Геморой, як ускладнення під час вагітності

 

/data/blog/125616/c7e0f377eb01947934f53be7e7c5192a.jpg

 

Вагітність – це природний процес, який викликає у майбутньої мами різноманітні реакції - від страху пологів до радісного очікування немовляти. В силу різних життєвих обставин це може бути як планованою подією, так і неочікуваною випадковістю.

 

Жінка стикається з цілим комплексом змін не тільки психологічного, але й фізичного плану, що вимагає від неї коригування як стилю життя, так і характеру харчування. На жаль, дуже часто майбутні мами просто не мають достовірного джерела для необхідних порад, оскільки чимало з них є пережитком і забобонами, а інші, взяті з інтернету і написані непрофесіоналами, є просто злочинними.

 

Якщо вагітність протікає без якихось помітних відхилень, то, в принципі, жінка сама приходить до розуміння, що їй підходить, а що ні. Проте зовсім інше виникає, коли жінка стикається з тими чи іншими проблемами медичного характеру.

 

Більшість жінок з соромом ставляться до окремих проблем, зокрема таких як геморой. Саме тому, плекаючи надії на те, що все мине само собою, жодна з них не звертається за допомогою до спеціаліста. І, на жаль, з часом проблема тільки погіршується.

 

За статистикою, кожна друга вагітна жінка зустрічається з проблемою геморою. Це пов’язаноз застоєм крові у венах малого тазу, що обумовлено порушенням відтоку внаслідок зміни розміру матки, порушенням тонусу судин. Дуже важливим чинником у розвитку геморою виступає порушення перистальтики кишечника і розвиток закрепів (запорів), що сприяє тривалому перебуванні калових мас у кишечнику.

 

Травмуючим чинником можуть виступати і безпосередньо пологи, особливо, якщо є клінічні передумови (великий плід, невідповідність між пологововими шляхами жінки і розмірами дитини, тривалий перебіг пологів, слабкість родової діяльності і т.д.).

 

Як уникнути цього небажаного ускладнення в період вагітності? Варто дотримуватись декількох простих правил, за допомогою яких максимально можна знизити ризик виникнення геморою:

  • Рухова активність. Під час вагітності важливо не нехтувати руховою активністю, оскільки гіподинамія є однією з головних причин застою крові в області малого тазу. В той же час не варто піддаватись дії надмірних фізичних перевантажень (піднімати важкі предмети, тощо)

  • Дієта (виключення з раціону гострої, пряної їжі, алкоголю, газованих напитків, а також продуктів, які викликають підвищене газоутворення в кишечнику, вживання достатньої кількості рідини на добу)

  • Важливо змінити спосіб життя (уникати тривалого сидіння)

  • Дотримуватись гігієни заднього проходу



Проте, що ж робити, коли геморой уже виник? У будь - якому разі хвилюватись і переживати не варто. Оскільки в період вагітності жіночий організм є надзвичайно чутливим, до вибору лікування підходять з усією можливою обережністю, тому що треба враховувати вплив не тільки на матір, але й на дитину.

 

Тому більшість препаратів при вагітності не застосовується, а їх призначення обов'язково треба узгоджувати з лікарем.



Світлана Олійник

Лікар хірург-проктолог МЦ «Оксфорд Медікал»


Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

668
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1933 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1133 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

554
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6903 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11395 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

335

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1082

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1116

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1110
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

61
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

285
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1084
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

657
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

754
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2949
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4442
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18441
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

61
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

323
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

353
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

664