«Карпатський шлях дерев’яної архітектури»: тридцять храмів Прикарпаття увійшли до туристичного маршруту

У місті Жовква Львівської області відбулась конференція проєкту «Карпатський шлях дерев'яної архітектури – спільні дії для збереження та промоції історико-культурної спадщини українсько-польського прикордоння». 

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на сайт Івано-Франківської облдержадміністрації.

У ній взяли участь й представники з Прикарпаття. Зокрема, презентували новий транскордонний туристичний маршрут «Карпатський шлях дерев'яної архітектури».

Відомо, що маршрут об‘єднує давні автентичні дерев’яні храми українського та польського прикордоння, налічує 95 об‘єктів сакральної спадщини України та 130 Польщі – найцінніші пам’ятки та взірці дерев’яної архітектури, а також об’єкти, які увійшли до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

До мережі ввійшли 30 храмів Івано-Франківщини:

  • Церква Святого Василія Великого (с. Черче)
  • Церква Зішестя Святого Духа (м. Рогатин)
  • Церква Різдва Пресвятої Богородиці (м. Тисмениця)
  • Церква Успіння Пресвятої Богородиці (с. Погоня)
  • Церква Воскресіння Христового (с. Липівка)
  • Церква Успіння Пресвятої Богородиці (с. Гвізд)
  • Манявський скит, Хресто-Воздвиженська церква (с. Манява)
  • Церква Благовіщення Пречистої Діви Марії (м. Коломия)
  • Церква Вознесіння Господнього (м. Снятин)
  • Церква Різдва Пресвятої Богородиці (с. Нижній Вербіж)
  • Церква Преображення Господнього (с. Спас Коломийського району)
  • Церква Святого Дмитрія (с-ще Печеніжин)
  • Церква Різдва Пресвятої Богородиці (с. Рожнів)
  • Церква Благовіщення Пресвятої Богородиці (с. Вербовець)
  • Церква Воздвиження Чесного Хреста (с. Микитинці)
  • Церква Успіння Пресвятої Богородиці (с. Пістинь)
  • Церква Різдва Пресвятої Богородиці (с. Яворів)
  • Церква Різдва Пресвятої Богородиці (с. Криворівня)
  • Церква Успіння Пресвятої Богородиці (с-ще Верховина)
  • Церква Різдва Пресвятої Богородиці (с-ще Ворохта)
  • Церква Святого Дмитрія (с. Татарів)
  • Церква Пресвятої Трійці (с. Микуличин)
  • Церква Святого Івана Милостивого (мікрорайон Ямна, м. Яремче)
  • Церква Святого Пророка Іллі (мікрорайон Дора, м. Яремче)
  • Церква Благовіщення Пресвятої Діви Марії (с. Заріччя)
  • Церква Різдва Пресвятої Богородиці (с-ще Делятин)
  • Церква Успіння Святої Анни (м. Болехів)
  • Церква Введення в храм Пресвятої Богородиці (с. Тисів)
  • Церква Богоявлення Господнього (с. Слобода-Болехівська)
  • Церква Вознесіння Господнього (с. Липа)

Додамо, проєкт «Карпатський шлях дерев’яної архітектури – спільні дії для збереження та промоції історико-культурної спадщини українсько-польського прикордоння» реалізує ГО «Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» спільно з Підкарпатською регіональною туристичною організацією за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020».

«Мета проєкту – створення цілісних підходів до збереження та промоції дерев’яної архітектури – спільної культурної спадщини гірської частини українсько-польського прикордоння.

Реалізація проєкту призведе до створення спільного транскордонного шляху та його промоції, а також підвищення обізнаності місцевого населення щодо управління культурною спадщиною», - йдеться в дописі.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Зі старих лип, які посадили німецькі колоністи: на Тисмениччині освятили іконостас у реставрованій кірсі (ФОТО)


25.10.2021 20628
Коментарі ()

14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

467
12.06.2025
Тетяна Дармограй

У першому півріччі 2025 року мобілізацію на Івано-Франківщині проводили з використанням нових електронних систем та оновлених процедур. Які зміни в мобілізації діють та що ще планують удосконалити, розповідає Фіртка.

5900
10.06.2025
Павло Мінка

Калуш зіткнувся з енергетичною та екологічною кризою — мільйонні збитки та виснаження підземних вод загрожують питному водопостачанню міста.  

1460
05.06.2025
Олег Головенський

Про сучасні загрози, що потребують нової парадигми підготовки управлінців і фахівців та про нову освітню програму «Національна безпека», Фіртка поспілкувалася з куратором програми, професором кафедри публічного управління та адміністрування Василем Остап’яком.

1824
02.06.2025
Лука Головенський

Про репресії радянською системою українських науковців та лідерів визвольних змагань, про навчання і наукові дослідження Українського Вільного Університету в Мюнхені та його місію української культурної дипломатії Фіртка поспілкувалася з Ларисою Дідковською.  

2850 5
28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

1431

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

104

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

633

Ані висока освіченість, ані шляхетна спадковість, ані залучення до незлобивих віровчень не породжують усвідомленого гуманізму «просто так».

752

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

1305
08.06.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

1495
02.06.2025

На Прикарпатті завершується весняна посівна кампанія.  

1375
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

1360
07.06.2025

Восьмого та дев'ятого червня християни відзначатимуть свято Трійці.  

3474
01.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

7052
29.05.2025

У четвер, 29 травня, християни відзначають Вознесіння Христове.  

1087
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

44424
07.06.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

36022 1
06.06.2025

В усьому світі санкції, накладені на Росію через її агресію в Україні, стали потужним інструментом, спрямованим на ізоляцію Кремля. Однак, як і у випадку з багатьма іншими, ці заходи не стали перепоною для всіх.  

600
01.06.2025

Другий тур виборів президента Польщі відбувається після того, як жоден з 13 кандидатів у першому турі 18 травня не здобув більше половини чинних голосів.  

666
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

935
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

1021