Firefly Aerospace повідомила, чому запуск ракети Alpha вважають вдалим

Компанія Firefly Aerospace назвала вдалим перший політ нової ракети-носія Альфа, яку довелося підірвати незабаром після запуску. Про це повідомляє прес-служба організації. Компанія, яка належить українському підприємцю Максу Полякову (Max Polyakov), підкреслила, що досягла низки поставлених цілей, серед яких — успішний запуск двигунів, зліт зі стартового майданчика та вихід на надзвукову швидкість. Крім того, в ході випробувань спеціалісти отримали чимало корисної інформації про політ ракети. Як зазначив на своєму сайті Макс Поляков, Firefly Aerospace створила та запустила ракету-носій всього за 4 роки, що є значним досягненням для настільки короткого часу.

Несправність, яка змусила передчасно перервати політ, не спричинила пошкоджень апарату, йдеться у повідомленні Firefly Aerospace. Вибух ракети був повністю контрольованим та ініційованим спеціалістами центру управління після виявлення відхилень від запланованої траєкторії. Апарат було знищено з метою дотримання безпеки. Адже неконтрольована ракета, напрямок польоту якої непередбачуваний, може становити загрозу для людей та об’єктів, які опиняться у точці її падіння. Саме тому спеціалістами було вирішено підірвати апарат в атмосфері шляхом активації системи FTS, не чекаючи незапланованого приземлення.

Дебютний старт ракети-носія Firefly Aerospace можна вважати вдалим і з огляду на досвід попередників. За даними компанії, SpaceX та Virgin Galactic також не вдавалося з першої ж спроби успішно вивести свої космічні апарати на орбіту. Спеціалісти підкреслили, що головною метою тестового пуску є не вихід у космос, а тестування усіх систем на практиці та збір даних про їх роботу.

Про Firefly Aerospace та Макса Полякова

Компанія Firefly Aerospace — це приватна космічна організація, яка базується в США. Її створив у 2012 році Томас Маркусік (Thomas Markusic), колишній співробітник Virgin Galactic. Метою роботи власної компанії він обрав створення космічних апаратів. У 2016 році компанія зазнала фінансових труднощів та опинилася на межі банкрутства. Від зникнення її врятував український підприємець Максим Поляков, який придбав акції компанії. Організація відновила роботу у 2017 році.

Після того як компанію викупив Максим Поляков, Firefly Aerospace продовжила розробку космічних апаратів, головних з яким стала Alpha. Вона являє собою ракету-носій на рідкому паливі (гас та зріджений кисень), призначену для виведення до 1 тони вантажу на низьку навколоземну орбіту, до 600 кг – на геліосинхронну або до 500 кг – на високу.

З Україною Firefly Aerospace, окрім власника, пов’язує науково-дослідний підрозділ у Дніпрі. Комплекс створено на базі колишнього заводу «Сфера», у приміщеннях якого розташувалися 4 виробничо-дослідних зони з сучасним обладнанням. Серед них — перший в Україні 3D-принтер промислового призначення, який «друкує» складні деталі з жаростійкого металевого порошку. Також на підприємстві встановлено високоточні токарні та фрезерувальні станки з цифровим керуванням, роботизований зварювальний агрегат та спеціальне обладнання для контролю якості заготівель.

Окрім розвитку української космічної індустрії, підприємець Максим Поляков бере участь у відродженні інфраструктури Дніпра. Некомерційна асоціація «Noosphere», заснована бізнесменом, у 2019 році оновила парк Гагаріна, а у 2020-м виконала реконструкцію міського планетарію. А у рідному Запоріжжі Максим Поляков навесні 2021 року придбав будинок побуту «Ювілейний», який довгий час перебував у занедбаному стані. Після проведення реконструкції будівлі підприємець планує відкрити науково-пізнавальний хаб для дітей та молоді.


29.09.2021 8446
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

667
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1927 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1132 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

553
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6902 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11394 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

333

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1081

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1115

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1109
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

60
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

282
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1082
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

657
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

753
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2948
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4441
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18440
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

57
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

322
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

352
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

663