Орієнтовно 20 військовослужбовців звернулися з 1 січня 2024 року для отримання виплат в межах соціального проєкту "10 тисяч на реабілітацію захисників", який започаткували в комунальному закладі "Дім воїна" в Івано-Франківську.
Хто може скористатися програмою та які документи для цього потрібні, читайте у репортажі Суспільного, передає Фіртка.
Ветеран російсько-української війни Ярема Ілку 16 січня прийшов до комунального закладу "Дім воїна", щоб подати документи для участі в програмі "10 тисяч на реабілітацію захисників", яка почала діяти в Івано-Франківську з 1 січня.
Чоловік став на захист країни у березні 2022 року, а вже через три місяці — 20 червня — під Лисичанськом отримав мінно-вибухове поранення. Зараз боєць потребує реабілітації.
"На покращення здоров'я планую витратити гроші. Спочатку отримаю кошти, а тоді вже буду думати, шукати, куди б поїхати оздоровитися. Є дуже багато програм для оздоровлення, головне — бажання, щоб їх знайти", — каже Ярема Ілку.
Щоб отримати скерування на реабілітацію, потрібно написати заяву та подати низку документів, розповідає заступниця директора комунального закладу "Дім воїна" з питань психологічно-соціальної роботи Наталія Мельникова.
"Потрібно написати заяву, що людина до нас звернулася і просить видати скерування на психологічну реабілітацію.
Ця заява має підтверджуватися копіями таких документів: паспорта, ідентифікаційного коду, витягу з реєстру про прописку й обов'язково — довідка про безпосередню участь в бойових діях за 2022-2024 роки", — говорить Наталія Мельникова.
За словами психологині "Дому воїна" Тетяни Сухоборової, після того, як військовослужбовець подав документи, йому призначають консультацію. Вона проходить у форматі глибинного інтерв'ю.
"Ми розмовляємо з ветеранами або чинними військовослужбовцями, щоб виявити ступінь необхідності у їхній психологічній реабілітації.
Торкаємося частково травмівного досвіду, але стараємося завжди завершити бесіду на ресурсних подіях: чим він займався до війни, що йому подобалося, що планує після, про його підтримку", — пояснює Тетяна Сухоборова.
Після інтерв’ю з психологом військовослужбовці отримують висновок, з яким повинні звернутися до ЦНАПу, щоб отримати гроші на реабілітацію.
"Можуть звертатися до нас захисники, які не мають довідок з медзакладів про те, що вони лежали в лікарні, потребують якихось фізичних чи психологічних реабілітацій або не мають довідок від лікарів.
Тому військовослужбовець або ветеран, який відчуває, що потребує психологічної допомоги, звертається в комунальний заклад "Дім воїна".
Наші фахівці, психологи спілкуються з ним індивідуально і дають психологічний висновок про те, що людина потребує реабілітації", — каже директор комунального закладу "Дім воїна" Микола Крошний.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Франківські волонтери створили прихисток для жінок із дітьми з інших регіонів України