Як відрізнити гайморит від нежиті

Досить часто сучасні люди не можуть продиференціювати нежить та гайморит, причому будь-яка підозра на останнє захворювання викликає у них паніку.

Особливо лякають проколи (трепанопункція гайморових пазух), адже в народі побутує думка: «Якщо раз даси зробити прокол, тоді прийдеться постійно це робити».

І він тут же починає самолікування, використовуючи найвідоміші та найдієвіші, на його думку, методи лікування: антибіотики, народні методи тощо, багато з яких нав’язані засобами масової інформації.  

Що ж це таке «Гайморит»? Чому він виникає, які дає ускладнення, як його правильно лікувати, щоби мати шанс уникнути пункції пазух, операцій, великих затрат на медикаментозне лікування та не мати повторних загострень в майбутньому?

Взагалі пацієнту попередньо виставляється діагноз «Риносинусит». І тільки після виявлення ураження верхньощелепової пазухи – «Гайморит» або «Верхньощелеповий синусит».

Гайморит – це запальний процес, що уражає слизову оболонку, підслизовий шар та нерідко кісткові стінки гайморової (верхньощелепової) пазухи.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ГАЙМОРИТУ

Причини виникнення запального процесу у верхньощелепній пазусі, як видно із класифікації, можуть бути найрізноманітнішими. Але найчастіше запалення з’являється при інфікуванні пазухи, як збоку порожнини носа та інших додаткових пазух носа, так і зі сторони зубів верхньої щелепи.

Грип, ГРВЗ часто являються чинниками виникнення вірусного риносинуситу, а при відсутності належного лікування, при приєднанні бактеріальної флори – бактеріального. У зв’язку з цим виділення з носа набувають гнійного характеру, підвищується температура тіла та інше.

Хронічний гайморит виникає при довготривалому запальному процесі в пазухах (більше 3 місяців) у людей з ослабленим імунітетом, та при наявності порушень в анатомічній будові в носовій порожнині. Неповноцінність слизової оболонки пазухи та носової порожнини, викривлена носова перегородка, поліпи, гіпертрофія носових раковин, патологічні зміни в ділянці остіомеатального комплекса можуть стати однією із таких суттєвих причин.

Часто неадекватна антибіотикотерапія є фактором для розвитку хронічного процесу, і тому довготривале перебування мікробного агента, резистентного (нечутливого до антибіотиків) сприяє морфологічним змінам оболонки пазухи, в основному по продуктивному типу.

Небезпека нелікованого гаймориту заключається у переході гострого в хронічний, виникнення можливих ускладнень, особливо загрозливих з них: внутрішньоочних та внутрішньочерепних.

СИМПТОМИ ГАЙМОРИТУ

Гайморит класифікують найчастіше за перебігом та локалізацією.

За перебігом:

  1. Гострий (до  3 місяців)
  2. Хронічний (більше 3 місяців)  

Гострий в свою чергу поділяється на вірусний, пост вірусний, бактеріальний. Хронічний може проявлятися у таких формах: катаральний, гіперпластичний, гнійно-гіперпластичний,  кістозний,  одонтогенний та інші.

За локалізацією:

  1. Однобічний(лівобічний, правобічний)
  2. Двобічний

Клінічна картина гайморитів складається із загальних та місцевих симптомів. До місцевих проявів, окрім затрудненого носового дихання та виділень з носа (серозних, слизових, водянистих, геморагічних, гнійних) може приєднуватися відчуття тиснення, біль в ділянці пазухи ( віддає в око, вухо, зуби, скроню), набряк м’яких тканин обличчя, порушення нюху, гнусавість.

До загальних проявів відносять: загальна слабкість, підвищена температура тіла, запальні зміни в крові та інші.

ЛІКУВАННЯ ГАЙМОРИТУ В "ОКСФОРД МЕДІКАЛ"

Лікування гаймориту має бути етіопатогенетичним, тобто обов’язково необхідно:

  • виявити причину гаймориту та її усунути;
  • ліквідувати вогнище запалення;
  • відновити природній відтік слизу;
  • підвищити імунітет пацієнта.

Сучасна медицина пропонує досить велику кількість ефективних методів лікування, якими володіє наша клініка. При виникненні будь-яких вищевказаних симптомів не займайтеся самолікуванням.

ЗВЕРТАЙТЕСЯ в медичний центр  «Оксфорд Медікал», лікарі-оториноларингологи допоможуть встановити діагноз і запропонують Вам індивідуальний ефективний метод лікування.


29.12.2019 6731 3
Коментарі (3)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1587
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3038
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1069
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1110
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1138 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3363 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

146

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1040

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

858

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

394
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

246
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2433
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1198
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1236
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

506
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15131
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7439
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

262
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

323
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

338
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

426
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

718