Кожну організацію чи систему безпеки, в яку увійде Україна, ми зробимо сильнішою

Повномасштабна війна в Україні стала остаточним доказом, що наявна система безпеки у світі більше не діє. Після закінчення Другої світової багато країн старанно вибудовували систему безпеки й створювали міжнародні інституції, які мали б вберегти світ від війни.

Анексія Криму росією, вісім років бойових дій на сході України та вторгнення росії 24 лютого показали, що коли з’являється реальна загроза – міжнародні організації неефективні. 

Після нападу росії ми сподівались на допомогу НАТО. Українці розпочали потужну інформаційну кампанію з проханням закрити небо. Мільйони людей виходили на мітинги в європейських містах, щоб достукатись до представників Альянсу. 

А коли це не дало жодного результату, українці підхопили цілком заслужену хвилю розчарування у цій організації, що її двері для нас зачинено назавжди. І що начебто єдиним нашим варіантом залишається позаблоковий статус, бо гідних альтернатив НАТО наразі немає. 

Рішення минулого тижня про надання Україні статусу кандидата в ЄС доводить, що не існує нічого неможливого.

Тим паче настрої українців демонструють доволі високу підтримку приєднання до Альянсу. За нещодавнім опитуванням Соціологічної групи Рейтинг, 76% українців виступають за членство у НАТО.

Ми не можемо собі дозволити нейтральність та позаблоковість. Адже географічно, допоки росія існуватиме, вона залишатиметься нашим сусідом. Тому над гарантіями безпеки для України й українців потрібно працювати щодня.

Це важливо для людей, які залишаються в Україні, продовжують тут розвивати бізнес та сплачувати податки. Безпекове питання та економічне відновлення тісно пов'язані один з одним. 

Більше як п'ять млн українців, які змушені були покинути свою країну, прагнуть гарантій і твердого внутрішнього переконання, що після їхнього повернення додому, налагодження життя, відновлення бізнесу їм не доведеться знову тікати від війни та небезпеки.

Найбільш ймовірно, що повноцінно ми зможемо повернутись до питання вступу в НАТО після перемоги України.

Керівництво нашої країни, зокрема міністри оборони та закордонних справ, вже шукає альтернативні рішення. За інформацією з відкритих джерел, багато країн виявили бажання стати гарантами безпеки для нас. Серед них США, Великобританія, Франція, Туреччина, Канада, Німеччина, Італія і Польща.

Йдеться про створення своєрідного альянсу, в межах якого підпишуть рамковий договір та окремі договори з кожною з країн-гарантів, де будуть чітко прописані двосторонні зобов’язання.

Це своєрідний аналог 5 статті договору про колективну безпеку НАТО. Він означатиме, що у разі, якщо Україна стане об'єктом агресії, то країни-гаранти нададуть нам військову допомогу, озброєння, закриють небо чи відправлять сюди свої війська

Важливо, що нам потрібен не просто “гарний документ” з обіцянками та гарантіями. Українці, як ніхто інший знають, що не всі вони працюють та виконуються. Вагомий доказ цьому Будапештський меморандум. 

Але якими б сильними не були держави-гаранти безпеки України, об’єднання з ними не буде рівносильною альтернативою НАТО.

І хоча ми зараз не можемо розраховувати на приєднання до Альянсу, проте можемо розвивати співпрацю з ним.

По-перше, це означає отримання зараз важливої військової допомоги, проведення в майбутньому спільних військових навчань, впровадження в Україні військових доктрин та стандартів Альянсу тощо. Для цього не обов'язково бути членом НАТО. Маємо приклад Фінляндії та Швеції. Зараз вони готуються приєднатись до Альянсу, проте їхні військові стандарти вже давно уніфіковані під НАТО. Тим паче в цьому питанні з української сторони також зроблено чимало.

Впродовж 28-30 червня у Мадриді проходив черговий саміт НАТО, одним із центральних питань на якому, звісно, було українське. Вже відомо, що на саміті узгодили  пакет військової допомоги для України. Зброя нам дуже потрібна, і чим її більше, тим краще. Щоб не лише оборонятись, а й звільнити окуповані території. 

На саміті НАТО ухвалили нову Стратегічну концепцію. Тому чекаємо подробиць, щодо нового бачення стосовно України у ній.

Відтепер у всіх питаннях, які стосуються світової безпеки, має бути обов’язково врахована думка та позиція нашої держави. Після перемоги те, у який військовий блок увійде Україна, набуде зовсім нового значення, ніж до повномасштабної війни.

Подивимось правді у вічі: до 24 лютого, попри вісім років війни на сході України, багато держав вважали нас слабкими. Давали нам три доби, три тижні чи місяць і не поспішали з допомогою. 

Зараз ситуація кардинально змінилась. Україна – держава з однією з найсильніших та досвідчених армій світу. ЗСУ кожного дня доводять це. Кожна українська родина платить величезну ціну. І тепер, в яку б організацію чи систему безпеки не увійшла Україна, ми обов’язково зробимо її сильнішою.


29.06.2022 Прощук Едуард 7672
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2426
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19538
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24403
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

748
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739