Корінь здоров’я

 

/data/blog/125186/3b81b2a046f0c333a68052c832f3feef.jpg

 

Сьогодні імбир дуже популярний і в народній медицині, і в кулінарії, і в косметології. На жаль, у нас ця рослина ще мало використовується.

 

Корінь імбиру – це гаряча спеція. Але жодна із відомих людині спецій не може похвалитися такою кількістю корисних речовин, як імбир. Це справжнє сховище вітамінів, мінералів та інших корисних речовин. Вітаміни С, В1, В2, А, фосфор, магній, кальцій, залізо, цинк, калій і натрій, ефірні олії, необхідні нашому організму амінокислоти – і все це в одному непоказному корінці.

 

У чому користь?
Імбир не просто надає особливого пряного смаку стравам, але й активізує процеси травлення. Взимку він чудово зігріває.

Останні дослідження підтвердили позитивний вплив імбиру на дихальну систему організму. Його активні компоненти покращують кровообіг, допомагають організму очиститися після хіміотерапії.
Постійно вживаючи імбир, ми знижуємо рівень холестерину в організмі, укріплюємо судини, покращуємо кровопостачання головного мозку. Як результат – покращення пам’яті і омолоджуючий ефект для всього організму.
Ця рослина – чудовий помічник у боротьбі з хворобою Альцгеймера, інсультом, артритом.
Корінь імбиру – сильний антисептик, він проганяє всіх паразитів. Відомо також, що імбир зміцнює наш імунітет,  є сильним афродізіаком, підсилює потенцію у чоловіків.


Народний лікар
При головному болю. Розведіть 0,5 ч. ложки подрібненого імбиру теплою водою. Повинна вийти паста. Отриману масу намазуємо на лоб. Буде трохи пекти, але це нормально. Біль має ослабнути або пройти зовсім.
При нудоті, закачуванні, морській хворобі. Пожуйте шматочок імбиру, свіжого або в цукрі. Якщо знаєте, що вас закачує, за півгодини до виїзду випийте імбирного чаю.
При геморої. Приймайте двічі на день по чайній ложці суміші соку алое й імбирного порошку.
При фурункулах. Приготуйте суміш із куркуми (0,5 ч. ложки), імбирного порошку (0,5 ч. ложки) і води (щоб вийшла паста). Пастою змащуємо фурункули.
При застуді та бронхіті. Вдихайте ефірну олію імбиру, пийте імбирний чай.
При ангіні, фарингіті. Полощіть горло таким розчином: на склянку теплої води 2 краплі імбирної олії.
При ревматизмі. Розтирайте хворе місце масажною олією з додаванням двох крапель олії імбиру. Приймайте на ніч настій імбиру (одна частина сушеного кореня на 24 частини води). Не забудьте тепло одягнутися, закутатися. Дуже добре, якщо пропотієте.
При застуді, кашлі, астмі. Допоможе імбирний джем. Як готувати: імбирний сік змішуємо з водою і цукром, кип’ятимо, щоб загусло, як сироп. За смаком додаємо гвоздику, шафран або мускат.
При розладах шлунка. Перед їжею прийміть чайну ложку імбирного соку з сіллю. Ця суміш також очищає язик та горло, підвищує апетит.
При діабеті. Приймайте двічі на день сік імбиру з нерафінованим цукром.
Коли болить горло. Пожуйте шматочок імбирного кореня. Це спровокує виділення слини, розслабить горло.
При проносі. Народні цілителі рекомендують просто помазати імбирним соком ділянку навколо пупка.


Чай з імбиру
Імбирний чай не тільки смачний, але й корисний. Цей напій рекомендують вживати після фізичних і розумових навантажень, для зняття стресу, а ще для схуднення.
Спосіб 1. Подрібніть шматок імбирного кореня (з розрахунку на літр води шматочок імбиру не більше вишні), висипте в термос і залийте окропом. За смаком можна додавати мед, лимон, м’яту, брусницю.
Спосіб 2. На 300 мл окропу беремо маленький шматочок імбиру й улюблений листовий чай.
Спосіб 3. Подрібнити вручну або в блендері імбир, м’яту, кардамон. Залити окропом, дати настоятися в теплому місці півгодини. Процідити й додати в чай сік лимона, апельсина. Пити охолодженим.
Спосіб 4. Помийте та очистіть маленький шматочок імбиру, натріть на тертушці з малими отворами. Дві столові ложки тертого імбиру насипте в літрову банку, додайте сік лимона (50 мл), залийте окропом, накрийте. Через годину можна буде насолоджуватися імбирним чаєм.

 

Володимир Бодак, ЗК


05.02.2017 Володимир Бодак 2643 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1054
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2441
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2067
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2107
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6408 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2398 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

268

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1090

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1129

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1335
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

213
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

548
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2006
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26449
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

509
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10412 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7950
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

492
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

353
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

507
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

579
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1525