Корінь здоров’я

 

/data/blog/125186/3b81b2a046f0c333a68052c832f3feef.jpg

 

Сьогодні імбир дуже популярний і в народній медицині, і в кулінарії, і в косметології. На жаль, у нас ця рослина ще мало використовується.

 

Корінь імбиру – це гаряча спеція. Але жодна із відомих людині спецій не може похвалитися такою кількістю корисних речовин, як імбир. Це справжнє сховище вітамінів, мінералів та інших корисних речовин. Вітаміни С, В1, В2, А, фосфор, магній, кальцій, залізо, цинк, калій і натрій, ефірні олії, необхідні нашому організму амінокислоти – і все це в одному непоказному корінці.

 

У чому користь?
Імбир не просто надає особливого пряного смаку стравам, але й активізує процеси травлення. Взимку він чудово зігріває.

Останні дослідження підтвердили позитивний вплив імбиру на дихальну систему організму. Його активні компоненти покращують кровообіг, допомагають організму очиститися після хіміотерапії.
Постійно вживаючи імбир, ми знижуємо рівень холестерину в організмі, укріплюємо судини, покращуємо кровопостачання головного мозку. Як результат – покращення пам’яті і омолоджуючий ефект для всього організму.
Ця рослина – чудовий помічник у боротьбі з хворобою Альцгеймера, інсультом, артритом.
Корінь імбиру – сильний антисептик, він проганяє всіх паразитів. Відомо також, що імбир зміцнює наш імунітет,  є сильним афродізіаком, підсилює потенцію у чоловіків.


Народний лікар
При головному болю. Розведіть 0,5 ч. ложки подрібненого імбиру теплою водою. Повинна вийти паста. Отриману масу намазуємо на лоб. Буде трохи пекти, але це нормально. Біль має ослабнути або пройти зовсім.
При нудоті, закачуванні, морській хворобі. Пожуйте шматочок імбиру, свіжого або в цукрі. Якщо знаєте, що вас закачує, за півгодини до виїзду випийте імбирного чаю.
При геморої. Приймайте двічі на день по чайній ложці суміші соку алое й імбирного порошку.
При фурункулах. Приготуйте суміш із куркуми (0,5 ч. ложки), імбирного порошку (0,5 ч. ложки) і води (щоб вийшла паста). Пастою змащуємо фурункули.
При застуді та бронхіті. Вдихайте ефірну олію імбиру, пийте імбирний чай.
При ангіні, фарингіті. Полощіть горло таким розчином: на склянку теплої води 2 краплі імбирної олії.
При ревматизмі. Розтирайте хворе місце масажною олією з додаванням двох крапель олії імбиру. Приймайте на ніч настій імбиру (одна частина сушеного кореня на 24 частини води). Не забудьте тепло одягнутися, закутатися. Дуже добре, якщо пропотієте.
При застуді, кашлі, астмі. Допоможе імбирний джем. Як готувати: імбирний сік змішуємо з водою і цукром, кип’ятимо, щоб загусло, як сироп. За смаком додаємо гвоздику, шафран або мускат.
При розладах шлунка. Перед їжею прийміть чайну ложку імбирного соку з сіллю. Ця суміш також очищає язик та горло, підвищує апетит.
При діабеті. Приймайте двічі на день сік імбиру з нерафінованим цукром.
Коли болить горло. Пожуйте шматочок імбирного кореня. Це спровокує виділення слини, розслабить горло.
При проносі. Народні цілителі рекомендують просто помазати імбирним соком ділянку навколо пупка.


Чай з імбиру
Імбирний чай не тільки смачний, але й корисний. Цей напій рекомендують вживати після фізичних і розумових навантажень, для зняття стресу, а ще для схуднення.
Спосіб 1. Подрібніть шматок імбирного кореня (з розрахунку на літр води шматочок імбиру не більше вишні), висипте в термос і залийте окропом. За смаком можна додавати мед, лимон, м’яту, брусницю.
Спосіб 2. На 300 мл окропу беремо маленький шматочок імбиру й улюблений листовий чай.
Спосіб 3. Подрібнити вручну або в блендері імбир, м’яту, кардамон. Залити окропом, дати настоятися в теплому місці півгодини. Процідити й додати в чай сік лимона, апельсина. Пити охолодженим.
Спосіб 4. Помийте та очистіть маленький шматочок імбиру, натріть на тертушці з малими отворами. Дві столові ложки тертого імбиру насипте в літрову банку, додайте сік лимона (50 мл), залийте окропом, накрийте. Через годину можна буде насолоджуватися імбирним чаєм.

 

Володимир Бодак, ЗК


05.02.2017 Володимир Бодак 2481 0
Коментарі (0)

27.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з подружжям, яке вперше в житті вирішило дотримуватись Великого посту. А також поцікавилась в дієтологині Тетяни Чевалюк, як постити без шкоди для власного здоров’я.

409
21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

783
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

648
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

1149
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

13601 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1651

СНО-ІІІ – Договір про скорочення наступальних озброєнь, який підписали РФ та США у 2010 році та спроба Росії його припинити.

209

Розглянемо брехню Кремля у контексті фактів. Почнемо з Будапештського меморандуму 1994 року, де Росія поставила свій підпис. 

413

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

445

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

919
28.03.2023

Журналістка Фіртки поспілкувалась з подружжям, яке вперше в житті вирішило дотримуватись Великого посту та дізналась, з якими викликами довелось зіткнутись молодій сім’ї.  

107
27.03.2023

Мета Великого посту полягає у приготуванні до святкування Великодня, а сам піст — має сенс очищення та покаяння.

215
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

352
28.03.2023

У вівторок, 28 березня, на вулиці Довженка відбулося офіційне звільнення церкви московського патріархату та її передача під управління Православної церкви України.

147
27.03.2023

Якщо подружжя переживає кризові моменти у сім’ї, священник радить прийти на розмову до фахівця.  

251
21.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

404
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

540
27.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3634
26.03.2023

Україна вимагає скликати Раду безпеки Організації Об’єднаних Націй у зв’язку з наміром Росії розмістити на території Білорусі тактичну ядерну зброю.  

221
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

435
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

611
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

918