Другий Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль оголосив переможців

Другий Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль (CMIFF), що відбувся з 5 до 10 жовтня в м. Ужгород, оголосив переможців. Церемонія вручення нагород відбулась 10 жовтня в Ужгородському Ляльковому театрі "Бавка".

Організаторів, учасників та гостей вечора привітав заступник Голови Держкіно Сергій Стороженко, директор фестивалю та режисер Дмитро Грешко і продюсерка, засновниця Up Ua Studio Поліна Герман.

Журі у складі Геннадія Кофмана (продюсер, співзасновник і перший керівник Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та Мандрівного фестивалю в регіонах України), Лізи Сміт (режисерка, продюсерка та співзасновниця TABOR production), Миколи Базаркіна (програмний директор кінофестивалю "Кіносарай", режисер монтажу) та Аліси Коваленко (режисерка, членкиня Європейської кіноакадемії) оголосило переможців.

Приз журі за найкращий фільм документального повнометражного конкурсу фестивалю отримала стрічка "Вовки на кордонах"/ Wolves at the Borders (Чехія, 2020 рік). Режисер Мартін Пав зі сцени особисто подякував за запрошення на фестиваль та нагороду і зізнався, що вперше побував в Україні.

Спеціальну відзнаку журі отримала документальна картина Ганни Ярошевич "As far as possible / Май далеко, май добре" (Україна, 2020 рік). Стрічка про карпатських водяних буйволів стала також володарем призу глядацьких симпатій CMIFF 2021. Під час відкриття фестивалю режисерка та головний герой фільму Мішель Якобі особисто представили картину глядачам і поспілкувались із ними. Саме зараз стрічку можна побачити на великих екранах країни: триває прокат фільму в кінотеатрах, промоцію картини підтримано Державним агентством України з питань кіно.

Приз за найкращий документальний короткометражний фільм фестивалю отримала стрічка "Стійкість" (Resilience) режисера Андреса Бронніманна (Коста-Ріка, 2021 рік).

"За мужність розповісти глибоко особисту історію та неймовірну стійкість і любов до життя", – зазначив член журі Микола Базаркін.

Місія "Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю (CMIFF)" – привернути увагу до збереження Карпатських гір та популяризувати Закарпаття, яке має неймовірний потенціал для кіновиробництва. В рамках заходу цьогоріч продемонстровано 25 фільмів у конкурсних та позаконкурсних програмах, відбулась панельна дискусія ​​"Закарпаття. Чи буде кіно?".

В рамках освітньої програми фестивалю лекції прочитали чеський режисер Мартін Пав ("Як створити успішний документальний фільм"), продюсер Геннадій Кофман ("Документальне кіно від А до Я"), представниця Франкфуртського зоологічного товариства Ганна Кузьо ("Надихатися пралісом: збереження найстаріших Карпатських лісів"), фотограф Олексій Марусик, продюсерка Валерія Сочивець ("Виробництво фільму від А до Я"), режисерка анімаційного кіно Світлана Магда ("Анімація в кіно").

Другий Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль (CMIFF) відбувся за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1121
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

548
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

912
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1960
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3483
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2381 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

738

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

640

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

620

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10273
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1120
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5180
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

925
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2731
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1127
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

319
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

645
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

551
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

610
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

959 2