Ігор Юрченко: Навіть були випадки, коли перед матчем, до нас підходили представники команд та просили… багато їм не бити

Продовження інтерв'ю з одним із творців  визначної перемоги прикарпатського футболу в новітній історії українського футболу, що мала місце 25 років тому,  на той момент граючим тренером ФК «Прикарпаття»  -   Ігорем Юрченком.


Першої поразки команда зазнала у  вересні, в сьомому турі, що припав  на  домашній  матч із хмельницьким «Норд-Ам-Поділля»?

Бувають такі матчі, коли ти у всіх компонентах гри  переграєш свого опонента на полі,  але не можеш  його перемогти,  не забивши свої  обов'язкові м'ячі. Саме такий випадок припав на матч із командою із Хмельницька.   Мабуть, однин  із кращих своїх матчів  провів того дня їх воротар Ігор Шуховцев, який  творив  просто дива у воротах. 

«Завдяки» йому ми не змогли навіть здобути нічиєї, пропустивши у другому таймі дві контратаки від гостей та не забивши пенальті,  за три хвилини до завершення матчу, при рахунку  - 1:2.  Ця поразка стала для «Прикарпаття» тоді єдиною у тому сезоні в домашніх матчах. (примітка -  в сезоні 1993/1994рр.   команда в домашніх матчах втратила лише  3  очки, перевершивши  командні  рекорди 1972, 1987 та 1991 років, коли втрачених очок було - 5).

У тому сезоні,  саме на вересень місяць припав певний спад у нашій  грі. Нам вкрай важко вдались виїзні матчі  в Олександрії та  Полтаві. Там ми зазнали мінімальних поразок.

Але головне завдання на перше коло, яке було поставлене керівництвом, на зимову перерву посідати місце  не нижче другого місця, було виконано?

Саме так. Завдяки перемогам у шести поспіль матчам, ми після першого кола посідали другу сходинку у турнірній таблиці, поступаючись лідеру, черкаському «Дніпру» одним заліковим пунктом.

Вважаю, що зимову перерву нам вдалось використати продуктивно як в плані належної  підготовки команди, так і поповнення складу новими гравцями. В команду були запрошенні В. Ковалюк та А. Редушко, Д. Мазур та П. Іричук та ряд молодих вихованців місцевого футболу.

В другому колі, саме це, мабуть, стало запорукою успіху по завершенню сезону?

На той час, нам вдалось досягти унікального досягнення, що на той час став національним футбольним рекордом. «Прикарпаття»  протягом 16 матчів поспіль здобувала перемоги.  На початку другого кола,  коли ми вперше посіли першу сходинку, жодній команді в наступному  не судилось нас змістити з неї.

Крім 16 перемог поспіль, команда спромоглась досягти ще ряду унікальних рекордів?

Це питання, мабуть до футбольних статистів. Але точно пам'ятаю, що в тому сезоні,  ми у всіх домашніх матчах забивали своїм суперникам. У команди була найкраща результативність серед  усіх команд першої ліги та різниця забитих та пропущених м'ячів. одинадцять гравців команди відзначались забитими м'ячами, з них четверо – С. Турянський, М. Юрченко, Р. Григорчук та П. Іричук забили десять та більше м'ячів.

 А що було найважче у тому сезоні?

Мабуть, це переїзди між містами. Тоді всі команди грали так званні спарені тури. Два матчі дома два на виїзді.  Їздили автобусом по далеко не кращих дорогах. Бувало таке, що дорога забирала майже добу.

 А суддівство, яке постійно критикують у нашому футболі, не заважало на той час?

Навіть не можу пригадати. Бували помилки, але щоб вони вплинули на остаточний результат, то мабуть ні.  Не буду голослівним, але на той час гра нашої команди  не давала жодного приводу, щоб будь-який арбітр наважився на якісь погані вчинки, типу «загнати»  чи «вбити», як це інколи буває у нашому футболі.

Були випадки, коли перед матчем, до нас підходили представники команд та просили… багато їм не бити (із посмішкою).

«Прикарпаття» тоді було справжнім лідером першої ліги, яке не тільки боялись, у спортивному розумінні, але й поважали, як команду. 

Траплялись й прикрі моменти. Так,  приїхали ми в Очаків, на матч із «Артанією». А там футбольне  поле, просто  перерите. Ми просимо перенести матч на інший стадіон, а нам відповідають, що лише таке є поле, інших не має. Мусите грати. Ми виходимо та перемагаємо «Артанію» - 4:0.

На той момент, що собою представляв футбольний клуб «Прикарпаття»?

Вважаю, що керівництво клубу тоді було на правильному шляху. В команді робились правильні кроки, які дозволяли їй розвиватись та рухатись вперед. У «Прикарпаття» була своя  тренувальна  база, був свій автобус, клубний офіс в центральній частині міста,  і найголовніше свій вболівальник, який із задоволенням ходив на наші матчі. У нас на той час була найбільша відвідуваність. Це я рахую є вагомим показником.

Думаю, у фінансовому плані «Прикарпаття» на той час було міцним середняком українського футболу. На той час у команди були спонсори та партнери, які суттєво допомагали досягати поставлених завдань та цілей. Слід також відзначити, що керівництву команди вдавались  проводити вдалі трансфери гравців.

Ігорю Миколайовичу, на Вашу думку, коли  можливе повторення успіху сезону 1993/1994 рр. команди Івано-Франківська, коли команда  знову зможе досягти визначного успіху у першій лізі та здобути право  виступати у найвищому дивізіоні українського футболу?

Я ж не  Вольф Мессінг (із посмішкою). На це питання думаю ніхто не може дати відповіді. Однозначно, є позитив, що повернувся професіональний футбол до міста.   

Постає інше питання, що робиться для того щоб йти далі? Наскільки відомо, наразі команда, за три роки свого існування, так і не має елементарного. Ні клубного автобуса, ні відповідної клубної бази, ні належних умов для проведення тренувань. Як відомо,  за три роки існування команди, безпосередньо  керівництвом команди  так і не було залучено бодай жодного спонсора, який би реально допомагав у розвитку та становленні  команди.   Постійна надія на те, що хтось дасть  бюджетні кошти – це шлях в нікуди. Як це не прикро,  але сумні реалії сучасного футболу.

До того ж, у нас існує велика проблема із підготовкою юних  футболістів. Рахую та система підготовки, яка діє останніми десятиліттями,  себе повністю дискредитувала.

Завжди, в  різні  роки до численних  юнацькі та молодіжні збірні (Української РСР, СРСР та України) із нашого краю потрапляли вихованці місцевого футболу.  Коли востаннє  хтось  потрапляв  до тих команд із нашого краю? Думаю, що останні десять років, точно ніхто не потрапляв.

Рахую це є вагомим показником, як і те, що  після завершення навчання у футбольній школі, скільки її вихованців реально продовжать кар'єру футболіста у професіональному клубі.  Наразі цього не тільки в місті, але й в області не має, в порівняні з іншими містами та областями, в тому числі західного регіону.

Талановиті  діти, які зможуть в наступному  зможуть стати  вправними футболістами, завжди були в нашому краї, так і в Україні. Доказом цьому сміливо може слугувати перемога юнацької збірної команди України на чемпіонаті Світу, що не давно завершився у Польщі.


15.07.2019 4096
Коментарі ()

27.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з подружжям, яке вперше в житті вирішило дотримуватись Великого посту. А також поцікавилась в дієтологині Тетяни Чевалюк, як постити без шкоди для власного здоров’я.

406
21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

778
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

640
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

1143
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

13550 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1647

СНО-ІІІ – Договір про скорочення наступальних озброєнь, який підписали РФ та США у 2010 році та спроба Росії його припинити.

205

Розглянемо брехню Кремля у контексті фактів. Почнемо з Будапештського меморандуму 1994 року, де Росія поставила свій підпис. 

410

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

440

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

913
28.03.2023

Журналістка Фіртки поспілкувалась з подружжям, яке вперше в житті вирішило дотримуватись Великого посту та дізналась, з якими викликами довелось зіткнутись молодій сім’ї.  

104
27.03.2023

Мета Великого посту полягає у приготуванні до святкування Великодня, а сам піст — має сенс очищення та покаяння.

212
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

347
28.03.2023

У вівторок, 28 березня, на вулиці Довженка відбулося офіційне звільнення церкви московського патріархату та її передача під управління Православної церкви України.

140
27.03.2023

Якщо подружжя переживає кризові моменти у сім’ї, священник радить прийти на розмову до фахівця.  

248
21.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

400
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

537
27.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3631
26.03.2023

Україна вимагає скликати Раду безпеки Організації Об’єднаних Націй у зв’язку з наміром Росії розмістити на території Білорусі тактичну ядерну зброю.  

216
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

431
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

607
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

915