Як не захворіти восени

У великому місті, за високої концентрації людей, завжди є ризик заразитися вірусною або бактеріальною інфекцією. Але з похолоданням у лікарів потік пацієнтів з простудними захворюваннями значно збільшується.

Сімейний лікар медичного центру “Академія вашого здоров’я” Катерина Матровицька дає рекомендації, як уберегти себе від застуди цієї осені, інформує Фіртка з посиланням на ТСН

З осіннім похолоданням зростає ризик заразитися ГРЗ і ГРВІ. Масове зараження вірусами і бактеріями в осінній сезон відбувається з кількох причин:

знижується температура повітря, що загрожує переохолодженням. При цьому холодний дощ – часте явище восени і є висока ймовірність промокнути. Це знижує місцевий імунітет, слизові оболонки носа і горла у цьому випадку сильніше піддаються атаці вірусів і бактерій, які легше проникають в організм.

вологість повітря зростає, при цьому ще досить тепло, і віруси і бактерії в цих умовах активно розмножуються. Крім цього, сонце виходить рідше, а ультрафіолет, як відомо, має антибактерицидні властивості;

віруси і бактерії передаються від людини до людини повітряно-крапельним шляхом, тому в скупченому просторі (в громадському транспорті, торгово-розважальних центрах, магазинах, офісах), особливо в погано вентильованому приміщенні або ж за централізованої вентиляції, велика ймовірність заразитися і захворіти, маючи ослаблений імунітет.

Для зменшення ризику зараження необхідна профілактика:

Достатній сон. Хороший сон повинен тривати в середньому 8-9 годин, а в холодний період року сну потрібно більше, ніж влітку. Це повинен бути міцний сон, з вечора до ранку без пробудження.

Прийоми їжі протягом дня. Їжі повинно надходити достатньо, раціон повинен бути збалансованим, тобто їсти потрібно частіше (4-5 разів на день). Печиво і кава – звичне харчування офісних працівників, тільки послабить ваш імунітет.

Підвищений вміст вітаміну С в їжі: цитрусові, малина, смородина, яблука і т. д.

Бар’єрна профілактика. Якщо ви їдете в громадському транспорті, необхідно надягати медичну маску або закривати ніс і рот шарфом. На відкритій місцевості носити маску немає сенсу. Прийшовши на роботу або з роботи додому, потрібно помити руки, в ідеалі – обробити руки спиртовим розчином.

Провітрювання приміщення, в якому ви перебуваєте, кілька разів на день. Це створює рух повітря, розчиняє речовини крапель повітря з вірусом і зменшує ймовірність захворювання.

Вакцинація від грипу. Щепитися від грипу потрібно раз на рік у вересні-жовтні. При цьому людина повинна бути здоровою, або через 7 днів після перенесеної вірусної інфекції. Особливо щеплення від грипу показані всім, хто працює з людьми: лікарі, вчителі, психологи, офісні працівники. Вакцина, хоч і не має 100% гарантії, але значно знижує ризик захворіти. Навіть якщо ви захворієте після щеплення, то захворювання буде перебігати в легкій формі, з швидким одужанням, і ймовірність ускладнень значно знижується, а ймовірність захворіти важкими формами грипу прирівняна до нуля.

Проте, препарати, які рекламуються для стимуляції імунітету, не є профілактикою грипу. Імунітет не потрібно стимулювати, оскільки ця система працює сама собою. Його потрібно “налаштувати”, правильно організовуючи своє життя.


30.09.2018 2524 4
Коментарі (4)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

769
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

594
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1664
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2978
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2445
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2427

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

474

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

589

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1446

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1518
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

550
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

410
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

786
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

176
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

279
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26914
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

743
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

306
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

304
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

629
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

991 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

830