Критичні періоди під час вагітності – консультація акушера-гінеколога

Вагітність – це найбільш  приємний  та  очікуваний  період життя  кожної  жінки.  Але вона  може  бути  ускладнена певними  обставинами. 

Найчастіше  проблеми трапляються у критичні періоди.

Критичні періоди   – це певні періоди вагітності, коли найбільш  висока  небезпека  її  переривання.  Ці терміни є загальними  для   переважної  групи  жінок, що відносяться до  різних  груп  ризику.

Для  кожного  критичного  періоду  притаманні  характерні  причини  переривання  вагітності.

  • Перший триместр

Перший  критичний  період  наступає  у 2-3 тижні  вагітності. В  цей  час  жінка може  ще  не  здогадуватись  про  те  , що  в  її  організмі  починає  розвиватись  нове  життя. Плідне  яйце  в цей  час  фіксується  до  слизової  оболонки  матки.  Цей  процес  може  бути  порушений  з кількох  причин : травми  ендометрію ,  запальні  захворювання , рубець  на  матці , аномалії  будови  матки, зовнішні  фактори ( прийом  ліків , стрес).

У 8-12 тижнів основними  причинами  проблем  є  гормональні  порушення.  Також  можуть  спровокувати  викидень  певні  аномалії  хромосомного  та  генетичного  характеру  розвитку  плода. Таким  чином  відбувається  мимовільний  викидень  - природний відбір.

  • Другий триместр

Другий  критичний період  припадає  на  18-22  тиждень  вагітності.  В  цей  час  матка  починає  активно  рости  водночас  з  плодом  ,  який  починає  чинити  тиск на  шийку  матки , що  може  привести  до  істміко-цервікальної  недостатності.  Це  такий  стан  шийки  матки , коли  вона  вкорочується  і не в змозі  утримувати  плід  в  порожнині  матки.

Також  в  цьому  періоді  виникають  ризики  через  неправильне  розташування  плаценти – занадто  низьке  прикріплення  чи  передлежання. Переривання  вагітності  також  можуть  спричинити  різні  інфекції, які передаються  статевим  шляхом.

  • Третій триместр

На  28-32 тижні  вагітності: приходиться  наступний  період  інтенсивного  росту  плода  і  матки. В  ці  терміни  жінки  ризикують  розвитком  передчасних  пологів  або  перериванням  вагітності, через  настання  пізнього  гестозу, плацентарної  недостатності   чи відшарування  плаценти.

Також є критичні періоди для кожного органу і систем . Існують моменти найбільшої  чутливості певного органу до дії шкідливих факторів та  ризику  основних  вроджених вад  розвитку. Для  нервової  системи  вразливим періодом  розвитку  вроджених  вад  є 3-5  тижнів, вух  - 4,5 -9,5 тижнів, зубів – 6-8 тижнів, серця – 3,5- 6 тижнів, піднебіння – 6-8 тижнів, кінцівок – 4,5-7 тижнів, зовнішніх статевих органів  – 7,5-10 тижнів, очей – 4,5-8,5 тижнів .

Що  потрібно  робити  у  ці  періоди ?

Майбутня мама у критичні періоди вагітності повинна бути вкрай обережна, уникати  фізичних  навантажень, стресів, переживань, негативу. Потрібно налаштуватись  на  позитив, а  в  разі  появи  якихось  неприємних  відчуттів, відразу ж  звернутись  до  лікаря.

Ведення вагітності в медичному центрі "Оксфорд Медікал" – це комплексне спостереження за здоров'ям мами і майбутньої дитини, професійний підхід і дбайливе ставлення на всіх етапах вагітності.

Сучасна імпортна діагностична апаратура, багаторічний досвід і висока професійність лікарів, уникнення втомлюючих черг з можливістю попереднього запису, привітний та чуйний персонал – основні причини, чому варто звернутися саме в «Оксфорд Медікал»!

Олександра Бойчук – лікар акушер-гінеколог, лікар УЗД

медичного центру «Оксфорд Медікал Івано-Франківськ»

вул. Василіянок 1, вул. Незалежності 93А

+38(067) 3 777 299, +38(050) 3 777 299


Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1476
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

742
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

926
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2004
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3507
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2406 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

749

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

655

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

628

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

648
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10289
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1135
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5204
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

947
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2745
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1137
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

338
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

657
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

569
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

618
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

974 2