Єврокомісія посилює візові вимоги для росіян через безпекові загрози

Єврокомісія оголосила про запровадження більш жорстких правил для видання віз громадянам рф з огляду на безпекові загрози.

Про це заявила єврокомісар із внутрішніх справ Йлва Йоганссон на пресконференції у Брюсселі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми чули, що росія часто говорить про використання ядерної зброї. Президент путін оголосив про незаконну анексію чотирьох українських регіонів. Це є очевидною ескалацією конфлікту, ескалацією війни.

Це означає також ескалацію безпекових загроз стосовно Європейського Союзу, на які ми маємо реагувати, і за якими будемо слідкувати дуже уважно», - зауважила єврокомісар.

Вона наголосила, що головним джерелом загроз для безпеки ЄС стало неспровоковане та невиправдане російське вторгнення в Україну. Всі події, що відбулися після цього, включаючи виявлення масових поховань у визволених містах України, свідчення знущань і тортур, які застосовували загарбники до своїх жертв, нещодавні атаки на газогони «Північний потік», а також оголошена кремлем «часткова мобілізація», вказують на серйозну ескалацію у сфері безпеки.

«Саме тому ми представили нові правила візових процедур та прикордонного контролю. Ми вже повністю призупинили дію угоди про полегшення візового режиму між росією і ЄС.

А зараз представляємо нові правила, які запроваджують більш жорсткі вимоги для видання віз російським громадянам.

Це є відповіддю від Єврокомісії, яка сфокусована на тому, як реагувати на безпекові загрози, що спрямовані проти нас», - наголосила Йоганссон.

Серед ухвалених Єврокомісією нових візових вимог, зокрема, проведення більш жорсткої оцінки та ретельної перевірки з міркувань безпеки, коли йдеться про видання нових віз громадянам рф. Країни-члени та їхні консульські установи нестимуть за це відповідальність. Вони також мають провести нову оцінку або відкликати вже видані візи в контексті нової безпекової ситуації.

«Ми бачимо, що зараз дуже багато російських громадян полишають росію через мобілізацію. Якщо особа має намір залишатися довше ніж 90 днів, вона не має отримувати візу.

Ми закликаємо країни-члени перевірити видані короткострокові візи - чи залишили ці люди ЄС та виїхали назад у росію після встановлених 90 днів перебування?

Це правило не обмежує право громадян рф подавати заявку на притулок, якщо вони шукають міжнародного захисту та хочуть залишатися в ЄС довше або отримати дозвіл на проживання», - сказала єврокомісар.

За її словами, Єврокомісія запроваджує більш жорсткі правила щодо місця подання документів на отримання візи. Громадяни рф, які масово залишили росію, не зможуть отримати візи у консульських установах країн ЄС у сусідніх державах - для цього їм пропонується звертатися в установі на території росії. Виняток може бути зроблений для певних категорій громадян з гуманітарних міркувань, наприклад для родичів, незалежних журналістів, дисидентів. Тобто, самого бажання росіян виїхати з рф буде недостатньо для того, щоб в’їхати на територію ЄС.

Подібні інструкції, за словами єврокомісара, отримали й органи прикордонного контролю. Це означає, що наявність у громадянина рф шенгенської візи не є достатньою умовою для перетину кордону ЄС. Прикордонники мають проводити власну перевірку громадян з урахуванням нових загроз, що постають перед Євросоюзом.

Йоганссон зауважила, що Єврокомісія разом із країнами-членами й надалі проводитиме ретельний моніторинг ситуації на зовнішніх кордонах ЄС, а також слідкуватиме за розвитком подій, пов'язаних із прагненням громадян рф потрапити на територію країн-членів ЄС та пов’язаними з цим викликами для безпеки.

Як повідомлялося, після оголошення путіним «часткової мобілізації» громадяни рф масово виїжджають на територію сусідніх країн. Країни Балтії обмежили в’їзд для росіян з міркувань безпеки та для уникнення можливих провокацій. Фактичну заборону на в’їзд росіян запровадила Фінляндія.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок

Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?


01.10.2022 8002
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1425
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2981
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1039
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1091
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1108 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3287 5

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1004

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

840

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

379

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1123
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

213
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2401
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1183
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

491
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15110
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7417
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

850
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

413
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

323
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

411
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

697
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1154