"Енергосистема зазнала сильних ракетних ударів": що обговорювали на Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.

Про це повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук у відеозверненні, пише Фіртка.

"Взяла участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президенті України. Перш за все ми розпочали розглядати безпекові питання, які у час війни є особливо важливими та гострими.

Адже бачимо, скільки ракетних атак здійснює ворог по мирних містах, по критичній інфраструктурі", — каже Світлана Онищук. 

Як зауважує Онищук, Івано-Франківщина завжди долучається до важливих проєктів, процесів, підтримує області, де йдуть бойові дії.

"На даний час ми будуємо фортифікаційні споруди в Донецькій області. На конгресі також наголошували, про те, що сильних ракетних ударів зазнала вся енергосистема нашої держави.

Тому ми також повинні у пікові години ощадно ставитися до використання електроенергії. Тому що це єдина енергосистема нашої країни. Ми хочемо, щоб всі українці були зі світлом. 

Найскладніша ситуація в місті Харків. Івано-Франківська область всіляко намагається допомагати та підтримувати, не залишати людей в біді. Тому вже першу допомогу для харків'ян ми відправили. Це харчі, генератори, які надзвичайно потрібні", — коментує Онищук.

Світлана Онищук додає, особливу увагу Володимир Зеленський спрямував на питання підтримки захисників та захисниць, ветеранів, які повернулися з війни. Зокрема, розповів про створення мережі реабілітаційних центрів, де наші ветерани зможуть відновитися, як фізично, так і психологічно.

"В Івано-Франківській області діє 21 реабілітаційний центр, також продовжуємо працювати в цьому напрямку.

Ще одне надзвичайно важливе питання — це формування нової платформи, зробленої в Україні — підтримка нашого товаровиробника. Такі особливі слова нашого Президента: "Ми маємо бути єдині. Але єдині та сильні разом".

Тому формуючи економіку нашої держави кожен робить свій вклад в нашу перемогу. Тому що сильна економіка — це є можливості для обороноздатності нашої країни.

Це є можливості підсилення захисників та захисниць, які самовіддано захищають нашу державу.

Говорили також і про євроінтеграцію, про налагодження співпраці з міжнародними партнерами та донорами, які солідарні з нами й підтримують нашу державу в складні воєнні часи", — наголошує посадовиця. 

Посадовиця зазначає, що Івано-Франківська область від початку повномасштабного вторгнення російської федерації понад 60 автобусів передала для ЗСУ.

"На Конгресі місцевих та регіональних влад було чітко зазначено, що є державна субвенція на закупівлю шкільних автобусів.

Тому ми можемо компенсувати тим громадам, які найбільше потребують шкільних автобусів", — резюмує Онищук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


19.04.2024 1600 5
Коментарі (5)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3659
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

12173 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2473
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2323
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3297
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

5333

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

1124

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1568

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2092

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1795
28.05.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

361
24.05.2024

Посівна кампанія в Івано-Франківській громаді в розпалі.   

255
27.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

390
24.05.2024

Цьогоріч Молитовний сніданок відбувся під гаслом “Незламність. Віра. Стійкість”.  

754
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9291
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1109
27.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20992
26.05.2024

Російські окупаційні війська не досягли заявленої кремлівським правителем Владіміром Путіним мети щодо створення "буферної зони" на півночі Харківської області.  

160
24.05.2024

Як наголосив президент, "захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів".

360
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

823
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

1515 8