Комп’ютер - обираємо як профі

 

 

Кожен, хто хоче придбати комп’ютер, стикається з проблемою — що саме купити. Адже комп’ютер — це сукупність безлічі комплектуючих, в якій кожна деталь окремо впливає на продуктивність системи в цілому.

 

Радити купувати якусь конкретну конфігурацію комп’ютера безглуздо з огляду на швидке моральне старіння комп’ютерної техніки. Тому покупцеві відразу слід зрозуміти, що куплений ним новий сучасний пристрій через десять років буде коштувати приблизно у десять разів менше тієї ціни, за якою його придбали.

 

Спеціалісти shop.if.ua зазначають: дедалі рідшими стають придбання готових системних блоків. Клієнти воліють підібрати комплектуючі, відповідно до своїх потреб, при цьому ще й економлячи кошти.

 

При виборі конфігурації комп’ютера (необхідного набору комплектуючих) потрібно відразу визначитися, для яких цілей Вам він потрібен  — для офісної роботи або для ігор, для користування Інтернетом або для дизайнерської роботи.

 

Це потрібно вирішити відразу, враховуючи всі Ваші вимоги і кількість коштів, виділених на покупку. Справа в тому, що, до прикладу, складати фінансові звіти в Word або Excel можна і на процесорі в 500 МГц, для цього не потрібно декількох гігагерц. А ось якщо Ви любите пограти в найсучасніші ігри, то Вам доведеться неабияк витратитися. Ми спробуємо дати декілька порад з вибору деяких комплектуючих.

 

Процесор. Якщо процесор потрібен лише для офісної роботи, то можна і зекономити. Якщо берете процесор для ігор — беріть той, що майже найкращий (найпродуктивніший брати невигідно — дуже дорого). Але пам’ятайте, що ринок процесорів сильно стрибає в ціні. Те, що продається зараз за однією ціною, через два роки буде коштувати рази в два дешевше.

 

Оперативна пам’ять. Її потрібно обирати виходячи навіть не через вимоги в продуктивності, а з того, яка операційна система буде встановлена. До прикладу, 1024 Мб ОЗУ для Windows XP — в самий раз, 2048 Мб вистачає з лишком, а 4096 – достатньо для Windows 7. Головне тут вже не обсяг, а швидкість ОЗУ (між іншим, підвищення частоти ОЗУ досить сильно збільшує швидкість всієї системи). Обирайте модулі пам’яті з максимальними характеристиками швидкості доступу і частоти.

 

Відеокарта. Для офісної роботи можна обійтися і вбудованою в материнську плату відеокартою. А ось для ігор … Геймер повинен добре вивчити всі порівняльні тестування на сайтах типу IXBT і 3Dnews. За останні десять років на ринку графічних чипсетів кілька разів змінювалися фірми-лідери. Нові чипи з’являються з такою ж швидкістю, як і процесори. Кількість мегабайт на них уже вимірюється в сотнях, але цей параметр не настільки важливий, як раніше. Набагато важливіше мати потужний графічний процесор, що підтримує всі останні сучасні технології.

 

Жорсткий диск. Його обсяг повинен бути із «запасом». До речі, цікавий той факт, що у більшості людей жорсткий диск повністю заповнюється до кінця, незалежно від розмірів НЖМД. Краще приділити увагу його швидкості. Цей параметр дуже важливий! Він впливає на швидкість завантаження всіх програм і операційної системи (та й взагалі будь-яких даних) та швидкість запису. Від збільшення швидкості роботи накопичувача можна отримати набагато більший приріст в продуктивності комп’ютера, ніж від заміни, наприклад, процесора.

 

Монітор. Правильно вибрати монітор дуже важливо. Сидячи за комп’ютером, Ви будете дивитися на монітор годинами. Перше питання — це діагональ. Менше 17”використовувати не рекомендуємо, занадто мало. Пам’ятайте, що реальна діагональ у всіх моніторів приблизно на 1 дюйм менша від заявленої. Приділіть особливу увагу безпеці монітора для вашого здоров’я. Обов’язково попросіть продавця протестувати монітор спеціальною програмою типу Nokia Monitor Test на наявність так званих «битих» та «лінивих» пікселів. Переважно вони помітні на темному фоні (світяться білим або іншим кольором).

 

Клавіатура і миша. Протестуйте мишу на зручність власною рукою. Не соромтеся попросити продавця вийняти мишу з коробки і під’єднати до комп’ютера. Подивіться, чи зручно миша їздить по килимку, чи добре вона лежить у вашій руці, чи легко натискаються кнопки. Користувачі зазначають, що мишу обрати краще з коліщатком, без нього працювати дуже незручно. Якщо захочете взяти бездротову модель, то пам’ятайте, що батарейки, які знаходяться в ній, сильно додають до її ваги. Клавіатуру також не варто обирати лише за зовнішнім виглядом, а попрацювавши трохи на ній. Спробуйте на зручність натискання клавіш.

 

Спеціалісти shop.if.ua залюбки допоможуть Вам розібратися із потребами та визначити ідеальну комплектацію саме Вашого комп’ютера. Збережіть свої кошти, купуючи на shop.if.ua!


05.02.2014 1697 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1169
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2886
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1014
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1073
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1077 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3188 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

939

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

809

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

374

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1108
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

184
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2375
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1167
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

472
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15091
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7400
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

835
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

399
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

310
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

392
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

679
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1129