Як вчені відстежують нас, щоб знешкодити Covid-19

Це не замовлення Вашингтону, дослідження не має привабливої назви і його учасникам не платять. Але Covid-19 Mobility Data Network (Мережа мобільних даних Covid-19) можливо допоможе зрозуміти різницю між життям та смертю.


Мережу на добровільних засадах запровадили серед університетів, епідеміологів, відділів охорони здоров'я, постачальників баз даних, компаній, що займаються рекламою, технологіями та соціальних медіа-гігантів, таких як Facebook Inc. Їх місія полягає у боротьбі з поширенням пандемії шляхом тестування ефективності політики перебування вдома та соціальної дистанції за допомогою одного інструмента: фізичного розташування вашого мобільного телефону.

Нові відносини щодо обміну даними - це лише один зі способів, коли компанії, науковці та службовці охорони здоров’я об'єднують свої зусилля для стримування поширення коронавірусу. Мережа аналізує дані та обмінюється думками з урядами в таких штатах, як Массачусетс та Каліфорнія; у таких містах, як Бостон, Нью-Йорк та Маямі; та в інших країнах, включаючи Індію, Італію та Іспанію.

"Багато цих компаній щойно вийшло з деревообробки", - сказав Ендрю Шредер, один з координаторів мережі. "Там є багато даних про місцеположення", - сказав він, який потрібно сформувати "у щось, що є не просто Диким Заходом, а проходить через експертний фільтр про те, що це означає для охорони здоров'я".

Дані показують, чи дотримуються люди домовленості про перебування вдома та соціальну ізоляцію, що поширилися на території США та інших країнах світу.

Наприклад, кількість людей, які здійснюють поїздки за межі своїх мікрорайонів у Сан-Франциско, зменшилася на 40% до 50%, але в інших районах Каліфорнії знизилися лише на 20% до 30%, зазначив Шредер.

У Нью-Йорку жителі протягом тижня були більш мобільними, ніж у вихідні дні, а рівень мобільності на Стейт-Айленді був вищим, ніж на нижньому Манхеттені, зазначив він.

Facebook у понеділок оголосив, що розширює види даних про місцеперебування, які він надаватиме дослідникам, що відстежують пандемію, внаслідок якої вже інфіковано понад 1,3 мільйона людей та понад 74 000 смертей у всьому світі.

Компанія, яка зазвичай використовує такі дані, щоб допомогти продавати цільову рекламу, з 2017 року ділиться ними з дослідниками в анонімному, агрегованому вигляді, щоб відстежувати такі випадки, як люди евакуюють зони катастроф.

Зараз ці дані використовуються десятками організацій, що вивчають Covid-19. Розширення програми означає, що Facebook також поділиться більш деталізованими подробицями про те, чи залишаються люди вдома, або про "ймовірність того, що люди в одній зоні контактуватимуть з людьми в іншій", написала компанія у своєму блозі.

Мережа також співпрацює з Camber Systems, компанією з аналітики даних на базі Вашингтона, і незабаром об'єднається з Cuebiq Inc., нью-йоркською компанією збору даних, для надання звітів "особам, які приймають рішення, які впроваджують соціальні послуги дистанційного втручання ", йдеться на веб-сайті мережі.

Ведуться переговори з компанією Google від Alphabet Inc. щодо використання даних пошукового гіганта. Google публікує "звіти про мобільність", щоб показати, як зменшився трафік до таких місць, як парки та громадські центри.

Проект даних про мобільність, який розпочався на початку березня, схожий на роботу, яку Шредер разом з іншими, такими як Каролін Бакі, доцентом з епідеміології Гарвардського університету, робив для аналізу рівня мобільності в умовах катастроф.

Шредер, на посаді віцепрезидента з досліджень та аналізу громадського здоров’я Пряма допомога, працював з Бакі над тенденціями подорожей по Мозамбіку після того, коли циклон зруйнував країну у 2019 році. Він взяв на себе подібні ініціативи для Х'юстона після удару тропічної бурі минулого року та для Каліфорнії після того, як пожежі спустошили штат.

Шредер, на посаді віцепрезидента з досліджень та аналізу громадського здоров’я Пряма допомога, працював з Бакі над тенденціями подорожей по Мозамбіку після того, коли циклон зруйнував країну в 2019 році. Він взяв на себе подібні ініціативи для Х'юстона після удару тропічної бурі минулого року та для Каліфорнії після того, як пожежі спустошили штат.

Як тільки вони зрозуміли, що потреба в даних, ймовірно, буде більшою, ніж у попередніх стихійних лихах, Шредер, Бакі та Сатчіт Бальсарі, ще один професор та лікар-медик з Гарварду, придумали цю мережу. Вони набирали інших, які провели подібну роботу, і зверталися до урядових контактів, щоб запитати, як можна допомогти, сказав Шредер.

"Уся сфера охорони здоров’я по всій країні закликала до закриття підприємств, зупинки економіки та ізоляції суспільства", - сказав Шредер.- Ніхто взагалі не мав відповіді на запитання: Чи дослухаються люди, коли їм кажуть, що всі повинні залишатися вдома? Чи вони залишаються вдома? "

Camber Systems обробляє анонімізовані дані про геолокацію з мільйонів стільникових телефонів США та передає їх до мобільної мережі, заявив Шредер. Компанія отримує дані від фірм рекламно-технологічної галузі, а потім позбавляє їх будь-яких імен, адрес чи інших особистих ідентифікаційних деталей, перш ніж передавати дослідникам у відповідному форматі. Дані оновлюються кожні кілька годин для відстеження руху пристроїв у регіоні. Camber Systems відмовився від коментарів.

Розширені можливості постачальників мобільних додатків та компаній, що займаються цифровою рекламою, відстежувати позиції власників мобільних телефонів, зробила можливим такі проєкти - і викликала критику з боку захисників споживачів, занепокоєних порушенням конфіденційності.

Дехто побоюється, що пріоритет у здоров’ї над приватним життям може підірвати захист громадянських свобод, подібно до того, що сталося після 11 вересня, коли США таємно розпочав збір масових даних про своїх громадян, намагаючись розшукувати терористів.

Facebook та оператори мобільних мереж наполягають на тому, що конфіденційність не піддається небезпеці, і що жодна влада не отримує необроблених даних. "Ми на даний час не ведемо жодних перемовин і не маємо запитів від уряду США або інших країн з проханням отримати безпосередній доступ до цих даних ", - сказав 18 березня головний виконавчий директор Facebook Марк Цукерберг.

Починаючи з травня 2019 року, Facebook пропонує дослідникам та некомерційним організаціям називати «карти профілактики захворювань». Він передає анонімні дані про рух користувачів, які об'єднуються в сітки розміром 0,6 кілометра та оновлюються кожні 8 годин, повідомляє Schroeder.

Дослідники використовують цю інформацію для обчислення змін у кількості поїздок, які відбуваються за межами будинків користувачів Facebook у конкретному регіоні за день. Facebook повідомив, що він обмінюється даними лише тих користувачів, які взяли участь у налаштуваннях компанії для відстеження місця перебування.

При спалаху коронавірусу карти знайшли багаторазове використання. Він сказав, що група "Гуманітарна допомога", в якій працює Шредер, використовує їх, щоб допомогти визначити, де розподіляти медичні засоби. Дослідники Тайваньського національного університету Цін-Хуа використовують дані для моделювання можливих спалахів хвороби на острові, заявив професор університету Сяо-Хан Чанг.

Гарвардські дослідники також використовують набори даних Facebook для вивчення наслідків урядових консультацій щодо соціального відставання. "Ми не маємо уявлення, що вони насправді роблять з точки зору подальшої епідеміології хвороби", - сказав Гарвард Бакі. "Політики хочуть знати такі речі:" Яка з цих тактик насправді працює? І як довго нам доведеться їх робити? "

"Ми виступаємо в ролі посередника, щоб переконатися, що ця інформація опрацьовується правильно", - сказав Шредер. - Ми допомагаємо людям зрозуміти це, а не просто скидаємо на них необроблені дані".

за матеріалами Bloomberg


08.04.2020 4391
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1038
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2431
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2064
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2099
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6388 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2394 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

264

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1082

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1123

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1331
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

206
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

544
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2002
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26444
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

501
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10404 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7946
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

488
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

349
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

504
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

574
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1521