Як хлопець, якого цькували за прищі, став іконою стилю в Instagram

Інфлюенсер Скотт Макглінн має понад 150 000 підписників у Instagram і може заробляти по 6 000 фунтів стерлінгів за свої пости про красу та догляд за шкірою.

Але у школі його цькували за акне, обзиваючи "лице-піца", пише ВВС.

На його обличчі та спині були сильні вугрові висипи, через які він почувався самотньо та пригнічено.

"Вони були справді жахливі, я мав їх по всій спині, - згадує 33-річний Скотт. - Вони також були на лобі, обличчі та щоках".

Знущання почалися, коли йому було 12 років, і Скотту доводилося користуватися косметикою, щоб приховати вугрі.

"Коли люди коментували мою зовнішність, це впливало на мою впевненість", - каже він.

"Я ходив, опустивши очі вниз, і сподівався, що ніхто нічого не скаже. Я не думаю, що вчителі були справді навчені вирішувати подібні ситуації", - пригадує чоловік.

Раз на тиждень у шкільній їдальні давали піцу, і тоді Скотт навіть не хотів туди заходити.

"Був період, коли я їв свій обід у класі з двома друзями", - каже Скотт.

Він уникав уроків фізкультури, щоб не перевдягатися разом з усіма: "У хлопчачій роздягальні я був дуже вразливий. Навіщо мені було наражати себе на таке?"

Прищі та цькування зробили його дуже замкненим.

"Якби ви зустріли мене тоді, то ніколи б не подумали, що я коли-небудь стану активним у соцмережах", - каже Скотт.

Йому допомогла підтримка рідних: "На щастя, у мене не було думок про самогубство, і лише тому, що в мене була родина".

"Якби їх не було, я не знаю, що б зі мною трапилося", - зізнається чоловік.

Минулого року Скотт став світовим послом догляду за шкірою компанії Neutrogena - один із тих моментів у житті, в які важко повірити.

Після того, як він опублікував свої мемуари під назвою "Вихід", а його подкаст увійшов до першої п'ятірки у британському чарті iTunes, з ним намагалися зв'язатися ті, хто цькували його у школі.

"Я нічого не хочу про них знати", - каже він.

Що таке акне?

Акне, або вугровий висип - це поширене захворювання шкіри, яке характеризується вуграми, прищами та гнійниками.

Зазвичай воно починається у підлітковому віці, і тяжкість його перебігу сильно різниться - від кількох прищів до сильних висипів, після яких можуть лишатися шрами.

Акне буває майже у всіх людей у віці 15-17 років.

У більшості прищі зазвичай зникають до 20 років, але у деяких можуть тривати набагато довше.


Ендрю Томпсон, професор клінічної психології університету Кардіффа та речник Британського фонду шкіри каже, що наразі людям бракує психологічної підтримки.

За його словами, існують психологічні центри, які надають загальні послуги - але немає відповідної вузької спеціалізації.

"Багато консультантів не мали відповідного навчання, щоб працювати з людьми, які мають проблеми через стан шкіри", - каже він.

За його словами, необхідні спеціальні тренінги для медпрацівників щодо лікування людей із захворюваннями шкіри, які мають психологічні проблеми.

Олівія Г'юз, представниця уельського комітету Skin Care Cymru, з семи років страждає на псоріаз.

Вона пише дисертацію на тему емоційного впливу цього захворювання і каже, що в Уельсі людям, які потребують відповідної психологічної допомоги, майже немає куди звернутися.

"Її доводиться шукати самотужки, такого лікування ніхто не пропонує", - каже 24-річна студентка.

"Фізичні аспекти захворювання шкіри вважають важливішими за психологічні наслідки, які розглядають як вторинні, - каже вона. - Але вони такі ж важливі. Має бути комбінований підхід".


15.07.2020 6186
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1303
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

565
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

917
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1982
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3495
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2388 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

743

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

645

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

623

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

646
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10279
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1126
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5193
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

931
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2735
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1130
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

326
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

649
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

561
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

612
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

965 2