Комп’ютер - обираємо як профі

 

 

Кожен, хто хоче придбати комп’ютер, стикається з проблемою — що саме купити. Адже комп’ютер — це сукупність безлічі комплектуючих, в якій кожна деталь окремо впливає на продуктивність системи в цілому.

 

Радити купувати якусь конкретну конфігурацію комп’ютера безглуздо з огляду на швидке моральне старіння комп’ютерної техніки. Тому покупцеві відразу слід зрозуміти, що куплений ним новий сучасний пристрій через десять років буде коштувати приблизно у десять разів менше тієї ціни, за якою його придбали.

 

Спеціалісти shop.if.ua зазначають: дедалі рідшими стають придбання готових системних блоків. Клієнти воліють підібрати комплектуючі, відповідно до своїх потреб, при цьому ще й економлячи кошти.

 

При виборі конфігурації комп’ютера (необхідного набору комплектуючих) потрібно відразу визначитися, для яких цілей Вам він потрібен  — для офісної роботи або для ігор, для користування Інтернетом або для дизайнерської роботи.

 

Це потрібно вирішити відразу, враховуючи всі Ваші вимоги і кількість коштів, виділених на покупку. Справа в тому, що, до прикладу, складати фінансові звіти в Word або Excel можна і на процесорі в 500 МГц, для цього не потрібно декількох гігагерц. А ось якщо Ви любите пограти в найсучасніші ігри, то Вам доведеться неабияк витратитися. Ми спробуємо дати декілька порад з вибору деяких комплектуючих.

 

Процесор. Якщо процесор потрібен лише для офісної роботи, то можна і зекономити. Якщо берете процесор для ігор — беріть той, що майже найкращий (найпродуктивніший брати невигідно — дуже дорого). Але пам’ятайте, що ринок процесорів сильно стрибає в ціні. Те, що продається зараз за однією ціною, через два роки буде коштувати рази в два дешевше.

 

Оперативна пам’ять. Її потрібно обирати виходячи навіть не через вимоги в продуктивності, а з того, яка операційна система буде встановлена. До прикладу, 1024 Мб ОЗУ для Windows XP — в самий раз, 2048 Мб вистачає з лишком, а 4096 – достатньо для Windows 7. Головне тут вже не обсяг, а швидкість ОЗУ (між іншим, підвищення частоти ОЗУ досить сильно збільшує швидкість всієї системи). Обирайте модулі пам’яті з максимальними характеристиками швидкості доступу і частоти.

 

Відеокарта. Для офісної роботи можна обійтися і вбудованою в материнську плату відеокартою. А ось для ігор … Геймер повинен добре вивчити всі порівняльні тестування на сайтах типу IXBT і 3Dnews. За останні десять років на ринку графічних чипсетів кілька разів змінювалися фірми-лідери. Нові чипи з’являються з такою ж швидкістю, як і процесори. Кількість мегабайт на них уже вимірюється в сотнях, але цей параметр не настільки важливий, як раніше. Набагато важливіше мати потужний графічний процесор, що підтримує всі останні сучасні технології.

 

Жорсткий диск. Його обсяг повинен бути із «запасом». До речі, цікавий той факт, що у більшості людей жорсткий диск повністю заповнюється до кінця, незалежно від розмірів НЖМД. Краще приділити увагу його швидкості. Цей параметр дуже важливий! Він впливає на швидкість завантаження всіх програм і операційної системи (та й взагалі будь-яких даних) та швидкість запису. Від збільшення швидкості роботи накопичувача можна отримати набагато більший приріст в продуктивності комп’ютера, ніж від заміни, наприклад, процесора.

 

Монітор. Правильно вибрати монітор дуже важливо. Сидячи за комп’ютером, Ви будете дивитися на монітор годинами. Перше питання — це діагональ. Менше 17”використовувати не рекомендуємо, занадто мало. Пам’ятайте, що реальна діагональ у всіх моніторів приблизно на 1 дюйм менша від заявленої. Приділіть особливу увагу безпеці монітора для вашого здоров’я. Обов’язково попросіть продавця протестувати монітор спеціальною програмою типу Nokia Monitor Test на наявність так званих «битих» та «лінивих» пікселів. Переважно вони помітні на темному фоні (світяться білим або іншим кольором).

 

Клавіатура і миша. Протестуйте мишу на зручність власною рукою. Не соромтеся попросити продавця вийняти мишу з коробки і під’єднати до комп’ютера. Подивіться, чи зручно миша їздить по килимку, чи добре вона лежить у вашій руці, чи легко натискаються кнопки. Користувачі зазначають, що мишу обрати краще з коліщатком, без нього працювати дуже незручно. Якщо захочете взяти бездротову модель, то пам’ятайте, що батарейки, які знаходяться в ній, сильно додають до її ваги. Клавіатуру також не варто обирати лише за зовнішнім виглядом, а попрацювавши трохи на ній. Спробуйте на зручність натискання клавіш.

 

Спеціалісти shop.if.ua залюбки допоможуть Вам розібратися із потребами та визначити ідеальну комплектацію саме Вашого комп’ютера. Збережіть свої кошти, купуючи на shop.if.ua!


05.02.2014 1659 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1711
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

850
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

941
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2027
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3526
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2434 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

766

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

669

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

642

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

659
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10307
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1156
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5226
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

968
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2765
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1151
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

363
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

679
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

584
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

631
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

985 2