Фільм "1941", пропоную поміркувати

Нажаль, святкування 9 травня, «дня перемоги» в СРСР, та і в нинішніх Україні чи Росії перетворилося на пропагандистський акт, у якому простих ветеранів другої світової війни різні політичні сили часто використовують як масовку. Нині мало хто пригадує, що «день перемоги» радянський народ почав святкувати чомусь тільки починаючи з 1965 року. Саме з цього часу радянська пропаганда цілеспрямовано почала формувати у свідомості людей міф про «велику вітчизняну війну». 

Отож, лише 26 квітня 1965 року Президія Верховної Ради СРСР зробила 9 травня не робочим днем.  

Багато нового про другу світову війну ми дізналися з робіт В.Суворова.

(Ось перелік книжок Віктора Богдановича Суворова (Різуна) на цю тему: "Криголам". "День«М». "Контроль". "Очищення". "Вибір". "Визволитель". "Остання республіка". "Тінь перемоги". "Беру свої слова назад").

Чого хотів Сталін? Чому він виграну війну не вважав переможною?  

Сталін мав намір 6 липня 1941 року першим розпочати війну проти Німеччини, війну справедливу і визвольну. Саме для цього Сталін від самого початку ростив і леліяв режим А.Гітлера. Неспроста Сталін надавав німцям економічну підтримку та потурав окупацію Німеччиною сусідніх країн, всіляко сприяв його безкарності. Зрештою мав настати час, коли б усі усвідомили - Гітлер став загрозою усьому світу, а Сталін є єдино можливим «визволителем».

Для початку Сталін хотів, розпочавши наступальну «визвольну» війну, війну на чужій території, захопити всю Європу. Політична еліта і суспільна думка, особливо серед робочого класу окупованих німцями європейських країн до цього була вже готова, все було готове і в СРСР, - проведено кілька прихованих мобілізацій і десятки армій, мільйони червоноармійців чекали на наказ наступати. В результаті увесь світ мало охопити полум’я пролетарських і соціалістичних революцій, громадянських війн, а радянський солдат мав пройти переможною ходою по всьому світі. У світі мала залишитися одна країна - СРСР, бо як відомо комунізм можна було побудувати тільки у світовому масштабі. Та Гітлер, напавши на Радянський Союз, зіграв на випередження та зірвав усі плани…

Тому і святкувати товаришеві Сталіну було нічого і для радості не було приводу. Другу світову війну було програно. Сталін це знав. І всі його найближчі соратники це знали і розуміли…

Ніби на підтвердження моїх міркувань, зроблених на основі книжок В.Суворова, на телеканалі "Україна" пройшла прем'єра 5-тисерійного документального авторського фільму "1941". У ньому розкриваються факти другої світової війни, про які мовчать підручники історії.

Ви можете подивитися всі серії документального фільму "1941", які були в ефірі каналу "Україна", на сайті  http://1941.kanalukraina.tv/ua/

Фільм, створений відомим режисером-документалістом Ігорем Кобриним.

Фільм "1941" цілком побудований на унікальних архівних документах з використанням кадрів кінохроніки 30-40-х років XX сторіччя.

У фільмі наведені докази недостовірності і відвертої брехні радянської пропагандистської машини стосовно багатьох усталених думок про ту війну, якими забили і продовжують забивати в голову кожному жителю України ще в школі.

Отож, період початку другої світової війни, який в радянській історіографії висвітлений так однозначно і беззаперечно, як виявляється ґрунтувався на вигадках, міфах і брехні… 

Пропоную поміркувати над такими  питаннями:

Чим насправді була друга світова війна для СРСР, для керівної верхівки і простого народу?

Чим насправді була друга світова війна для етнічних росіян, станового хребта тодішньої радянської імперії?

Для тих хто забув нагадаю слова Сталіна, сказані 25 червня 1945 року. Отже: "Інший народ міг би сказати уряду: ви не виправдали наших сподівань, йдіть геть… Проте російський народ (в ориґіналі: "русский народ") не пішов на це... І ця  довіра російського народу Радянському уряду виявилась тією вирішальною силою, що забезпечила історичну перемогу над ворогом людства, - над фашизмом. Спасибі йому, російському народу, за цю довіру!"

Чим насправді була друга світова війна для нацменів СРСР, на кшталт українців чи казахів, корінних мешканців України чи Казахстану? 

Також, нагадаю про те, що від Голодомору українців і казахів (1932-1933 років) і до початку другої світової війни минуло лише вісім років. Фактично, потрібно було вставати на захист режиму який перетворив країну у концтабіір.

Чим насправді була друга світова війна для мешканців окупованих у 1939-1940 роках земель Прибалтики, Західної Білорусі і Західної України, Бессарабії і т.д.? Люди, з окупованих радянськими військами земель, прожили в Радянському Союзі не повних два роки... І  вони теж повинні були ставати на захист "совєтской родіни", яка наводячи новий порядок, потрохи відстрілювала інтелігенцію і відправляла цілі ешелони репресованих до Сибіру.

Чим залишається друга світова війна для сучасних українців вже за незалежної України?

Отож, Ви можете подивитися серії документального фільму "1941", які були в ефірі каналу "Україна", на сайті oll.tv

 

Стефанко С.Л.


09.05.2013 Сергій Стефанко 1515 7
05.10.2022
Тіна Любчик

Музиканти організовують у містах України та за її межами благодійні концерти. Цим самим збирають кошти чи то на потреби ЗСУ, чи то для цивільних громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії з боку росії.

274
26.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

719
21.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1406
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2974
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1274
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1512

Зовсім скоро вітрини крамничок потроху будуть прикрашати стиглими гарбузами із зловісною усмішкою, де-не-де з’являться відьомські капелюшки з мітлами, і таким чином нам нагадають про прихід абсолютно чужого нашій культурі і народу свята - Гелловін.

25

В інформаційному полі України та блогосфері, чи то серед звичайного народу можна натрапити на думку,  що  православний - тотожний російському. Тобто, якщо сповідуєш православ’я, то тобі автоматично приписують проросійські погляди.  

362

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1232

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1819 1
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

325
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

652
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

862
05.10.2022

Волонтерською діяльністю о. Йосафат Бойко займається вже давно, однак з початком повномасштабного вторгнення почав працювати ще інтенсивніше.

137
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

383
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

946
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

830
01.10.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

685
06.10.2022

До слова, Кабінет Міністрів підготував законопроєкт про кримінальну відповідальність за отримання російського паспорта.

94
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

327
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

511
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

616