Штурмові бригади «Гвардія наступу»: як формуються та скільки добровольців на Івано-Франківщині (ФОТО)

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу».

«Гвардія наступу» — це професійні штурмові бригади МВС, команди бійців-патріотів, які прагнуть винищити ворога та звільнити окуповані землі України.

Про це під час щотижневої наради Світлани Онищук, очільниці Івано-Франківської області, розповів Сергій Безпалько, начальник ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області.

Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

«Україна готується остаточно вигнати окупантів зі своєї території і готується до цього ретельно, розуміючи всю складність задачі.

Саме тому наша держава розпочала формувати штурмові бригади «Гвардія наступу», — пояснює Сергій Безпалько.

Як зазначають правоохоронці, «Гвардія наступу» — це рекрутингова кампанія Міністерства внутрішніх справ України, що має на меті формування нових штурмових бригад у складі Національної гвардії України, Національної поліції України та Державної прикордонної служби України, які звільнятимуть тимчасово окуповані території нашої держави.

Такий набір передбачає до восьми бригад. Всі ці новостворені підрозділи посилять українські збройні сили в майбутньому наступі.

«Всі бійці, яких залучають до такої ініціативи, вмотивовані добровольці, які добре знають, на що ідуть і на що розраховувати. 

Багато наших поліцейських, які охороняли та боронили нашу Україну, виступили за ініціативу набрати людей у такі підрозділи, тому прийняли рішення, щоб всіх, хто бажає, хто є патріотом, хто втратив домівки або рідних через війну — об’єднати у такі бригади, щоб допомогти звільнити наші території», — наголошує посадовець.

Відтак, вже з 23 січня поточного року в ГУ Нацполіції України в Івано-Франківській області проводять рекрутингову роботу щодо зайняття вакантних посад середнього та молодшого складу поліції Департаменту поліції особливого призначення — об’єднана штурмова бригада Нацполіції України «Лють».

«Лють» — це організований підрозділ нового зразка, який створений на базі двох полків спеціального призначення «Сафарі» та «Цунамі». «Лють» буде призначена для відсічі та стримування збройної агресії росії проти України. Підрозділи складатимуться виключно з добровольців, якими керує патріотизм.

«Таких людей дуже багато в нашій державі, зокрема й на території нашого регіону. Важливо наголосити, що йдеться саме про рекрутинг, а не мобілізацію. До основних завдань належить відсіч збройної агресії окупантів.

Хочу сказати, що в бригаді «Лють» буде бронетехніка, бойові машини піхоти, БТР, артилерійське, зенітне, протитанкове та снайперське озброєння», — додає начальник ГУ Національної поліції в області.

Кожен доброволець, який виявить бажання вступити до бригади, може зробити це як через органи Нацполіції, так і самостійно подати заяву через сайт МВС, або звернутися за телефоном гарячої лінії МВС — 0800-10-00-20.

Адреси ЦНАПів:

  • в Івано-Франківську за адресою вул. Незалежності, 9;
  • у Бурштині, вул. Січових Стрільців, 15;
  • у Калуші, вул. Богдана Хмельницького, 52;
  • у Коломиї, площа Привокзальна, 2а/1;
  • у Косові, вул. Незалежності, 11;
  • у Надвірній, вул. Визволення, 2;
  • у селищі Верховина, вул. Франка, 20.

Формування відбору кандидатів відбувається наступним чином: спочатку громадянин подає заявку для вступу до цієї бригади, його запрошують для оформлення подальших документів.

Наступний крок — тестування, військово-лікарська комісія, здача нормативів фізичної підготовки та співбесіда-інтерв’ювання.

Після співбесіди та всіх етапів відбору кандидатів чекає практичне навчання та злагодження з іншими підрозділами сил оборони для здобуття практичних навичок тактичної та домедичної допомоги, використання різної техніки та озброєння за участю висококваліфікованих спеціалістів.

Всі працівники бригади «Лють» після перемоги продовжуватимуть службу у цій бригаді в ролі миротворців на деокупованих територіях або будуть призначені на інші посади у підрозділах Нацполіції України. Осіб, які ввійдуть до складу штурмової бригади Нацполіції «Лють», забезпечуватимуть достойною заробітною платою. Це рішення вже прийняли. Відтак, її сума стартуватиме від 25 тисяч гривень.

«Якщо зараз у поліцейського зарплата становить 17 тисяч гривень, і це з урахуванням усіх підвищень, то наш співробітник у бригаді отримуватиме від 25 тисяч гривень.

Надалі з додатковими виплатами, в залежності від умов служби: 30 тисяч та 70 тисяч гривень.

Крім того, в разі необхідності учасників бригади «Лють» забезпечать медичною допомогою та санітарно-курортним лікуванням.

Також нададуть право на отримання житла за кошти держави та грошову компенсацію за винайм житла. Учасники бригади зможуть отримати й статус учасника бойових дій»,  — наголошує Безпалько.

До слова, станом 21 лютого вже провели три набори кандидатів та розпочали четвертий. Серед добровольців як чоловіки, так і жінки. 

Всього за результатами проведеної роботи виявили бажання проходити службу у бригаді «Лють» 378 осіб, з них 44 кандидати з-поміж чинних працівників поліції та 334 з-поміж цивільних, з яких 67 кандидатів з-поміж цивільних станом на сьогодні вже направлені на проходження відповідної військово-лікарської комісії. Більша частина з них вже пройшла необхідну перевірку.

Крім того, Центри надання адміністративних послуг з першого лютого розгорнули рекрутингову роботу для проведення інформаційної та роз’яснювальної роботи по набору та допомоги при реєстрації кандидатів на посади в об’єднану штурмову бригаду «Лють».

Станом на сьогодні вже працює 10 таких фахівців.

«Ми спочатку працювали в Івано-Франківську, Бурштині, Коломиї, Калуші, Надвірній, Верховині і Косові. А з 20 лютого розпочали роботу ще у Галичі, Рогатині та Долині.

За час роботи до ЦНАПів звернулися 476 громадян, з яких подали заявку 80, з них 18 учасників національної поліції України, Національної гвардії України 45 та 17 державних прикордонників.

Але це тільки початок, люди долучаються і відповідно у кожному з ЦНАПів розташовані працівники зі структурних підрозділів МВС.

Вони надають максимальну допомогу і беруть лише таких осіб, які патріотично налаштовані.

Аналізуючи загальну кількість поданих заяв до Нацгвардії наступу, можемо дійти висновку, що найбільш результативною є робота пунктів рекрутингу ЦНАПів в Івано-Франківську (32 особи). Далі – Калуш (20 осіб) та Коломия (15 осіб).

Втім, не слід великі надії покладати на реєстрацію, бо опісля вони попадають до нас і ми ще проводимо з ними співбесіди.

І, на жаль, деякі люди або нам не підходять, або самі відмовляються від проходження перших конкурсних етапів підбору», — розповідає посадовець.

За його словами, значно менші результати в місті Бурштин, Надвірній та Верховині. Зокрема, в ЦНАПах цих населених пунктів було всього по три заявки від громадян.

«Робота там проводиться, але не достатньо активно.

Крім того, сьогодні проводять зустрічі представників полку «Сафарі» з представниками, що виявили бажання стати учасниками штурмової бригади «Лють».

З метою популяризації створення бригади всіх 60 відокремлених територіальних підрозділах поліції вжили ряд додаткових заходів щодо розміщення агітаційних матеріалів, а також інформаційні листівки розмістили в органах місцевого самоврядування та 62 територіальних громадах», — підкреслив поліціянт.

Світлана Онищук наголосила, що така кампанія — це жодним чином не мобілізація. Це суто добровільний набір.

Онищук акцентувала на перевагах служби у цих бойових формуваннях. Серед них:

  • можливість здобувати вищу освіту у військових вишах під час служби безплатно або пільгово;
  • щорічна відпустка, тривалість якої зростає зі збільшенням вислуги років;
  • окрім загального страхового стажу, служба зараховується до стажу державної служби; право на пенсію після 25 років календарної служби, зокрема й за змішаним з цивільним стажем.

Водночас, усі військовослужбовці усіх підрозділів сил оборони, які беруть безпосередню участь у війні протягом не менше 30 днів, отримують статус учасника бойових дій. Він передбачає ще більше різноманітних пільг та прав, починаючи з безплатного та позачергового медичного обслуговування та 75-відсоткової знижки на комунальні послуги аж до дострокового виходу на пенсію.

Також йдеться про право використовувати щорічну відпустку у будь-який час та отримувати ще 14 днів додаткової відпустки зі збереженням зарплати.

«Наша країна готується остаточно вигнати окупантів зі своєї території. Готується ретельно. Для виконання цього надскладного і найважливішого завдання нам потрібно постійно посилювати захисників України.

Закликаємо усіх українців, хто прагне якомога швидше викинути російських загарбників з української землі та звільнити усіх наших людей, вступати до лав нових підрозділів.

Формування бригад уже розпочалося. Їх кістяк складатиметься із офіцерів та солдат, які мають величезний бойовий досвід, та проявили себе найкращим чином на різних ділянках фронту.

Доукомплектація нових бригад відбуватиметься винятково із добровольців, високомотивованих патріотів України», — підкреслила посадовиця.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


22.02.2023 Тіна Любчик 6735
Коментарі ()

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

1873 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1258
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5045
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

14435 7
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3417 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3240

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1069

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2428

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

2383

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2935
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

198
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1359
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1136
13.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

615
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

528
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

871
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

840
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21809
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

354 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

821 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

624
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

1091