Філармонія. Негативні, корисливі, суб'єктивні тенденції влади

 

 

Зважаючи на часи багатовікової окупації з боку різних держав, українці Галичини, що були в гірших умовах від представників завойовників, правдами і неправдами старались давати освіту дітям, з надією на перспективу їх росту і відновлення державності, не завжди маючи освіту власне самі. І тому, навіть зараз, рівень дітей, які мають відповідну освіту вищий, ніж у інших регіонах.

Результатом споконвічного прагнення, здобутками дій наших батьків у цьому напрямку, була і є активна позиція, національна спрямованість,  як П’ємонту свободи, до незалежності держави. Об’єднуючий морально-психологічний клімат у теперішній ситуації відображає високий рівень інтелекту українського суспільства у плані захисту Вітчизни.

На цьому тлі, прикро спостерігати негативні тенденції, що відчуваються у процесі перерозподілу чи призначення на посади працівників державних структур. В Україні за часи незалежності, для того, щоб поміняти контингент, звільнити з посад тих чи інших людей і призначити «своїх», можливо, із певною мотивацією, придумана цікава модель, що формально не порушує трудове законодавство. Тобто, реорганізація, зміна назви, ліквідація і створення нових структур під виглядом проведення реформ. Усе це тримає у постійно підвішеному стані, як Дамоклів меч, більшість працівників державних установ, без усіляких гарантій на перспективу збереження робочих місць та стимулювання росту – ідеальне середовище для корупції, з якою влада успішно бореться на словах.

Одним із варіантів названої моделі є укладання контрактів на посади керівників державних організацій за рішенням сесій органів місцевого самоврядування, при тому, що значна частина депутатів (об'єктивно) далекі від знання ідеології діяльності тих чи інших структур.

Зараз такі інсинуації, не хочеться говорити – корисливі, брудні інтереси, замість подальшого стимулювання розвитку установи, точаться навколо переукладання контракту і призначення на посаду директора Івано-Франківської філармонії. Колись, у старі часи, особливо у сільській місцевості, будувались об'єкти соціальної інфраструктури (заклади освіти, культури, охорони здоров'я тощо). Роботи, як правило, здійснювались напівгосподарським способом громадами під керівництвом людей, які очолювали ці структури, допускаючи від незнання окремі порушення не кримінального характеру. Після здачі в експлуатацію нових об'єктів, керівнику знаходили певні порушення, його усували і на готове місце призначали «свого».

Наша філармонія за останні роки значно підвищила мистецький рівень, функціюють потужні колективи, із виступами прибувають знамениті виконавці світового рівня, власне, створена фундаментальна база для розвитку і зміцнення культурних традицій на Прикарпатті.

Зважаючи на сказане, на жаль, окремі негативні, корисливі, суб'єктивні тенденції формулювання влади: чому б черговий раз не розіграти  карту призначення на посаду керівника філармонії іншої людини, навіть із обгрунтуванням політичної доцільності або на підставі видуманих порушень з боку теперішнього керівника.


13.03.2015 Антон Костишин 2235 0
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1375
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

610
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

920
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1987
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3497
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2396 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

745

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

648

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

626

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

647
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10284
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1129
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5198
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

933
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2740
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1133
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

331
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

651
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

564
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

613
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

968 2