Коли ви впираєтеся у глухий кут, є три варіанти

 

 

Коли ви впираєтеся у глухий кут, є три варіанти. Ви можете засумувати і повіситися. Ви також можете відкласти рішення на майбутнє й наживати мозоль на відомому місці, очікуючи, коли трупи опонентів попливуть брудною річкою життя. Й ще один варіант резервують для кожного добрі янголи карми. Ви можете зробити екзистенційний вибір, увійти в особливий (вищий) стан уможливлення та кинути виклик долі.

Зазвичай це називають «пан або пропав». Більшість з тих, хто йде третім шляхом, пропадає. Меншість здобуває не лише золоті висоти, але й діамантовий досвід. У давні часи такий вибір ототожнювали з шляхом воїна. Жрецькі корпорації знали про нього, але для хранителів традиції вважали небажаним. Зрештою, в тому є сенс. Якщо ви виконуєте всі ритуали, не робите зла та не впадаєте у дешеві спокуси, то й у глухий кут ніколи не зайдете.

Не та ситуація з воїнами. Вони мають зброю і чинять гріх. Глухі кути для таких бійців – як зранку «добридень». Зрештою, кожне військо нагадує таке собі рушення приречених, що втрапили до спільного велетенського глухого кута. От лише не всі з воїнів згодні зі спільною приреченістю. Незгодні готові до штурму неба, до зустрічі з очами безодні.

Потім саме їх назвуть героями і простять їм гріхи війни. У правильному війську вони стануть генералами. Їх любитимуть, їм наливатимуть на халяву. В неправильному їх здадуть, пристрелять в потилицю, але все одно поважатимуть. Саме тому неправильне військо здатне воювати лише з іншим неправильним військом.

Сліди екзистенційних рішень залишаються надовго. Древнє каміння перехрестили на скелі Дов­буша зовсім не тому, що веселий бандит роздавав гроші бідним. Адже немає нічого дурнішого за роздачу бабла лузерам. Це звичаї не воїнів, а політиків-від-гречки.

Ті скелі називали не лузери. Невдахи не бувають вдячними, назване ними забувають ще до їхньої смерті. Каміння перехрестили ті з успішних, котрі самі мріяли стати веселими бандитами, проте так і не наважилися розкуркулити сусіднього дідича. Вони псували жінок куркулів, складали вірші та називали скелі. Про них забули, вірші вкрали, але назви дійшли до правнуків.

Кажуть, що часи для героїв відкриваються не часто. Брехня. Якщо люди спільно приймають екзистенційне рішення, то часи змінюють своє призначення. Часи взагалі мають лише той колір, у який ми їх малюємо.

Нещодавно дивився фільм про Франківськ – «Моє місто. Сто років на екрані» – й мене забрало дивне відчуття. Я бачив місто як вічну стоянку кочовиків. Одні приходили, інші зникали. Теперішні діти селян також продадуть міські квартири й відкочують до Європи. А все тому, що екзистенційні рішення прий­малися за межами нашого міста. В ньому здебільшого рахували гроші та ворожили на збитки. В місті було мало воїнів. Тут вклякали перед пліткарями, лизали урядникам і боялися нового.

Може й має рацію мер, коли, наче закляття, повторює про «найбільш християнське місто». Якщо ви не приймаєте екзистенційних рішень, то єдине спасіння – в утриманні ритуалу. Проте десь рішення таки приймають. Хтось вперто малює добу своїм кольором, вистрибує за межі приреченості. Комусь посміхається (силувано чи збуджено) блудна фортуна. Й рано чи пізно історія причвалає сюди, щоби обернутися на безодню, подивитися веселими очима й дати копняка. Чи поможуть тоді перетримані ритуали? Хтозна.


15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5216 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1845 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4057 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3180 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7976 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20306 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

285

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

825

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1921

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2399
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

197
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

704
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

487
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18393
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

986
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1222 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6108 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23403 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

301
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

998 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1201 5
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

504