Хунта не буде. М. буде

 

 

"…навести порядок любим методом якщо до того дійде. Хунта не буде !!! Слава Нації !!!"

 

В принципі отак би мала реагувати словесно, а краще - безсловесно, дієво верховна влада суверенної унітарної держави, що турбуєтсья про самозбереження і безпеку своїх громадян.

У нас багато ганять есбеушників, що часто не ефективно і іноді геть по-зрадницьки ставляться до своїх обов’язків, то міліцію(поліцію), коли вони підло  спекуються Сашка Білого, але Гепу Аваков вітально толерує. І критикують, нічого брехати, часто-густо більш чим справедливо.

Ми всім повинні щиро бажати довгих літ життя абсолютно усім, до 120, як у Біблії. Поміж тим нам варто знати і те, що в Італії, наприклад, свого часу вирішили поборитися з мафією старим-добрим способом фізичної ліквідації,  - і проблема набула помітної вирішеності після серії невдалих спроб ліквідувати організовану злочинність легальними методами.

А в Америці на початку минулого століття пішли дещо іншим шляхом, легальним, себто законним.  Там посадили Капоне і ще кількох топових головорізів та злодіїв не за "більше зло", а за "менше",  не за убивства, що купу скоїв їх кривавий Аль і не за відмивання грошей, заборонену чорну торгівлю , а за несплату податків. Але ж посадили, хоч американці не першовідкривачі гуманізму в культурі, як італійці…

А ми більше дружимо з першими, тому бажаймо легальної справедливості, все-таки.

От як би було звивисто-справедливисто, якби Косюка чи Бахматюка покарали за жорстоке поводження з курочками, качками і індиками, а Коломойського за не шанування  дня Суботнього під святинею "Укрнафта". Відтак і не придерешся, що, мовляв, той поганий, бо краде, як усі, і автоматично затикаєш рота як глобалістам, так і сіоністам, перманентним нашим союзникам, сподіваємося.   

Та на в нас депи приймають часто всякі зайві закони, нехтуючи законами майбутнього і такого необхідного теперішнього.  Сто відсотків  - потрібні дострокові вибори.

У нас, жарти в бік, як ми всі знаємо, мафія куди крутіша за італійську - це українська, олігархічна. А дуже помітну роль посіпак-головорізів,  малої мафії,  утриманців  великої мафії,  невдовзі у нас можуть почати грати браві хлопці в камуфляжі, що називають себе героями війни(ой, не всі, не всі...).

Вже писав, що нерозбірлива героїзація вояків, кожного, хто називає себе таким і патріотом, носить хакі і бойові патрони,  здатна призвести до ура-хунти в краях ПроЕвропейських Українських.

Є такий тип людей, про яких відомий добрий і шляхетний  авантюрист Косцюшко(ветеран і герой кількох війн і революцій в різних країнах і материках світу) якось сказав, відповідаючи на запитання рядового французського жандарма: " Є війна за справедливість, є війна за свободу, є, звичайно, війна за захист і за напад. І є війна за війну, як  і нікуди ніколи не зникне війна, що проти всякої війни".

Ось він правосекторальний, постярошеніанський, сільськоніцшеанський тип воїна: "воюється, бо воювати не можеться і одночасно все робиться, аби війна з Ордою припинилася  враз - тотальною поразкою свого брата чи перейшла на рівень якогось «Хамасу»". Хлопам си хоче, аби їх франківчани любили, а  внутрішні-вороги - окупанти боялися, і для цього всі шляхи і методи відкриті – змусити ! Бо кіко тої зими? Все одно так чи не так вмирати, а літо тіко не на сему світі.

Боюся непевного припущення, але як би Довбуш прийшов до влади, то селяни б, можливо, за кілька років стали колективним Дзвінчуком і гори, що біля Бубнища називалися б тепер Потоцького котрогось. Щісті шо  так сі стало як стало ?!..

І Якудза колись починала як мила компанія ренегатів, добровольців, що  б’ється з грабіжниками простих людей. Подальша їхня еволюція усім, гадаю, відома. І потепер  технологічно суперрозвинута і етично-самурайська Джапанія не годна побороти вщент широко розгалужену і суворо ритуалізовану  банду. 

Перетікання з героя у бандити іноді відбувається тому, що людина побудована архетипно, тобто з відповідними стійкими і мобільними психічними і соціальними типами поведінки, які змінювати різко, а то й взагалі непотрібно, якщо вони, звісно, не є шкідливими. Не всім до снаги  конструктивно  і плодотворно з моделі воїна перескочити на модель царя, та й чи потрібно це ?.. Зате в модель деспота чи лакея темного царя, точніше, князя,  ще й як можливо.

Маю сумніви, що комусь з нас хочеться, щоби світлий ореол останньої надії Батьківщини  - воїна -  був сплюндрований кількома десятками чи сотнями носіїв хаотичних стихіалів.

Зате всім напевно хочеться, аби спецслужби і в цілому всі правоохоронні органи нашої держави реагували рівнозначно на небезпеку усім без приналежності до соціальної страти громадянам, так і на небезпеку підривної діяльності "ружних хероїв".

Але то треба спочатку бути ружному спецслужбісту трохи самому героєві, героєві в собі і не для себе одного і свого начальника.

Поки в нашій країні постане професійна армія, де, надіємося, психічні і інтелектуальні дані мужніх охотників будуть на вагу срібла до ваги золота - моральних та фізичних пріоритетів кращих громадян нації. І справжні воїни АТО будуть в пошані та гідно – в усіх значеннях цього слова –  жити, бо вони вибороли життя для себе та інших високодостойною ціною, а не понтами.  Інакше, ЛатіноАмерікано, хунта, контра-баста... Но пасаран , сеньйор Педро, дон Бенітес енд мучос амігос.

Критерієм, бодай таким критерієм, чесності і шляхетності самопроголошених "захисників інтересів трудящих" стане далеко не на першому місці війна з "порошенцією і призначеними ними внутрішніми ворогами в  краях Черемоша й Прута", а, наприклад, за правду людей, родичів яких збили п'яні судді, проти хабарних чиновників, за законну відповідальність арабів-безпредєльщиків - майже любими методами. Тоді й не буде контрдій  - любими методами. Майже любими.

Мало-помалу ми розуміємо, що і наші спецслужби і нова поліція, поступово правоохоронні органи змінюються на краще, прогресують в професійній і моральній площині, хоча їм на перешкоді зубато стоїть ватага старої системи. І її карабінною громадянською війною не здолати, тільки мирною громадянською.

 

 

Поміж тим різдвяно-новорічні атракції тривають. У не тільки у славному селі Вашківці рядять славну Меланку. Але там все особливо красно і класно. Дійство Меланки у Вашківцях (так має бути і в цьому році) мало поступаєтсья Венеціанським маскарадам. Маски там цікаві, якісні і до палітри різноманітні. Так, щоправда не в самих Вашківцях, поблизу вздрів маски з пап'є маше, що до болі нагадують карикатруні машкари Бені і Петі. Путін чомусь у ремісників-умільців куди шляхетніший, хоча й страшніший.

У Вашківцях ( повсюдно в Україні, де тримаються традиції  Меланки) є цікава традиція так званої борянки. Це коли вночі, в режимі ноктюрн після слабкого діурного денного бешкетування, як то божевільна воля-сваволя "ведмедя" в хатах людей,  влаштовується масштабна бійка стінка-на-стінку. Це є в багатьох традиціях світу, в Іспанії і Африці, практично повсюдно по континентах, вона апелює до колись утраченої спільної, примордіальної традиції. Вона знаменує бій, який меланкуваті проводять на мосту під річкою(міжсвіття так зване над долиною океанічного небуття).Бій темних сил зі світлими.

Більш посвяченим зрозуміло з того одне: світлі сили - тимчасово світлі і темні є темним теж на період. В індійських трактатах написано, що боги зранку  - демони вночі і навпаки. Такий цикл, коловороття.

 

Можна обрати будь-яку маску, баби, діда, дідька лисого, жида пархатого, злого кацапа чи якусь з тих, про які я згадав вище, модерніші, модніші і потлумитися на містичному  мості за "світлих" чи "темних". А можна носити маску "героя" чи "всемудрого  шляхетника", не знімаючи ні в свята, ні в будні, і  все одно граючи на світанку чи в присмерках ночі за когось...

Дві давні українські традиції, які не рівномірно і не рівноцінно благородні й корисні для країни. Якоїсь треба позбутися, очевидно, як би вони не споріднювалися в символічному значенні.

Вихід з цього один або два, якщо ми бажаємо, щоби весела меланка традиційно раз на рік не зробилася щоденним явищем до несхочу безжартісним  і кривавим: стати християнсько-демократичною державою або по-старозавітньому  - а-ля  ізраїльтяни чи араби в Палестині/Ізраїлі.

Чи то мені одному, святеннику, здається, що перше трошки  краще. А воно потребує терпіння і дії, що за плодами пізнаються.

 


14.01.2016 Яв Назар 2063 0
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

719
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2283
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2007
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2033
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6110 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2318 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

192

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1004

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1000

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1260
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

103
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

488
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1949
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26376
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

434
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10348 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7892
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

440
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

288
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

448
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

519
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1453