Якщо бракує місця: Альтернатива дитсадкам в Івано-Франківську

Вже 27 серпня у дитячих садочках Івано-Франківська розпочнеться звичний навчальний процес. Однак, не всі діти, батьки яких подавали заяви на зарахування цьогоріч потраплять до них.

Франківчанка пані Ольга розповідає Бліц-Інфо цьогоріч планувала віддати дитину до дитячого садка, однак через велику чергу і малу кількість груп вона не пройшла.

«Моя дитина хоче до діток, а місць у зареєстрованому садку немає. Коли я почала шукати приватні дитсадки виявилось, що у моєму районі всі місця також зайняті. Це якась катастрофа», - жаліється мама.

Водночас у департаменті освіти на науки зазначають, що близько 10% дітей з першого вересня не потраплять до дитсадочків через брак місць. Однак у міській раді створили спеціальну комісію, на яку батьки можуть подавати заяви на зарахування дітей, якщо мають на це першочергове право – це батьки, які працюють в освітніх закладах міста, учасники АТО, чи ті, що мають інші пільги.

До слова, у місті вже декілька років активно займаються будівництвом нових дитсадків. За два з половиною роки в Івано-Франківську відкрили вже шість дитячих садочків. Ще вісім знаходяться у процесі будівництва, а п'ять – у планах мерії.

Якщо чекати не вихід, то дитину можна віддати до приватного закладу, або ж - довірити няні. Кореспондентка Бліц-Інфо проаналізував, скільки в Івано-Франківську вартуватиме найняти няню або ж відправити дитину до приватного дитсадка.

Треба зазначити, альтернативна дошкільна освіта –гаряча тема на різних батьківських форумах в інтернеті. Там діляться відгуками про педагогів, підходом до дітей та розповідають про умови перебування.

Франківка Анастасія наразі шукає няню, яка б інколи сиділа з двома дітками. Жінка зізнається, що знайти людину, яка б двічі на тиждень декілька годин проводила час з її дітьми виявилось складніше, ніж вона думала.

Франківські матусі зауважують, що ціни на послуги няні залежить від її досвіду, віку дитини та повної чи неповної зайнятості. Якщо це молода дівчинка без відповідного чи з мінімальним досвідом роботи, то ціни на послуги будуть 25 – 35 гривень за годину.

Якщо ж няня має своїх дітей, а також педагогічну освіту чи певні розвивальні та творчі навики, то відповідно її послуги будуть дорожчі – від 50 гривень за годину. Водночас за послуги няні, яка працюватиме повний робочий день за місяць прийдеться викласти 7 – 8 тисяч гривень.

Що стосується розвиваючих центрів та приватних дитсадків то вони різняться набором послуг, методиками та підходом до харчування. Так у дитсадках, які працюють всього декілька годин немає організованого харчування. Максимум - дитині розігріють їжу з дому.

До слова, в хороші садки і розвиваючі центри де адекватні "ціна-якість" здебільшого завжди є черги. Популярністю у франківських батьків користуються «Дивограй» на Тролейбусній, «Унікум» на Чорновола, «Академія знань» на Панаса Мирного, «Дім чудес» на Довгій та англомовний садочок «The English School» та інші.

За відвідування англомовного садка до 14 години з вересня прийдеться викласти 2 400. Якщо до 18:00 - 3 000 гривень. Також у цьому дитсадку додатково оплачується харчування 25 гривень (дворазове) та 40 гривень (триразове).

«Ми пропонуємо унікальні методи викладання, англомовне середовище, прогулянки на свіжому повітрі, домашнє харчування. Окрім того у нас є група з інтенсивної підготовки до школи. З дітками працює психолог, логопед, проводяться заняття з хореографії, фортепіано та акторської майстерності», - запевняє адміністраторка Наталія Гуменюк.

Світлина від Англомовний садок повного дня- The English School.

Загалом ціни на перебування дітей у таких центрах розвитку практично однакові. Так, за півдня треба викласти від 2 000 гривень, а за цілий день - 3 000 гривень і вище.

До слова, нещодавно активіст Андрій Черніков проаналізував проект нового Генплану Івано-Франківська, за розташуванням запланованих шкіл і садочків. Він наніс на карту садочки і школи з радіусами їх охоплення. Відтак виявилось, що заплановані садочки не охоплюють навіть вже існуючі забудови. Стає зрозумілим, що проблема з дитячими садками для Івано-Фраківська й надалі буде актуальною. Тож батькам вже з самого народження потрібно думати над тим, в який садок відправити дітей.


20.08.2018 4736
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1032
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

844
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1965
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3337
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2599
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2592

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

320

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

776

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

736

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1687
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

423
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

777
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

657
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

403
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

430
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27087
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

882
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19726
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

481
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

440
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

774
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1458 4