Геморой, як ускладнення під час вагітності

 

/data/blog/125616/c7e0f377eb01947934f53be7e7c5192a.jpg

 

Вагітність – це природний процес, який викликає у майбутньої мами різноманітні реакції - від страху пологів до радісного очікування немовляти. В силу різних життєвих обставин це може бути як планованою подією, так і неочікуваною випадковістю.

 

Жінка стикається з цілим комплексом змін не тільки психологічного, але й фізичного плану, що вимагає від неї коригування як стилю життя, так і характеру харчування. На жаль, дуже часто майбутні мами просто не мають достовірного джерела для необхідних порад, оскільки чимало з них є пережитком і забобонами, а інші, взяті з інтернету і написані непрофесіоналами, є просто злочинними.

 

Якщо вагітність протікає без якихось помітних відхилень, то, в принципі, жінка сама приходить до розуміння, що їй підходить, а що ні. Проте зовсім інше виникає, коли жінка стикається з тими чи іншими проблемами медичного характеру.

 

Більшість жінок з соромом ставляться до окремих проблем, зокрема таких як геморой. Саме тому, плекаючи надії на те, що все мине само собою, жодна з них не звертається за допомогою до спеціаліста. І, на жаль, з часом проблема тільки погіршується.

 

За статистикою, кожна друга вагітна жінка зустрічається з проблемою геморою. Це пов’язаноз застоєм крові у венах малого тазу, що обумовлено порушенням відтоку внаслідок зміни розміру матки, порушенням тонусу судин. Дуже важливим чинником у розвитку геморою виступає порушення перистальтики кишечника і розвиток закрепів (запорів), що сприяє тривалому перебуванні калових мас у кишечнику.

 

Травмуючим чинником можуть виступати і безпосередньо пологи, особливо, якщо є клінічні передумови (великий плід, невідповідність між пологововими шляхами жінки і розмірами дитини, тривалий перебіг пологів, слабкість родової діяльності і т.д.).

 

Як уникнути цього небажаного ускладнення в період вагітності? Варто дотримуватись декількох простих правил, за допомогою яких максимально можна знизити ризик виникнення геморою:

  • Рухова активність. Під час вагітності важливо не нехтувати руховою активністю, оскільки гіподинамія є однією з головних причин застою крові в області малого тазу. В той же час не варто піддаватись дії надмірних фізичних перевантажень (піднімати важкі предмети, тощо)

  • Дієта (виключення з раціону гострої, пряної їжі, алкоголю, газованих напитків, а також продуктів, які викликають підвищене газоутворення в кишечнику, вживання достатньої кількості рідини на добу)

  • Важливо змінити спосіб життя (уникати тривалого сидіння)

  • Дотримуватись гігієни заднього проходу



Проте, що ж робити, коли геморой уже виник? У будь - якому разі хвилюватись і переживати не варто. Оскільки в період вагітності жіночий організм є надзвичайно чутливим, до вибору лікування підходять з усією можливою обережністю, тому що треба враховувати вплив не тільки на матір, але й на дитину.

 

Тому більшість препаратів при вагітності не застосовується, а їх призначення обов'язково треба узгоджувати з лікарем.



Світлана Олійник

Лікар хірург-проктолог МЦ «Оксфорд Медікал»


Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1711
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

851
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

941
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2027
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3526
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2434 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

766

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

669

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

642

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

660
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10307
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1156
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5226
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

968
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2765
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1151
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

363
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

679
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

584
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

631
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

985 2