Україною

Тренд «Made in UA» активно розвивався ще до війни, після Революції гідності. На радіо і телебаченні були введені кведи про обмеження російського продукту. Українці та українки нарешті втрачають той комплекс «малороса». Ми почали слухали українських виконавців, дивитись українські фільми, читати українських авторів.

Ми перестали слухати російську «попсу», а натомість дуже любили наших Альону Альону, Jerry Heil та Kalush. Ми почали одягатись в одяг українських брендів, бо їх, виявляється, стало дуже багато. Коли Сара Джесіка Паркер з‘явилась в нашому «Daily Sleeper», я відчула гордість.

Всі ці тенденції не змогли б не вплинути і на культуру подорожей. Ми побачили, якою красивою є наша країна. Тут є все, що можна знайти в тій же ж Європі: море, горе, містичні озера, давні замки та фортеці, красиву архітектуру, острови.

Збільшилась кількість блогерів, які почали знімати відео про подорожі Україною. Звичайно, я також не втрималась, і захотіла краще дослідити нашу Батьківщину. Адже тури вихідного дня західною Україною – це чудова ідея для одноденного відпочинку не лише для внутрішньо переміщених осіб, котрі вимушено змінили своє місцепроживання, але й для місцевих мешканців. 

Подорожуючи по Карпатах можна не тільки дізнатися про традиції нашого народу, але й відчути справжню середньовічну казку. Величні замки вразять своєю пишністю і цікавими легендами, а красиві гори подарують заряд бадьорості на цілий рік.

Ми почали із Закарпаття — воно і близенько, і має багато місць, які я давно мріяла оглянути.

Чинадіївський замок або замок Сент-Міклош 

Побудований ще в 14 столітті, Сент-Міклош часто називають «замком привидів». Нижче додаю коротку легенду, щоб зрозуміти, чому так.

«Понад три століття тому Чинадіївський замок, або як його тоді називали замок Сент-Міклош, став свідком зародження неймовірного кохання графині Ілони Зріні та угорського повстанця Імре Текелі.

Красуня-хорватка Ілона Зріні володіла замком Сент-Міклош. Її коханий юний вождь курців – повстанців проти австрійської імперії, був на 14 років молодшим за неї.

Шалена любов Ілони до угорського героя, який боровся проти австрійського панування, була дуже небезпечною для обох. Невдовзі після весілля Імре Текелі кинули до в’язниці.

Після поразки повстанців та ув’язнення Текелі графиня втратила всі багатства і титули, а дітей забрали в монастир. Та вона мужньо зустріла свою долю і навічно залишилася символом вірності та відданості. Останні роки свого життя вона прожила у вигнанні в Туреччині разом зі своїм коханим Імре Текелі», — пишуть Go To Rest.

Ну от, продовжую. Замок Сент-Міклош. Обгороджений муром та ще й прикритий господарською будівлею, його неможливо побачити з дороги. Потрібно трішки пройти, обійти будинок, і тут він.

Одразу, що впало в очі — це старовинність замку. Вкритий чорними плямами, з маленькими віконцями (мабуть, для лучників), стоїть з краю і наче зовсім не хоче, щоб про нього згадували.

Людей не було зовсім, як здавалось на перший погляд. Я вже навіть розчарувалась, адже дуже хотіла потрапити всередину. Тут виходить хлопчика, по віку ніби й мій ровесник. Я одразу зрозуміла, що він працює в замку, адже тон людини, яка працює в сфері туризму, «помітний здалеку«.

«Добрий день, — каже жваво. — Готові потрапити в замок з привидами».

 «Та ніби так», — невпевнено відповідаю. Для чого ж я сюди приїхала?

читайте також: «У ці місця хочеться повертатись»: Микола Худак про схожість та відмінність  Карпат та Гімалаїв

Він відкриває важкі нові вхідні двері (то вже точно після мінімальної реставрації) і рукою запрошує нашу маленьку компанію всередину.

Перше, що впадає в очі — абсолютно нічого. Пуста зала, стіни з каменю, та й все. Хлопчина взяв з кожного гроші за відвідування, і показує пальцем на маленькі двері позаду нас, які б ніхто самостійно не помітив.

«Це вхід з підземний тунель. Відкриваєте і йдете прямо. Далі вже розберетесь», — сказав і пішов. Відкриваємо маленькі чорні дверцята, металічні, здається. В мене ріст 1,56, проте навіть я змушена була зігнутись, коли заходила в них.

Ну, зайшли. А далі — суцільна темнота. Додумались включити ліхтарик на телефоні. Цей коридор був занадто вузький для нашої компанії, тому йшли «гусачком». Той, хто спереду, світив ліхтарик, інші йому довіряли і притримували один одного.

Нарешті, ми бачимо це світло в кінці тунелю! Коли вийшли з того чорного підземелля, перші пару секунд очі світло не сприймали. Проте, далі я побачила красу.

Неймовірне дзеркало, яке вже тут стояло дуже давно, старовинні меблі з натурального дерева, фортепіано, яке прикрашали портрети жителів замку, лицарські обладунки — і все це прикрашало багато бронзових підсвічників. 

Також, я не стрималась і вирішила зробити селфі в тому дзеркалі.

Сент-Міклош дуже заплутаний. Тут з однією кімнати може бути три виходи, а коридори закінчуються руїнами або глухими стінами, ніби дім Вінчестерів. 

Навколо так тихо, що ти чуєш кожен шелест, кожне слово відлунює. Ходиш цими старими коридорами, а зі стін на тебе дивляться портрети. Колись живі люди, які так, як і ми, думали, відчували, щось робити. І так само прогулювались цими коридорами.

Цікаво, де саме була кімната покійної графині? Цього ми не знаємо, на жаль. Проте атмосферність тут просто заворожує. Після таких поїздок мені зазвичай складно повертатись до звичайного життя, сидіти в сучасному офісі та замовляти каву з собою в кіосках. Хочеться далі тієї середньовічної романтики!

Продовження буде, адже у нас для вас підготовлено ще чимало цікавих маршрутів.

Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам

Зустріч з дикими тваринами у Карпатах: як діяти та чому не варто панікувати

«Зсунулися в обрив»: як завдяки GPS-моніторингу шукають туристів у Карпатах

Попит на безпеку та мандрівники з арабських держав: туристичні тренди 2021 року


17.06.2022 Наталія Луцик 6699
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

232
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13331 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1505
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

824
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6035
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1676

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

598

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1421

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1233

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1134
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

481
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

615
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1530
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

559
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

842
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5879
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13427
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

191
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

493
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

443
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

752 2