Імунітет проти коронавірусу: 10 порад від заслуженого лікаря України

Коронавірус в Україні набирає обертів. На жаль, на цей момент немає ні вакцини, ні ефективного лікування. Тому сьогодні поговоримо про імунітет, який є головним захисником людини під час боротьби з коронавірусом та іншими захворюваннями.

Своїми порадами щодо його формування, підтримки та стимуляції поділився заслужений лікар України Ростислав Валіхновський.


Порада №1. ЗАГАРТОВУВАННЯ

Це є ефективний та простий метод зміцнення імунітету. Його мінус – потребує великого проміжку часу.


Порада №2.ФІЗИЧНІ НАВАНТАЖЕННЯ

Вони допомагають пришвидшити кровообіг в організмі. За рахунок цього імунокомпетентні клітини досягають та атакують віруси, а також, підіймають температуру тіла. При підйомі температури утворюються специфічні білки, які допомагають нашому імунітету працювати набагато ефективніше.

Тривалість навантажень – 30-60 хвилин на день. Кількість днів протягом тижня – мінімум чотири. Типи рекомендованих вправ особливого значення не мають. Але вони повинні підняти рівень серцевих скорочень і висоту температури в тілі. Тому можете обрати і ходьбу, і біг, велоспорт, силові навантаження, TRX.


Порада №3. ПРАВИЛЬНЕ ТА ЗБАЛАНСОВАНЕ ХАРЧУВАННЯ

Це те харчування, яке зніме запальний синдром. Такою є безумовно середземноморська дієта. Крім того медики пропонують пройти тест на харчову алергію та підібрати ті типи продуктів, які є сумісними з вашою імунною та травною системами. Ви зможете дійсно за короткий час нормалізувати обмінні процеси в організмі.

Овочі, фрукти та олії в раціоні забезпечують наш організм необхідною кількістю вітамінів, антиоксидантів та рослинних волокон. Вони запобігають виникненню запальних процесів, підсилюють імунну систему потрібними компонентами, і сприяють здоров'ю мікрофлори кишківника.


Порада №4. ЗДОРОВИЙ СОН

Спимо 7-8 годин на добу. Запам'ятайте, якщо ви недосипаєте, то в надлишкових кількостях виробляється гормон кортизол – гормон стресу, який значно знижує ваші опірні сили. Натомість сон сприяє виробленню мелатоніну, який підтримує нашу імунну систему здоровою, допомагаючи стимулювати функцію імунних клітин і захищатися від інфекційних захворювань.

Імунна система "запам'ятовує" своє зіткнення з вірусами, допомагаючи організму розпізнавати інфекцію надалі й швидко на неї реагувати. Здоровий сон сприяє формуванню довгострокової пам'яті, яка покращує імунологічні реакції. Навіть одна ніч без сну викликає зниження природних імунних реакцій.


Порада №5. МІНУС СТРЕС, МІНУС ПАНІКА

Як же це зробити в умовах негативного інформаційного простору? Безумовно, молитва, самоконцентрація, аутогенне тренування, музикотерапія, фізичні навантаження і заняття улюбленою справою, для якої сьогодні у вас є достатньо часу.


Порада №6. ПРИЙОМ МУЛЬТИВІТАМІНІВ

Це дуже популярне та дискутоване питання. Наука не підтверджує їх ефективність у зміцненні наших імунних сил. Тому, в першу чергу, збалансоване, повноцінне харчування, а додатковий прийом вітамінів обговорюєте з вашим сімейним лікарем.

Наприклад, вітамін С не має доказової бази про його роль в покращенні імунної відповіді та боротьбі з інфекціями, а надлишок вітамінів А, D і Е - є токсичним.

В Україні поширеними для різних регіонів є дефіцити вітаміну D, йоду, фтору та заліза. Рішення про додатковий прийом необхідно приймати разом з вашим сімейним лікарем.


Порада №7. НЕ ВЖИВАЄМО АЛКОГОЛЬ

Разовий прийом алкоголю знижує опірні сили організму мінімум на 24 години, внаслідок зменшення вироблення білків цитокінів, які є такими важливими в імунній відповіді.


Порада №8. ВІДМОВА ВІД СОЛОДКОГО

Можливо це буде одним із найважчих пунктів для декого з вас. Чому відмовляємося? А тому, що прийом солодкого сприяє зниженню опірних функцій імунітету вдвічі.

Всього 100 грамів цукру пригнічує здатність лейкоцитів (білих кров'яних тілець) знищувати шкідливі мікроорганізми. Через пів години після вживання цукру функції імунітету починають знижуватися, через 2 години - імунітет знижується вдвічі, і ще через 3 - функції імунітету пригнічені. В цей час організм ослаблений, і лейкоцити не можуть повноцінно виконувати свої завдання. вже через дві години.


Порада №9. ЗАБОРОНА ПРИЙОМУ ІМУНОМОДУЛЯТОРІВ

Ні в якому разі не приймаємо імуномодулятори. Згідно з міжнародними протоколами їх можна застосовувати при певних важких станах, таких як СНІД, онкологія, автоімунні хвороби трансплантація органів. Імунну систему не варто стимулювати штучно. Її надмірна активність проявляється не в стійкості до інфекцій, а в появі алергій та аутоімунних захворювань.


Порада №10. ПРИЙОМ ДОСТАТНЬОЇ КІЛЬКОСТІ ВОДИ

Добова норма води, друзі, розраховується відповідно до Вашого віку, статі, ваги, стану здоров’я, рівня фізичних навантажень та професії.

"Враховуючи те, що ми не маємо ні вакцини, ні ліків проти коронавірусу, то нашим основним рятівником буде наш імунітет. Ці основні десять порад є корисними для кожного з нас. Не бійтесь нічого, будьте впевненими у завтрашньому дні", - резюмує Ростислав Валіхновський.

 Підготувала Лілія Горковенко


01.04.2020 7518 1
Коментарі (1)

куцку 2020.04.03, 18:26

щось середземноморська дієта не помогла іспанцям і італійцям

24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

2237 16
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

9982 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

11053 24
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

5071
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

2839
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2327

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

340

31% території країни під ризиком екологічного знищення через російське вторгнення, а понад 20 тисяч км² українських земель майже повністю знищені війною.

437

Останнім часом в соцмережах посилилась пропаганда трампістів, які звинувачують Байдена і Зеленського в тому, що ті нібито відмовляються від таких форм допомоги, як ленд-ліз і PDA.    

491

За час існування людства відбувалася величезна кількість збройних конфліктів, які переростали у війни. З різноманітних причин: територіальні претензії, сфери впливу та навіть релігійні війни. Під релігійними гаслами можна як розпочинати війну, так і фанатично самовіддано воювати.

721
01.03.2024

Минулий 2023 рік став стартом аграрного розвитку в Івано-Франківській громаді. Відтак, зараз спостерігають позитивну динаміку.  

312
26.02.2024

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

357
21.02.2024

Інфляція на споживчому ринку в січні 2024 року порівняно із груднем 2023 року на Прикарпатті становила 0,5%, в Україні — 0,4%.  

1340
01.03.2024

"Чернецтво завжди є віддзеркаленням суспільства. Люди хочуть, щоб були добрі монахи, гарно поводилися. Але середовище теж формує людину", - ділиться монах. 

352
26.02.2024

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3120
21.02.2024

Митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив ікону Гошівської Божої Матері «Цариці Карпат» чудотворною.  

1808
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

774
01.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

17368
29.02.2024

Серед тих, хто довіряє президенту Володимиру Зеленському, підтримують зовнішню політику влади 82%, тоді як серед тих, хто не довіряє — 41%.

204
25.02.2024

Водночас президент упевнений, що союзники із Заходу не підтримують цей фейк.

460
20.02.2024

Перша інформація про те, що український президент готується звільнити Валерія Залужного, з’явилася у січні 2024 року. На той момент в Кремлі не тямили себе від радості.  

897 2
15.02.2024

Станом на лютий 2024 року Головнокомандувачу Збройних сил Олександру Сирському висловили довіру 40% українців, найвищу довіру зберігає колишній Головнокомандувач Валерій Залужний — 94%.  

1519 1