Дожити до Трампа

 

Картинки по запросу джемаль гейдар

 

Він залишив світ скорбот п’ятого грудня. Проживши все життя в Москві, він заповів поховати себе в Алмати. В нього на все був свій погляд. Він воював проти всіх і, зрозуміло, всіх дратував – від номенклатурної родини (його дід був головою Верховного суду в комуністичному Азербайджані), до правовірних шиїтів, котрі минулого року оголосили його відступником. Стаття у російській Вікіпедії визначає основний вибір його життя словосполученням, обережним до анекдотичності: «віросповідання викликає суперечки».

Поховали його за сунітським звичаєм.

Звали його Гейдаром Джемалем. Іноді додавали «огли», іноді по-батькові: Джахідович. Залежно від того, хто володів інформаційним ресурсом. Іноді коментатори помилялися і називали його Джихадовичем. Можливо, вони помилялися не просто так.

Він був одним з тих, кого цитували офісні віщуни. Адже він пропонував прості відповіді на складні питання. Його картина світу була невигадливою. Він бачив на глобальному політичному полі лише трьох великих гравців – лібералів, «ройялів» (традиціоналістів) та політичний іслам, який в його персональній інтерпретації мав присмак троцькізму.

Він, нащадок «червоних мусульман», не любив тих, хто жив з додаткової вартості.

Він не втомлювався пророчити про крах світового лібералізму і дожив до Трампа. Світовий лібералізм позиціонував його як радикала та маргінала і також дожив до Трампа.

Й тут, при всіх можливих «але», з покійним можна погодитися в одному: прекрасна епоха таки крякнула.

При тому крякнула вона якось криво. Несимпатично крякнула, без романтики і яснооких підпасків. Головними її могильщиками виявилися не полум’яні революціонери, не ліваки-антиглобалісти і не чорні солдати Абу Бакра Багдаді. А ті зажерливі фінансові спекулянти, що відірвали кредитні забов’язання спочатку від золотого забезпечення, а відтак від товарної пропозиції.

Але все це, погодимось, таке далеке і аж надто масштабне. Все це для тих пацанів, що живуть в Луїсвілі і все ще впевнені, що мають Бога за ділера. З нашого закапелку фігури глобального фіналу майже не проглядаються. Хіба що бруд на їхньому взутті, порвані шнурки і прилиплі до тих шнурків сраколизи з місцевих.

В нашому закапелку «дожити до Трампа» має зовсім інше значення. Зовсім, зовсім інше. Просте і таке печальне, аж сплакатися можна. «Дожити до Трампа» в нас тепер означає – не попасти під роздачу до двадцятого січня. Себто, до світанку першого дня нового пацанського літочислення.

Весь український політикум, лише подумати, раптом знайшов себе у контейнері з написом «токсичне, брудне, не торкатися». Ще вчора з ними щось там терли про «проекти», а сьогодні скидують їхні вхідні. Ще вчора вони були «цікавими перспективними партнерами», а тепер від них воротять носа як від купки під парканом.

Сталося те, що Гегель називав переходом кількості в якість. Окремі оціночні судження та е-декларації склалися в цілісне розуміння. За Одером второпали – пацани в Україні ніц не тямлять. Не тому що вони не розумні, а тому що розум і жлобські інстинкти принципово не зустрічаються в їхній свідомості. Знання економіксу, основ менеджменту та англійської – окремо, і набивання кишень налом – окремо. Й одне одному чомусь не заважає.

Так їх «заточили». Вони ж не Ітони з Гарвардами закінчували. І росли не під портретами шляхетних предків. Росли вони за гаражами, «на фарце» та в тій каптьорці п’ятого ЖЕКу, де видавали лопати і мітли. А ще їм давали світоглядні орієнтири в тих заниканих хазах, де гебісти розпивали півлітри зі своїми «барабанами».

А тепер сенс їхнього життя зникає разом з надією на легалізацію. Адже навіщо красти і віджимати, якщо вкрадене і віджате не можна спокійно і з високо піднятою лисиною перенести в майбутнє. Зникає жлобський сенс влади та цінність набутих позицій.

А в Ростові доживає віку жива ілюстрація того як швидко можна помножити на нуль короля жлобів і всю його рать.

І ось вони вже побігли. Полетіли бізнес класом і як прості люди. З папками і кейсами. Полетіли здавати своїх, щоби їм сказали «гут-гут, мальшик» і не ставили червоних штампів. Полетіли складати списки та сортувати компромат.

Потічок лайна стрімко перетворюється на скажену гірську лавину.

Й невипадково, зовсім невипадково в київських спальних районах саме тепер знаходять квартири призабутих «кровосісь». А в них документи.

В заокеанських юристів та лобістів очікуються захмарні заробітки. А нам пропонується влаштовуватися біля зомбоящиків та запасатися попкорном. А декому не завадять таблетки.

Епоха у нашому закапелку закінчується разом з системою, яку збудували у 1991 році. І ніхто не знає, до якого рівня ця система буде зруйнована. Дехто каже, що до фундаменту.

Невже?

Тепер ті, хто не хотів суспільних землетрусів, починають про них мріяти. Бо ж «під шумок» можна заховати хоча б частину тупо вкрадених цяцьок та фішок.

Тому чекаємо на кольорові новорічні ночі.

І на те, що буде після.

 

Картинки по запросу глобальный кризис


26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

684
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1965 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1140 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

562
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6909 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11407 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

344

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1095

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1120

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1115
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

83
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

292
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1095
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

659
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

763
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2958
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4455
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18448
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

88
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

329
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

360
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

670