Каркасні будинки для переселенців: як Європа може врятувати себе від біженців з України

Відверто, мало хто з нас вірив в те, що війна Росії проти України набуде такого вигляду і таких масштабів. Людська свідомість усвідомлює можливі найгірші життєві сценарії, але спонукає вірити, що такі сценарії стануться «не з нами». Але вони сталися. І сталися з нами, українцями.

Зараз багато хто вірить в те, що війна швидко закінчиться. В це також хочеться вірити, але ми повинні бути готовими до того, що тотальна війна – це надовго. І після війни наступить час зруйнованих міст і сіл, промисловості, соціальної сфери. Навіть якщо активна фаза війни через вичерпання військових і людських ресурсів окупанта завершиться за кілька тижнів, позиційна війна може тривати роки, багато років. А в умовах тотальної війни гостро постає питання організації тилу.

Нова реальність для України вже настала. Ця реальність зі зруйнованими інфраструктурою, виробництвами, житловим сектором. Ця реальність з трьома мільйонами біженців, які перетнули західний кордон України та перебувають в Європі. Ця реальність також з великим потоком біженців зі Сходу і Півдня України, які змушені евакуюватися з територій, де ведуться бойові дії, в Західну Україну.

Чи повернуться всі тимчасово переміщені особи до своїх зруйнованих міст і сіл? Не виключено, що частина з них просто не матиме куди повернутися.

Проблема з житлом для біженців, які прибули в Західну Україну, вже набуває вигляду катастрофи. За прогнозами, ми повинні будемо в короткий час прийняти кілька мільйонів переселенців зі Сходу і Півдня в Західній Україні.

В таких умовах серед іншого постає необхідність в найкоротші терміни розпочати будівництво будинків швидкої збірки, до прикладу - каркасного типу, модульні і за подібними технологіями.

Такі технології є в Європі. І якщо хтось з європейців, з переляку, категорично не хоче допомагати Україні летальною зброєю, то вони мають інше поле для допомоги – допомогти із забезпеченням житлом біженців на території України. Чому це вигідно Європі? На більш приземленому рівні вигода і в тому, щоб проблема біженців з України не привела до «втоми» Європи і, навіть, чергової міграційної катастрофи в Європі.

Будівництво каркасних будинків для переселенців повинно мати комплексний характер.

Кабмін та місцеві влади у стислі терміни повинні приймати рішення про спрощене директивне виділення земель під такі проєкти.

Це можуть бути мініміста-супутники поряд з обласними центрами та великими містами Західної України. До прикладу, поряд з Івано-Франківськом в напрямку Тисмениці цілком реально збудувати містечко на 20-30 тисяч мешканців.

Комплексного підходу також потребуватимуть питання комунікацій, логістики та комунальної інфраструктури, питання фінансування (кредитування) будівництва та майбутньої трудової зайнятості переміщених мешканців.

Для таких містечок необхідно визначити провідні кластери економіки, в яких будуть залучені переселенці: евакуйовані зі Сходу індустріальні та переробні виробництва, оборонний сектор, креативний кластер…

Всі ці проблеми необхідно вирішувати швидкими директивними методами, оскільки часові втрати дуже швидко можуть обернутися проблемами як для людей, так і для держави в цілому.

В чому ще стратегічний інтерес Заходу в негайній всеохоплюючій підтримці України всіма можливими засобами. Ця війна є не лише війною України, це війна порядку і хаосу, добра і зла, цивілізації та її руйнівників. Світ повинен нарешті зрозуміти, що метою путіна є не лише знищити спочатку Україну, а потім Польщу, Прибалтику чи Східну Європу загалом. Так само як метою Гітлера при анексії Судетів було власне не «забезпечення прав судетських німців», метою путіна є глобальна руйнація світового ладу, щоб на її уламках збудувати нову імперію «руского міра».

Світ втратив можливості зупинити маніяка меншою ціною після анексії українського Криму і після окупації та створення маріонеткових режимів в частині Донецької та Луганської областей, після катастрофи МН-17... Зараз ціна приборкання путіна і його команди значно зросла. І якщо світ нарешті не почне діяти активно і жорстко, не почне допомагати Україні, відкинувши страх і сумніви, ця ціна для цивілізованого світу може сягнути непідйомного рівня.

Андрій Левкович,

депутат Івано-Франківської обласної ради, 

член комісії обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму, 

керівник Івано-Франківської торгово-промислової палати


17.03.2022 Андрій Левкович 7649 3
Коментарі (3)

Володимир 2022.03.17, 13:58

Дуже добре, що не всі загіпнотизувались на медіях падаючих літаків, розбиванням ворожих колон,та прямій мові довбойоба путіна, але є й інші справи нагальні крім знищення окупанта і зупинки війни. Мудро автор підводить про те щоб сконцентрувати ті ресурси які Европа і світ за вимушенням повинна буде витрачати на організацію житлових умов для тих 3млн в себе,то буде значно правельнішим щоб 100% об'єм всіх ресурсів для організації цих умов сконцентрувати в західних областях України.

Мирон 2022.03.18, 17:51

Хароша стаття. Але ці німці на тормозах, ще довго не прокинуться) Треба симим щось почтинати готуватися і робити.

08.12.2023

Про те, як повномасштабна російська агресія вплинула на будівельну галузь  та його особисте життя читайте в інтерв’ю Фіртці.  

881
05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

1147 3
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

1319
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3664 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

4022
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4356

Завдяки путіну, такої ганьби та приниження росія не відчувала ніколи за всю свою історію.

239

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

336

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

820

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1280
09.12.2023

Незалежно від того, випивка у вашому житті є святковим ритуалом або служить для зняття стресу, ви можете випити таку кількість алкоголю, ризик якої для здоров’я переважає потенційну користь.  

106
07.12.2023

Ці ласощі навіть тепер, у холодну пору року, покращують життєвий тонус і загальне самопочуття.

233
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

353
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

11406
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

913
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

868
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5522
08.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13393
06.12.2023

Уряд продовжує політику енергоефективності, стартує наступна фаза реалізації програми обміну старих ламп на світлодіодні.  

292
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

477
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

471
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1316