Кіборги. Кіно буде

 

 

Якщо за останні три роки і відбулися десь рушійні реформи, з благотворним результатом, то це по за всяким сумнівом сфера культури, головним чином - прориви нових україномовних музвиконавців (завдяки дії закону про квоти на радіо) і вітчизняний кінематограф.

Прориви останнього мають місце не в останню чергу, як не дивно,  завдячуючи підписанню Петром Порошенком закону, над яким добряче попрацювали такі депутати як Микола Княжицький від «Народного Фронту» та голова держкіно (партійний свободівець) Пилип Іллєнко. Що має наводити на думки про конечність, рано чи пізно, сумнівних  партійних проектів, та не окремих політиків/чиновників, їхніх добрих справ.

І хоча Україна ще не стала «фабрикою мрій» , ані на Голлівудських, ані на Боллівудських пагорбах, та вже зробила певні жести та заяви, що на нашому хуторі не все вариться в хуторянській каші, маємо чим, якщо й не повноцінно гордитися, то, принаймні, вже можемо не закутуватися під стандарт «дурникуватого хохла», написаного в сценарнях і студіях мосфільмів.

Зерно посіяно. Жнива попереду .

Фільм Ахтема Сеїтаблаєва  «Кіборги», звичайно,  «Оскар» за найкращі спецефекти, за найкращий сценарій і акторську гру не отримає, однак фільм, зроблений менш як за два мільйони доларів (що за американськими стандартами блокбастера – смішні гроші), найперше, зовні виглядає набагато дорожче, що свідчить про професіоналізм режисера і продюсерів, і найголовніше – цей фільм, як і фільм за романом Андрія Кокотюхи «Червоний», що вийшов кількома місяцями раніше,  не належить до когорти так званого «трагічно-песимістичного жанру» укркіно, що за десятиліття віднадив масову аудиторію.  

Для країни, держави, нації правильно зроблене патріотичне кіно відіграє все ще неоціненну роль, Україна не виняток.  Свого часу фільм «Хоробре серце» , з Мелом Гібсоном в  головній ролі, викликав величезну хвилю патріотичного піднесення в Шотландії, «Віднесені вітром», знятий ще в тридцятих минулого століття, позитивно вплинув на антирасистські настрої всередині США,  всім відомий «Брат» і особливо «Брат-2» стали  культовими, на жаль, не лише для російського пролетаріату з неоімперським дискурсом.

Кіно та музика це те мистецтво, яке в новітні часи посідає чільне місце серед «культур»,  і за його  якістю та кількістю можна не лише судити про розвиток «культур», а й про більш загальні пасіонарні фактори, бо як-не-як митці ідуть в авангарді суспільного поштовху, а вже потім  «машиностроєніє».

Немає нічого дивного, що станом на сьогодні за прокатним збором в українських кінотеатрах серед укрмувіків лідирує «Дзідзьо Контрабас», люди люблять впізнавані фейси, особливо небриті.  Можливо, десь під кінець 18-го появиться документалка «Славко Альфа-Джаз»… ?

І вдвічі приємніше, що глядач обирає патріотичні фільми і окремі серед цих фільмів відплачують йому за потрачені кревні, аби він не виходив з кінотеатру, кінокомплексу з фізіономією людини, яка «зробила те, що мала зробити», адже завжди виграє, як не банально, щирість і інтерес.

Щирих та інтересних нам героїв, екранних і реальних. Кращі кінокартини тільки попереду.


12.12.2017 Яв Назар 3170 0
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2023
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1883
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1882
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5591 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2177 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1535

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

777

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

848

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1051

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1025
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1798
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3704
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10296
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26187
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10216 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7744
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

923
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

270
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

304
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

408
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1308
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

910