Досвід виживання

 

Є дуже багато істин, можливо однієї всезагальної та конкретної істини не існує, а от різнопланових в окремих піддосвідних аспектах вдосталь. Істина потрібна саме тоді, коли фактор "приситнення" не спрацьовує та лінійність пост-модерного загравання не приймає законів циклічності. Тоді варто зібратись з думками й пригадати оккамове лезо чи, скажімо, прокрустове ліжко. Й того буде замало - та і хірургія чи суто дисциплінарна метода не завжди є правильною й необхідною. Я пропоную методологію й аналіз/ з тих позицій, якими апелював Фуко та Фройд/, пропоную не сумнівність апорій / цим морочимось вже 400 років з часів Декарта/, не заперечення заперученного/ Гайдеггер/ або ж пост-пост Бадью, не змиротворене споглядання / Гьоте, Фуко й Епіктет/, не символізацію й іморизацію та фактаж / Лакана та Дельоза/, навіть не визнання Жорстокості та спорожнілості Буття на штиб філософій Курта Воннегута ... Хоча Порожнечу варто і визнати й водночас забути / вміння забувати Шаапа та трансцендентальна магія ресентименту/, а от Істину не варто забувати- треба пам'ятати, не просто пам'ятати, скоріше сприйняти її на життєвий маневр. От, скажімо, істини, як маленькі зерня, котрі варто ковтнути й дати їм можливість проростання. Це перша метода. Друга - це важкий досвід виживання: він завжди актуальний та потрібний, бо врешті мудреза усіляка є не тільки щитом перед Феноменом смерті, не тільки Даром переконання, скоріше методою глибинного Пере-конанння самого себе. Думати треба про себе самого, досить вже думати про Планети й зірки-карлики, та велетнів порожнечи- варто полюбити своє тіло й себе самого єдиного в безоднях техноколапсу... 


Ми вже наблизились до довгоочікуваного Нічого, згадаймо про себе. Про істину, якщо Істин багато, бо це є явище, явище різнопланового, подрібненого характеру, явище , котре ситуативно відтворює відчуття всезагальної Істини. Я говорю істину й сам аспект говоріння й феномен мовлення вже є гарантією нашого уникнення порожнеч й визнання універсалій істин. Істина, як прообраз Білого екрану, на котрий транслюється певна фільмографія- але, який би фільм не пускалось- всеодно Екран Залишається Білим. Це Тарковський й Ейзенштейн одночасно- феноменологія Білого Кубу: можливо хтось цим зацікавиться більш детально, скажімо голандці, великі чи малі. Або ж магія тисячитонного піддосвіду Воннегута. Це дійсно геніально. 


Давайте читати вголос і всі разом Курта й розуміти абсурдність нашого з вами Розуму. Розум є Сила і Бекон задекларувавши це , забув, як Ньютон чи Дільтей, означити наслідки тієї Сили й ймовірний апокаліпсис. Не той весільний торт Апокаліпсису, який нам смачно роками готували до сокровенності 2012року, а реальний апокаліпсис, як Смерть циклу, онулення. Отже, циклічність досвіду є важливою Істиною й заперечити ще рано, бо є плюси саме закцентовування на істині , лишень потім на її градаціях...
Досвід світових війн й створення Атомної зброї- це можливо найскладніше й найфатальніше: але всі, ще раз напишу всі: й Сахаров, Аппенгеймер, Фермі - всі думали лишень з позицій філософії: як можна розташувати нескінченне в малому ... Знаю , що це бутерброд, що це соус, й до того ж з олійкою, але Війни, як такої, якою була Друга світова вже ніколи не буде. Буде хімічна війна.

Зараз вчені вигада Кобальтову бомбу, вона має точкове спрямування, а самі ареали розповсюдження величезні. Хімічна отрута чистого гатунку- ідеальна смерть в муках розкладання органів. Я малюю кобальтовими фарбами в скіпідарових майстернях- Боже, скільки мені ще задихатись в тій камері... Доля є доля, важливим є досвід. Зокрема досвід Виживання. Це підтверджений досвід, досвід про-ростання та наслідування. Там добре промили мізки атомами й порожнечами, але технократична смерть є прогнозованою й вона страшніша за світові війни в перспективі, коли розгублені й здичалі високо розвинені нації почнуть пожирати деградовані та нещасні інші, а хтось тихо присипе все кобальтовою отрутою, мої дорогенькі, і , якщо істина є чи була, вона вже нікому не буде цікавою в аспектах тотальної смерті. 
Смерті, якої не уникнути.

 
Світлина від Roman  Bonchuk.


17.04.2016 Роман Бончук 2357 0
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2425
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19533
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1747
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1220 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2268
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3874

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

139

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2010

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

697

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1310
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

380
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

907
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24402
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

638
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

611
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

747
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1641
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8052
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

490
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

781
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2056 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

738