Як підібрати помаду за текстурою та відтінком

Помада – найпопулярнішій косметичних продуктів для губ. Однак вибір правильної помади може бути непростим завданням з огляду на величезну різноманітність відтінків та текстур, представлених на ринку. Найголовніше при виборі продукту те, щоб він вам подобався, далі важливо щоб він органічно доповнював макіяж. Тому не зайвим буде ознайомитися з деякими рекомендації щодо підбору найпривабливішого елементу мейкапу.

Склад помади: на що звернути увагу

Безпека та сертифікація – напевно найперше, що потрібно взяти до уваги. Перевірені виробники випускають косметичну продукцію, яка пройшла сертифікацію та відповідає стандартам якості, безпеки. Помади можуть мати сертифікацію від відомих організацій, таких як FDA чи ECOCERT. 

Далі потрібно вивчити список інгредієнтів. Важливо уникати продуктів, що містять шкідливі чи сумнівні компоненти. У разі виявлення інгредієнта, що викликає побоювання чи відомий алерген, краще розглянути інші варіанти.

Окрім пігменту помада може містити:

  • Зволожувальні складові – такі компоненти, як гліцерин, гіалуронова кислота олії рослинного походження допомагають зволожити, пом'якшити шкіру, запобігаючи їх зневодненню та лущенню. Якщо у вас сухі губи, то товари з такими компонентами будуть чудовим комбо, оскільки не тільки нададуть устам привабливого вигляду, але й будуть їх доглядати.
  • Натуральні інгредієнти – чимало виробників намагаються створювати продукти з використанням натуральних складових, зокрема екстракти рослин, олії, вітаміни. Ці компоненти можуть мати позитивний ефект на стан губ.
  • Захист від ультрафіолету – продукція з SPF-фільтром допоможе запобігти сонячним опікам і передчасному старінню шкіри губ. 

Для чутливої шкіри чи схильної до алергічних реакцій не варто застосовувати помади, що містять парабени, фталати, штучні ароматизатори. Оскільки можливі алергічні реакції, подразнення. Найкраще віддавати перевагу гіпоалергенним формулам.

Перед покупкою корисно прочитати відгуки та рекомендації інших користувачів. Завдяки їх думці про якість, стійкість, комфорт і безпеку продукту можна зробити більш свідомий вибір.

Як вибрати форму помади для губ

Вибір форми помади для губ може впливати на кінцевий результат та зовнішній вигляд макіяжу. Тому варто підбирати оптимальну форму помади:

  • Класична помада у стрижні чи стику – найпоширеніший тип, який відрізняється зручністю, легко наноситься та має середню щільність покриття. Це хороший варіант для тих, хто віддає перевагу класичному, природному вигляді губ.
  • Рідка має легку, комфортну текстуру, добре лягає на поверхню губ. На ринку представлені різні відтінки від ніжного до яскравого. Продукт може мати матовий, глянцевий, комбінований фініш, є варіанти з блискітками, золотом тощо.
  • Матова відрізняється бархатистою текстурою, не містить блиску, перламутру. Створює ефект матовості, підходить для тих, хто віддає перевагу стриманому та елегантному вигляду губ. Така продукція більш суха, тому перед нанесенням рекомендується використовувати зволожувальний бальзам.
  • Блиск надає губам яскравого вигляду. Має легку текстуру та може бути прозорим, з легким покриттям кольору. Блиск має добрий вигляд на світлих, натуральних відтінках помади, додає об'єм, сяйво.
  • Губна помада у формі олівця забезпечує більш точне, контрольоване нанесення. Дозволяє створити чіткий контур, використовуватися як основа під інший продукт або окремо для створення вигляду м'якого фарбування губ.

Кольоротип - одне із важливих принципів під час виборів помади

Кольоротип відіграє ключову роль виборі помади, оскільки правильно підібраний відтінок може підкреслити природну красу, створити гармонійний образ:

  • Весняний кольоротип – світлий, теплий кольоротип з ніжною та світло-жовтою чи золотистою шкірою, рудим, мідним волоссям і блакитними, зеленими, світло-карими очима, відповідними відтінками помади будуть персикові, коралові, рожеві та абрикосові тони. Підкреслять вашу свіжість та природну легкість.
  • Літній характеризується прохолодними підтонами шкіри, волосся та очей. Якщо шкіра має рожевий, синюватий відтінок, волосся сіро-попелясте, русяве чи світло-каштанове, а очі сірі, блакитні, зелені, то ідеальними будуть помади нейтральних, холодних кольорів рожевого, фуксії, фіолетового, ягідного. 
  • Осінній – теплі, насичені відтінками. Шкіра із золотистим або оливковим підтоном, волосся каштанове, руде, темно-русяве, а очі карі, оливкові, гарячого шоколаду, вибирайте продукти з теплими тонами – цегляний, коричневий, теракотовий, малиновий.
  • Зимовий – контрастні, яскраві риси. Світла, світло-фарфорова шкіра, чорне чи темно-коричневе волосся, темно-карі, сірі, блакитні очі – добре підійдуть помади з холодним, насиченим кольором – відтінки червоного, бордового, блакитного, фіолетового, рожевого. 

Помада для корекції губ

Це продукти, які допомагають змінити зовнішній вигляд та форму губ, створюючи певні ефекти. 

Контурна – зазвичай помада у формі олівця, використовується для створення чіткого контуру губ. Дозволяє візуально змінити форму губ, зробити їх повнішими чи змінити симетрію. 

Помада з ефектом об'єму містять спеціальні інгредієнти, такі як гіалуронова кислота або колаген, які допомагають зволожити та розгладити губи, роблячи їх більш об'ємними. 

Омбре помада пропонує градієнтний ефект кольору, де він змінюється від одного відтінку до іншого. Створює цікавий ефект об'єму. Це досягається, якщо темніший відтінок наноситься на зовнішню ділянку губ, а світлий відтінок – на внутрішню.

Експерименти з різними продуктами та техніками дозволять вам досягти бажаного ефекту корекції губ. Тому враховуй рекомендації, ваш індивідуальний стиль і те, який саме результат хоче отримати.

Партнерський матеріал


14.06.2023 5046
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1042
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

546
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

909
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1956
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3473
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2372 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

736

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

638

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

617

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10272
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1118
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5174
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

923
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2728
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1125
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

316
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

641
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

550
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

609
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

958 2