Хвороби під час війни не зникають. Прикарпатцю з розсіяним склерозом потрібна допомога на лікування (РЕКВІЗИТИ)

Усі українці відчули наслідки війни: хтось — менше, хтось — більше. Сьогодні українці змушені протистояти підлому ворогу та захищати своїх рідних.

Та, є люди, які звикли до боротьби — і наразі вимушені битися на двох фронтах. Поки російські окупанти руйнують мрії, домівки та відбирають життя українців, хвороба виснажує їх зсередини.

Фіртка розповідала історію чоловіка, який хворіє на розсіяний склероз.

Нагадаємо, що 37-річний Юрій Веретко живе з розсіяним склерозом з 19 років. 

Він, як ніхто інший, знає, що розсіяний склероз — не про втрату пам'яті. Єдине, що починає забувати чоловік — як повноцінно бачити та ходити.

«Коли мені сказали, що у мене розсіяний склероз, життя розділилось на «до» та «після» — як мінімум я припинив працювати. Я відчував себе розбитим, адже тільки починав жити, будував кар’єру, мріяв про сім‘ю.

Проте, доля приготувала для мене інвалідність, пенсію, тростину та гормональну терапію раз на рік. Я не можу контролювати своє тіло: моя права сторона, зокрема, рука та нога не працюють. 

Я зрозумію, що хтось торкається мене у цій частині, лише якщо побачу це», — поділився Юрій.

Проте, наука не стоїть на місці — з'явилися ліки, які позитивно діють на більшість пацієнтів. Вони зупиняють розвиток хвороби, що вкрай важливо.

«Мені дуже хотілось би, щоб наше суспільство зрозуміло, що склероз не в мене, а в моїх клітин, які забувають, що вони мають повноцінно функціонувати. 

Розсіяний склероз забрав у мене не тільки усю енергію, а й усі мрії. За ці роки я вже й не пригадую, як це бути здоровим», — пояснює чоловік.

Наразі певна група препаратів для лікування забезпечується на державному рівні, але в Україні мізерний відсоток хворих отримують ліки безплатно. Й попри те, що хвороба невиліковна, сьогодні існують напрями терапії, які підтримують недужого й уповільнюють прогресування.

Юрій ділиться, що лікар, який веде його вже понад десять років, розповів про ліки й запевнив, що у чоловіка є шанси зупинити розвиток хвороби.

«За статистикою, ці ліки допомагають сімом людям з десяти. Це дуже непогано, як мені здається. Курс коштує близько 430 000 гривень. Зокрема, така вартість чотирьох ампул «OCREVUS», а також сюди входять дві ампули, які обіцяли надати безкоштовно.

Я дуже хвилююсь, щоб ця акція не закінчилась. Адже, якщо за чотири ампули така вартість, то заплатити за ще дві мені просто не під силу. Ця сума для мене непідйомна, та хіба, коли стоїть питання людського життя — це така велика сума?».

Після виходу матеріалу та завдяки небайдужим людям, Юрію вдалось пройти курс лікування. Чоловік ділиться, що після цього став почувати себе куди краще. Зокрема, покращилась його мова та рухи.

«На весняний курс лікування мені не вистачало грошей на покупку препарату. Я вже думав, що лікування доведеться перервати. І почати заново після нашої Перемоги. Однак, тоді проблема вирішилась. Добрі люди повністю сплатили за препарат. І це попри важку обстановку країни.
Зараз час не менш складний: багато хто потребує допомоги. Мої весняні благодійники допомагають тим, хто ще не отримував допомоги. 
Наступний курс лікування має розпочатися 12 грудня.
З весняного збору в мене залишилось 42 тисячі гривень. Наразі на препарат «OCREVUS» мені не вистачає близько 150 тисяч гривень», — ділиться Юрій.

Проте, час невпинно біжить, а коштів на третій курс лікування досі не вистачає. Будьмо милосердні й співчутливі, разом ми можемо подарувати чоловіку шанс на повноцінне життя.

Другий курс чоловіку вже прокапали. Тепер необхідно зібрати кошти на третій. Курс дороговартісний, але разом ми зможемо зібрати суму.

У нас з вами є можливість допомогти молодому чоловіку дати відсіч хворобі. Оскільки, наука не стоїть на місці, з'явилися ліки, які здатні, якщо не вилікувати, то принаймні зупинити розвиток хвороби.

Допомогу можна надсилати на картку ПриватБанку:

5168 7451 2244 8886 — Веретко Юрій Петрович.

Пам'ятайте: все, що можна купити за гроші – вже дешево.


Довідково: розсіяний склероз — невиліковне неврологічне захворювання, при якому пошкоджуються нерви головного і спинного мозку, що веде до інвалідності.

Це хвороба молодого віку. Найчастіше початок хвороби припадає на 30-40 років, рідше — 20.

Статистичні дані свідчать, що в Україні близько 20 000 хворих на розсіяний склероз. Проте точна кількість хворих достовірно невідома. Статистику щоо інвалідності хворих на розсіяний склероз у нас також не ведуть.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


25.11.2022 3573
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

584
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1780 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1100 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

530
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6877 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11331 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

308

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1039

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1091

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1084
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

250
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1053
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

822
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

701
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

646
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2919
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4416
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18413
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

277
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

330
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

640
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

741