Ювілей на держдачі: що відомо про резиденцію у Гуті

У неділю, 21 листопада, керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак відсвяткував своє 50-річчя у Державній резиденції Гута на Івано-Франківщині.

Про це повідомила «Українська правда», передає Фіртка.

Зокрема, під час розслідування, яке провели журналісти видання, Володимир Зеленський та керівник його офісу Андрій Єрмак 19 листопада залишили Банкову ще до закінчення робочого дня. І полетіли в Карпати до державної резиденції президента України «Синьогора», де у неділю Андрій Єрмак мав відсвяткувати ювілей – 50 років.

За інформацією джерел видання, серед гостей на святкуванні були заступник голови ОП Олег Татаров, Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов, а також співвласник студії «Квартал 95» і близький товариш олігарха Ігоря Коломойського Тімур Міндіч.

При цьому автори розслідування з’ясували, що для візитів на Прикарпаття Президент Володимир Зеленський та очільник Офісу Президента Андрій Єрмак могли скористатись чартерним рейсом, який має стосунок до бізнесу Ігоря Коломойського, а також гелікоптером ДСНС, передбаченим для порятунку людей, а не для перевезення посадовців як таксі на розважальні події.

Водночас в Офісі Президента заперечили дані журналістів про чотириденне святкування ювілею Андрія Єрмака на державній дачі.

«Офіційно повідомляємо, що не було жодного чотириденного святкування з феєрверками, концертами, макетами венеційської архітектури, масовкою гостей та іншими принадами, які ще можна додумати для більшої ефектності.

Не було використання державних чи приватних літаків жодних осіб, пов’язаних із будь-якими бізнесменами. Гвинтокрилами ДСНС гостей чи взагалі сторонніх осіб не перевозили, тим більше з розважальною метою», — йдеться у повідомленні.

Крім того, Єрмак заперечив інформацію про святкування у Гуті, але не уточнив, як саме провів свій день народження.


Що відомо про «Резиденцію Синьогора»

«Резиденція Синьогора» державна резиденція Президента України, що розташована у карпатському масиві Ґорґани, біля села Гута Богородчанського району Івано-Франківської області, на території національного природного парку «Синьогора». Організована на базі старого відомчого санаторію у 2001 році.

Займає площу 10 866 га. На її території є палаци, зимовий сад, ставки, вертолітний майданчик, мисливський будиночок, десятки мисливських веж, готель, звіринець, чотири котеджі, лижна траса з витягом.

У 2009 році сюди завезли шість зубрів, за іншими даними — одна зубриха, тварини занесені у Червону книгу України. Зубрів випустили в ліс і більше їх ніхто не бачив. Є версія, що їх відстріляли високопоставлені мисливці.

Державна організація «Резиденція «Синьогора» створена відповідно до Розпорядження Керівника Державного управління справами від 15 серпня 2005 року №382 і перебуває в управлінні Державного управління справами.

Громадські екологічні організації порушують питання щодо створення на місці державної резиденції національного природного парку. 12 грудня 2009 року Указом Президента України Віктора Ющенка «Синьогора» реорганізована в національний природний парк. Однак, Державне управління справами саботує виконання Указу. 

Київський еколого-культурний центр і Екоправо-Київ у 2012–2013 роках судилися з Державним управлінням справами та Кабінетом Міністрів України з цього приводу.

Петро Порошенко із сім'єю Новий 2019 рік святкував саме в Синьогорі. 2020 Новий рік в резиденції відзначав наступний після Порошенка президент — Володимир Зеленський з посадовцями, зокрема з Андрієм Богданом.

На території Державної організації «Резиденція «Синьогора» розташовано триповерховий готель на 84 ліжко-місця, в якому облаштовано номери класу «люкс», «апартаменти», «напівлюкс», шість комфортних котеджів на 22 особи. 

У готелі є банкетний зал – бар на 120 місць, їдальня – 100 місць, зал зустрічей – 20 місць, оздоровчо-лікувальний комплекс із сауною, басейном, тренажерним залом, більярдом, тенісом, ваннами підводного масажу, ванною з трав.

Гостей на закритий об’єкт проводять як екскурсантів. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел! 


Читайте також:

Чорновіл, Ющенко, Шефір: найвідоміші замахи на українських політиків

«Спроба тиску на опозицію»: що відомо про обшуки у депутата облради у справі про замах на Шефіра (ФОТО) 

Гучне святкування за державний кошт: голова Офісу Президента Єрмак відзначив свій ювілей у державній резиденції


Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5228 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1849 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4064 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3184 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7982 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20315 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

289

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

829

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1926

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2403
27.07.2024

Вибір корму для вашого чотириногого друга є важливим рішенням, яке впливає на його здоров'я, енергію та якість життя. Від правильного харчування залежить не лише фізичний стан собаки, але й її настрій та довголіття

47
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

209
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

710
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18404
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

992
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1225 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6113 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23409 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

307
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

1002 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1216 6
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

508