Імунітет проти коронавірусу: 10 порад від заслуженого лікаря України

Коронавірус в Україні набирає обертів. На жаль, на цей момент немає ні вакцини, ні ефективного лікування. Тому сьогодні поговоримо про імунітет, який є головним захисником людини під час боротьби з коронавірусом та іншими захворюваннями.

Своїми порадами щодо його формування, підтримки та стимуляції поділився заслужений лікар України Ростислав Валіхновський.


Порада №1. ЗАГАРТОВУВАННЯ

Це є ефективний та простий метод зміцнення імунітету. Його мінус – потребує великого проміжку часу.


Порада №2.ФІЗИЧНІ НАВАНТАЖЕННЯ

Вони допомагають пришвидшити кровообіг в організмі. За рахунок цього імунокомпетентні клітини досягають та атакують віруси, а також, підіймають температуру тіла. При підйомі температури утворюються специфічні білки, які допомагають нашому імунітету працювати набагато ефективніше.

Тривалість навантажень – 30-60 хвилин на день. Кількість днів протягом тижня – мінімум чотири. Типи рекомендованих вправ особливого значення не мають. Але вони повинні підняти рівень серцевих скорочень і висоту температури в тілі. Тому можете обрати і ходьбу, і біг, велоспорт, силові навантаження, TRX.


Порада №3. ПРАВИЛЬНЕ ТА ЗБАЛАНСОВАНЕ ХАРЧУВАННЯ

Це те харчування, яке зніме запальний синдром. Такою є безумовно середземноморська дієта. Крім того медики пропонують пройти тест на харчову алергію та підібрати ті типи продуктів, які є сумісними з вашою імунною та травною системами. Ви зможете дійсно за короткий час нормалізувати обмінні процеси в організмі.

Овочі, фрукти та олії в раціоні забезпечують наш організм необхідною кількістю вітамінів, антиоксидантів та рослинних волокон. Вони запобігають виникненню запальних процесів, підсилюють імунну систему потрібними компонентами, і сприяють здоров'ю мікрофлори кишківника.


Порада №4. ЗДОРОВИЙ СОН

Спимо 7-8 годин на добу. Запам'ятайте, якщо ви недосипаєте, то в надлишкових кількостях виробляється гормон кортизол – гормон стресу, який значно знижує ваші опірні сили. Натомість сон сприяє виробленню мелатоніну, який підтримує нашу імунну систему здоровою, допомагаючи стимулювати функцію імунних клітин і захищатися від інфекційних захворювань.

Імунна система "запам'ятовує" своє зіткнення з вірусами, допомагаючи організму розпізнавати інфекцію надалі й швидко на неї реагувати. Здоровий сон сприяє формуванню довгострокової пам'яті, яка покращує імунологічні реакції. Навіть одна ніч без сну викликає зниження природних імунних реакцій.


Порада №5. МІНУС СТРЕС, МІНУС ПАНІКА

Як же це зробити в умовах негативного інформаційного простору? Безумовно, молитва, самоконцентрація, аутогенне тренування, музикотерапія, фізичні навантаження і заняття улюбленою справою, для якої сьогодні у вас є достатньо часу.


Порада №6. ПРИЙОМ МУЛЬТИВІТАМІНІВ

Це дуже популярне та дискутоване питання. Наука не підтверджує їх ефективність у зміцненні наших імунних сил. Тому, в першу чергу, збалансоване, повноцінне харчування, а додатковий прийом вітамінів обговорюєте з вашим сімейним лікарем.

Наприклад, вітамін С не має доказової бази про його роль в покращенні імунної відповіді та боротьбі з інфекціями, а надлишок вітамінів А, D і Е - є токсичним.

В Україні поширеними для різних регіонів є дефіцити вітаміну D, йоду, фтору та заліза. Рішення про додатковий прийом необхідно приймати разом з вашим сімейним лікарем.


Порада №7. НЕ ВЖИВАЄМО АЛКОГОЛЬ

Разовий прийом алкоголю знижує опірні сили організму мінімум на 24 години, внаслідок зменшення вироблення білків цитокінів, які є такими важливими в імунній відповіді.


Порада №8. ВІДМОВА ВІД СОЛОДКОГО

Можливо це буде одним із найважчих пунктів для декого з вас. Чому відмовляємося? А тому, що прийом солодкого сприяє зниженню опірних функцій імунітету вдвічі.

Всього 100 грамів цукру пригнічує здатність лейкоцитів (білих кров'яних тілець) знищувати шкідливі мікроорганізми. Через пів години після вживання цукру функції імунітету починають знижуватися, через 2 години - імунітет знижується вдвічі, і ще через 3 - функції імунітету пригнічені. В цей час організм ослаблений, і лейкоцити не можуть повноцінно виконувати свої завдання. вже через дві години.


Порада №9. ЗАБОРОНА ПРИЙОМУ ІМУНОМОДУЛЯТОРІВ

Ні в якому разі не приймаємо імуномодулятори. Згідно з міжнародними протоколами їх можна застосовувати при певних важких станах, таких як СНІД, онкологія, автоімунні хвороби трансплантація органів. Імунну систему не варто стимулювати штучно. Її надмірна активність проявляється не в стійкості до інфекцій, а в появі алергій та аутоімунних захворювань.


Порада №10. ПРИЙОМ ДОСТАТНЬОЇ КІЛЬКОСТІ ВОДИ

Добова норма води, друзі, розраховується відповідно до Вашого віку, статі, ваги, стану здоров’я, рівня фізичних навантажень та професії.

"Враховуючи те, що ми не маємо ні вакцини, ні ліків проти коронавірусу, то нашим основним рятівником буде наш імунітет. Ці основні десять порад є корисними для кожного з нас. Не бійтесь нічого, будьте впевненими у завтрашньому дні", - резюмує Ростислав Валіхновський.

 Підготувала Лілія Горковенко


01.04.2020 7581 1
Коментарі (1)

куцку 2020.04.03, 18:26

щось середземноморська дієта не помогла іспанцям і італійцям

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1997
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1876
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1875
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5564 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2167 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1527

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

767

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

827

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1029

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1018
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1790
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3697
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10282
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26167
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10205 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7733
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

915
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

245
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

276
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

399
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1299
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

900