і Парменідом й Гераклітом...

 

Так би мала бути розпочата певна умовна дезорієнтовна дислокаційна та дистанційна передмовна передтекстова візія щодо того, з чого все ж таки все розпочато було. А чи було розпочато взагалі, питання суто аксіометричне, з огляду плинності самого буття та його модифікаційного метаморфозного видозмінення. Геракліт цікавий не менше за Демокріта й Протагора чи Анаксімандра, чи Зенона, суть в тому, що саме тоді були закладені Основи природнього Програмного розуміння самоі сутності Речей - Подій та Явищ. Геракліт був Космічним й Мегакосмічним, а його толерантні епохальні однодумці більш Абстраговані в Системі знання суто Чисел та теорем, а саме Піфагор та Фаллес. Хоча Геракліт важко читається, дивно, але й сприймається /ознака дійсно справжнього філософічного/, як читання Хайдеггера, Адорно чи Ніцше; Сократ свого часу сказав, що те, що він збагнув опісля чтива Геракліта є прекрасним, а те, чого не зрозумів - ще більше чудовим.
Гераклітова Ріка, так, здається, називається збірка поезій Ліни Костенко; іі теж цікавив геній , котрий вбачав й розумів усе Природнє й надприроднє, яко Прояв Вогню, прояв стихійного протистояння протилежностей. Можна впевнено вважати це першим зерням Діалектичного розуміння, а саме вияв сутностей через Зерно боротьби тілесних та імматеріальних субстанційних мас та іхньому взаємопроникненні..
Геракліт ставив Війну й Вогонь на перші сходинки Рушійного біозу усіляких про-цесуальних пошуків справжнього та дійсно природнього. Нам вже відомо це добре, що саме в Війні ти себе дійсно віднаходиш, свою сутність й дійсну природу, саме війна дає відповіді на заплутані запитання посухоі буденності. Як і Сила Вогню, що цивілізаційність епох народжується на попелі попердніх уламках згорівшого цивілізаційного мотлоху, це дієво- хочеш будувати: ламай старе, безжально.
Ідеі боротьби протиріч та сторін були підхоплені Демокрітом. Демокріт теж постать непроста, схильний до постфілософського розуміння. Він казав, що Сутність речей-об'єктів закладена в поєднанні протилежностей і тільки наше карпускулярне світлове розуміння призводить до диструктивного процесу, який і стає природою та сутністю самого діалектичного розвінчування реалій. Теж цікаво й розумно; тобто наше розуміння Речей призводить до диструкціі, а спроба остаточного докопування до глибинних сутностей - до втрат та знищення речей... Демокріт вводив феномен Атомів та гачків, котрими вони возз'єднуються- ,та називав перші атоми Ідеями й декларував іхню логістичну завершенність. 
Теж цікаво, особливо нам зараз, із урахуванням полів, квантових пустель та ментальних війн. Тому і шлях цих філософів складний й загадковий: Геракліт був самітником та уникав будь якого суспільного прив'язування, навіть відмовився від солодкого життя, котре пропонував цар Дарій, від кабінету та бібліотеки й помер від кисневого шоку, бо мав водянку й постійно мастив шкіру глиняною багнюкою - ось вона безжальна природа самолікування. Згадується життя Марата, який постійно сидів в ванні маючи страшну проказу неврозного походження - а жити хочеться, а смерть безжальна до своіх фаворитів..
Атоми -гачки й феноменологія Порожнечі, а суть у тому, що все випочатково знаходиться на своіх місцях й функцією, тільки от ми своім пристрастним бажанням розуміння усього й функціональним задіюванням призводимо до фатальних диструкцій й Війна нам в порятунок.
Нещодавно перечитував індійських мислителів - вони згадують Украіну в суто Реінкарнаційному відродженні - зерно всіяно, війна , як зчищення та знівелюванн усього ледарного та непотрібного й Вогонь нам в серця під час революцій й любов, як обережність в доторках до природньоі краси...
Мені зараз просто, бо Гераклітом найбільше цікавився Хайдеггер , йому імпонував Глобальний Об'єктивізм Геракліта й мудреза космічна. Вогняний Космос. Він прийшов до нас з Космосу й приніс вогонь, як Прометей. Так як прийшов з Космосу Крішнамурті, якого готували до Крісла Світового Вчителя ще з 17 років, але він впевнено уникнув того в 33, обравши шлях роніна, одинака- самурая із глибинним розумінням безсилого імпульсу людського в Контексті імпульсів Землі....
Гераклітова річка.
Все тече, міняється, варто прожити без страху, бо Страх це найбільше зло й найбільше добро. Маючи страх , ти самооберігаєшся для свого пере- бування, маючи Волю : ти йдеш на барикади з вогнем, бо ти є Феніксом й серце в тобі Прометея й воля в тобі Демокріта.
Слова мають силу, числа мають програмну волю, теореми спрощують вольовий вектор до розуміння - після таких тез можна й заперечити реальність й відтворити іі за своім розумінням, можна зловити космічного ящура за хвіст: але є багато але... Життя треба програмувати, інакшого варіанту немає, бо якщо не програмуєтесь, тоді стаєте лементом інших програм; вони в свою чергу мають системи перезапусків й самознищень, хоча воля слова робить чудеса, а сила текстіа дива. Любимо один одного , бо інакшого життя не існує.

 


18.12.2015 Роман Бончук 2576 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1118
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2820
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

984
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1043
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1051 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3122 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

911

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

783

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

160
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2351
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1152
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

457
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15076
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7388
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

821
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

386
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

296
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

664
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1116