Досвід виживання

 

Є дуже багато істин, можливо однієї всезагальної та конкретної істини не існує, а от різнопланових в окремих піддосвідних аспектах вдосталь. Істина потрібна саме тоді, коли фактор "приситнення" не спрацьовує та лінійність пост-модерного загравання не приймає законів циклічності. Тоді варто зібратись з думками й пригадати оккамове лезо чи, скажімо, прокрустове ліжко. Й того буде замало - та і хірургія чи суто дисциплінарна метода не завжди є правильною й необхідною. Я пропоную методологію й аналіз/ з тих позицій, якими апелював Фуко та Фройд/, пропоную не сумнівність апорій / цим морочимось вже 400 років з часів Декарта/, не заперечення заперученного/ Гайдеггер/ або ж пост-пост Бадью, не змиротворене споглядання / Гьоте, Фуко й Епіктет/, не символізацію й іморизацію та фактаж / Лакана та Дельоза/, навіть не визнання Жорстокості та спорожнілості Буття на штиб філософій Курта Воннегута ... Хоча Порожнечу варто і визнати й водночас забути / вміння забувати Шаапа та трансцендентальна магія ресентименту/, а от Істину не варто забувати- треба пам'ятати, не просто пам'ятати, скоріше сприйняти її на життєвий маневр. От, скажімо, істини, як маленькі зерня, котрі варто ковтнути й дати їм можливість проростання. Це перша метода. Друга - це важкий досвід виживання: він завжди актуальний та потрібний, бо врешті мудреза усіляка є не тільки щитом перед Феноменом смерті, не тільки Даром переконання, скоріше методою глибинного Пере-конанння самого себе. Думати треба про себе самого, досить вже думати про Планети й зірки-карлики, та велетнів порожнечи- варто полюбити своє тіло й себе самого єдиного в безоднях техноколапсу... 


Ми вже наблизились до довгоочікуваного Нічого, згадаймо про себе. Про істину, якщо Істин багато, бо це є явище, явище різнопланового, подрібненого характеру, явище , котре ситуативно відтворює відчуття всезагальної Істини. Я говорю істину й сам аспект говоріння й феномен мовлення вже є гарантією нашого уникнення порожнеч й визнання універсалій істин. Істина, як прообраз Білого екрану, на котрий транслюється певна фільмографія- але, який би фільм не пускалось- всеодно Екран Залишається Білим. Це Тарковський й Ейзенштейн одночасно- феноменологія Білого Кубу: можливо хтось цим зацікавиться більш детально, скажімо голандці, великі чи малі. Або ж магія тисячитонного піддосвіду Воннегута. Це дійсно геніально. 


Давайте читати вголос і всі разом Курта й розуміти абсурдність нашого з вами Розуму. Розум є Сила і Бекон задекларувавши це , забув, як Ньютон чи Дільтей, означити наслідки тієї Сили й ймовірний апокаліпсис. Не той весільний торт Апокаліпсису, який нам смачно роками готували до сокровенності 2012року, а реальний апокаліпсис, як Смерть циклу, онулення. Отже, циклічність досвіду є важливою Істиною й заперечити ще рано, бо є плюси саме закцентовування на істині , лишень потім на її градаціях...
Досвід світових війн й створення Атомної зброї- це можливо найскладніше й найфатальніше: але всі, ще раз напишу всі: й Сахаров, Аппенгеймер, Фермі - всі думали лишень з позицій філософії: як можна розташувати нескінченне в малому ... Знаю , що це бутерброд, що це соус, й до того ж з олійкою, але Війни, як такої, якою була Друга світова вже ніколи не буде. Буде хімічна війна.

Зараз вчені вигада Кобальтову бомбу, вона має точкове спрямування, а самі ареали розповсюдження величезні. Хімічна отрута чистого гатунку- ідеальна смерть в муках розкладання органів. Я малюю кобальтовими фарбами в скіпідарових майстернях- Боже, скільки мені ще задихатись в тій камері... Доля є доля, важливим є досвід. Зокрема досвід Виживання. Це підтверджений досвід, досвід про-ростання та наслідування. Там добре промили мізки атомами й порожнечами, але технократична смерть є прогнозованою й вона страшніша за світові війни в перспективі, коли розгублені й здичалі високо розвинені нації почнуть пожирати деградовані та нещасні інші, а хтось тихо присипе все кобальтовою отрутою, мої дорогенькі, і , якщо істина є чи була, вона вже нікому не буде цікавою в аспектах тотальної смерті. 
Смерті, якої не уникнути.

 
Світлина від Roman  Bonchuk.


17.04.2016 Роман Бончук 2340 0
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1169
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2886
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1014
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1073
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1077 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3188 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

939

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

809

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

374

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1108
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

184
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2375
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1167
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

472
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15091
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7400
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

835
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

399
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

310
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

392
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

679
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1129