Гостра їжа корисна чи ні: науковці здивували відповіддю

Надмірне споживання гострої їжі не дуже добре впливає на здоров'я, але якщо споживати її в помірних кількостях, це має багато переваг, особливо для здоров’я кишківника, серцево-судинної системи та обміну речовин.

Як інформує УНІАН, деякі спеції мають противірусні та антиоксидантні властивості, повідомляє Verywell Health, передає Фіртки 


В яких випадках гостра їжа корисна?


Низка досліджень показали, що люди, які їдять гостру їжу майже щодня, мають на 14% менший ризик смерті, в тому числі від серцевих або респіраторних захворювань, ніж ті, хто їсть гостру їжу рідше одного разу на тиждень. 

Крім того, гостра їжа також має антибактеріальну дію, що може принести користь здоров’ю кишківника.

Зокрема, було показано, що гостра їжа приносить користь бактеріям у кишковому мікробіомі, які пов’язані з ризиком захворювання на цукровий діабет, хвороб серця, цирозу печінки та раку.

У матеріалі зазначили, що капсаїцин, який міститься у червоному перці, має численні переваги для здоров'я.

Доведено, що сполука, яка міститься в перці чилі, має такі ефекти, як:
  • антиоксидант,
  • протипухлинний,
  • кардіопротекторний (захищає серце),
  • гастропротекторна (захищає кишківник).
Капсаїцин також має противірусні та антибактеріальні властивості, які, поряд із його сприятливим впливом на мікробіом кишківника, можуть зміцнити імунну систему та допомогти організму боротися з хворобами.
Окрім того, корисні властивості містить куркума. Активною речовиною цієї спеції є куркумін, який, як відомо, має антиоксидантні та протизапальні властивості.
Вони можуть захистити організм, нейтралізуючи пошкодження від вільних радикалів (нестабільних атомів, які викликають пошкодження клітин), таких як забруднення та сонячне світло.
Куркума може допомогти впоратися з метаболічним синдромом, артритом, тривогою та високим рівнем холестерину, а також зменшує запалення та біль у м’язах, спричинене фізичними вправами, йдеться у дослідженні MDPI

Які симптоми викликає надмірне споживання гострої їжі?


Спеції, особливо капсаїцин, є подразниками, які запускають больові рецептори в організмі. Це може викликати біль у шлунку, діарею, блювоту та поколювання губ. Більшість реакцій на гостру їжу не є алергічними, і симптоми зазвичай зникають самі по собі.
Хоча гостра їжа корисна для здоров’я, у надмірних вживаннях вона також може бути шкідливою, особливо для шлунково-кишкового тракту.
Дослідження показують, що тривалий вплив високих доз капсаїцину може завдати шкоди шлунково-кишковому тракту, а також посилити біль у людей із запальним захворюванням кишківника.
Одне дослідження показало, що симптоми з боку верхніх відділів шлунково-кишкового тракту частіше спостерігаються у людей, які їдять багато гострої їжі, особливо у молодших жінок, - йдеться у матеріалі. 

Як обережно їсти гостру їжу


Коли справа доходить до безпечного вживання гострої їжі, подумайте про те, скільки ви споживаєте та ваш особистий рівень переносимості. Деякі люди не можуть так добре переносити гостру їжу, як інші, тому що у них менше специфічного типу нервових рецепторів, відомого як TRPV1, який допомагає регулювати температуру тіла.
Більшість симптомів споживання гострої їжі виникає через споживання більшої кількості, ніж ваше тіло може витримати. Ви ніколи не повинні їсти стільки гострої їжі, щоб ви відчували нудоту або неприємні симптоми. 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Лікар назвав п'ять продуктів для схуднення: що додати до раціону

(Не) шкідливі фастфуд і солодке. Як знайти їм місце у збалансованому раціоні (ВІДЕО)


16.09.2024 7703
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1242
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1011
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2017
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3492
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1299
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1286

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1578

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

451

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1098

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1261
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24220
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

471
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2631
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

548
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1463
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

645
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15334
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

450
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

470
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1300 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

587
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

496