Штурмові бригади «Гвардія наступу»: як формуються та скільки добровольців на Івано-Франківщині (ФОТО)

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу».

«Гвардія наступу» — це професійні штурмові бригади МВС, команди бійців-патріотів, які прагнуть винищити ворога та звільнити окуповані землі України.

Про це під час щотижневої наради Світлани Онищук, очільниці Івано-Франківської області, розповів Сергій Безпалько, начальник ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області.

Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

«Україна готується остаточно вигнати окупантів зі своєї території і готується до цього ретельно, розуміючи всю складність задачі.

Саме тому наша держава розпочала формувати штурмові бригади «Гвардія наступу», — пояснює Сергій Безпалько.

Як зазначають правоохоронці, «Гвардія наступу» — це рекрутингова кампанія Міністерства внутрішніх справ України, що має на меті формування нових штурмових бригад у складі Національної гвардії України, Національної поліції України та Державної прикордонної служби України, які звільнятимуть тимчасово окуповані території нашої держави.

Такий набір передбачає до восьми бригад. Всі ці новостворені підрозділи посилять українські збройні сили в майбутньому наступі.

«Всі бійці, яких залучають до такої ініціативи, вмотивовані добровольці, які добре знають, на що ідуть і на що розраховувати. 

Багато наших поліцейських, які охороняли та боронили нашу Україну, виступили за ініціативу набрати людей у такі підрозділи, тому прийняли рішення, щоб всіх, хто бажає, хто є патріотом, хто втратив домівки або рідних через війну — об’єднати у такі бригади, щоб допомогти звільнити наші території», — наголошує посадовець.

Відтак, вже з 23 січня поточного року в ГУ Нацполіції України в Івано-Франківській області проводять рекрутингову роботу щодо зайняття вакантних посад середнього та молодшого складу поліції Департаменту поліції особливого призначення — об’єднана штурмова бригада Нацполіції України «Лють».

«Лють» — це організований підрозділ нового зразка, який створений на базі двох полків спеціального призначення «Сафарі» та «Цунамі». «Лють» буде призначена для відсічі та стримування збройної агресії росії проти України. Підрозділи складатимуться виключно з добровольців, якими керує патріотизм.

«Таких людей дуже багато в нашій державі, зокрема й на території нашого регіону. Важливо наголосити, що йдеться саме про рекрутинг, а не мобілізацію. До основних завдань належить відсіч збройної агресії окупантів.

Хочу сказати, що в бригаді «Лють» буде бронетехніка, бойові машини піхоти, БТР, артилерійське, зенітне, протитанкове та снайперське озброєння», — додає начальник ГУ Національної поліції в області.

Кожен доброволець, який виявить бажання вступити до бригади, може зробити це як через органи Нацполіції, так і самостійно подати заяву через сайт МВС, або звернутися за телефоном гарячої лінії МВС — 0800-10-00-20.

Адреси ЦНАПів:

  • в Івано-Франківську за адресою вул. Незалежності, 9;
  • у Бурштині, вул. Січових Стрільців, 15;
  • у Калуші, вул. Богдана Хмельницького, 52;
  • у Коломиї, площа Привокзальна, 2а/1;
  • у Косові, вул. Незалежності, 11;
  • у Надвірній, вул. Визволення, 2;
  • у селищі Верховина, вул. Франка, 20.

Формування відбору кандидатів відбувається наступним чином: спочатку громадянин подає заявку для вступу до цієї бригади, його запрошують для оформлення подальших документів.

Наступний крок — тестування, військово-лікарська комісія, здача нормативів фізичної підготовки та співбесіда-інтерв’ювання.

Після співбесіди та всіх етапів відбору кандидатів чекає практичне навчання та злагодження з іншими підрозділами сил оборони для здобуття практичних навичок тактичної та домедичної допомоги, використання різної техніки та озброєння за участю висококваліфікованих спеціалістів.

Всі працівники бригади «Лють» після перемоги продовжуватимуть службу у цій бригаді в ролі миротворців на деокупованих територіях або будуть призначені на інші посади у підрозділах Нацполіції України. Осіб, які ввійдуть до складу штурмової бригади Нацполіції «Лють», забезпечуватимуть достойною заробітною платою. Це рішення вже прийняли. Відтак, її сума стартуватиме від 25 тисяч гривень.

«Якщо зараз у поліцейського зарплата становить 17 тисяч гривень, і це з урахуванням усіх підвищень, то наш співробітник у бригаді отримуватиме від 25 тисяч гривень.

Надалі з додатковими виплатами, в залежності від умов служби: 30 тисяч та 70 тисяч гривень.

Крім того, в разі необхідності учасників бригади «Лють» забезпечать медичною допомогою та санітарно-курортним лікуванням.

Також нададуть право на отримання житла за кошти держави та грошову компенсацію за винайм житла. Учасники бригади зможуть отримати й статус учасника бойових дій»,  — наголошує Безпалько.

До слова, станом 21 лютого вже провели три набори кандидатів та розпочали четвертий. Серед добровольців як чоловіки, так і жінки. 

Всього за результатами проведеної роботи виявили бажання проходити службу у бригаді «Лють» 378 осіб, з них 44 кандидати з-поміж чинних працівників поліції та 334 з-поміж цивільних, з яких 67 кандидатів з-поміж цивільних станом на сьогодні вже направлені на проходження відповідної військово-лікарської комісії. Більша частина з них вже пройшла необхідну перевірку.

Крім того, Центри надання адміністративних послуг з першого лютого розгорнули рекрутингову роботу для проведення інформаційної та роз’яснювальної роботи по набору та допомоги при реєстрації кандидатів на посади в об’єднану штурмову бригаду «Лють».

Станом на сьогодні вже працює 10 таких фахівців.

«Ми спочатку працювали в Івано-Франківську, Бурштині, Коломиї, Калуші, Надвірній, Верховині і Косові. А з 20 лютого розпочали роботу ще у Галичі, Рогатині та Долині.

За час роботи до ЦНАПів звернулися 476 громадян, з яких подали заявку 80, з них 18 учасників національної поліції України, Національної гвардії України 45 та 17 державних прикордонників.

Але це тільки початок, люди долучаються і відповідно у кожному з ЦНАПів розташовані працівники зі структурних підрозділів МВС.

Вони надають максимальну допомогу і беруть лише таких осіб, які патріотично налаштовані.

Аналізуючи загальну кількість поданих заяв до Нацгвардії наступу, можемо дійти висновку, що найбільш результативною є робота пунктів рекрутингу ЦНАПів в Івано-Франківську (32 особи). Далі – Калуш (20 осіб) та Коломия (15 осіб).

Втім, не слід великі надії покладати на реєстрацію, бо опісля вони попадають до нас і ми ще проводимо з ними співбесіди.

І, на жаль, деякі люди або нам не підходять, або самі відмовляються від проходження перших конкурсних етапів підбору», — розповідає посадовець.

За його словами, значно менші результати в місті Бурштин, Надвірній та Верховині. Зокрема, в ЦНАПах цих населених пунктів було всього по три заявки від громадян.

«Робота там проводиться, але не достатньо активно.

Крім того, сьогодні проводять зустрічі представників полку «Сафарі» з представниками, що виявили бажання стати учасниками штурмової бригади «Лють».

З метою популяризації створення бригади всіх 60 відокремлених територіальних підрозділах поліції вжили ряд додаткових заходів щодо розміщення агітаційних матеріалів, а також інформаційні листівки розмістили в органах місцевого самоврядування та 62 територіальних громадах», — підкреслив поліціянт.

Світлана Онищук наголосила, що така кампанія — це жодним чином не мобілізація. Це суто добровільний набір.

Онищук акцентувала на перевагах служби у цих бойових формуваннях. Серед них:

  • можливість здобувати вищу освіту у військових вишах під час служби безплатно або пільгово;
  • щорічна відпустка, тривалість якої зростає зі збільшенням вислуги років;
  • окрім загального страхового стажу, служба зараховується до стажу державної служби; право на пенсію після 25 років календарної служби, зокрема й за змішаним з цивільним стажем.

Водночас, усі військовослужбовці усіх підрозділів сил оборони, які беруть безпосередню участь у війні протягом не менше 30 днів, отримують статус учасника бойових дій. Він передбачає ще більше різноманітних пільг та прав, починаючи з безплатного та позачергового медичного обслуговування та 75-відсоткової знижки на комунальні послуги аж до дострокового виходу на пенсію.

Також йдеться про право використовувати щорічну відпустку у будь-який час та отримувати ще 14 днів додаткової відпустки зі збереженням зарплати.

«Наша країна готується остаточно вигнати окупантів зі своєї території. Готується ретельно. Для виконання цього надскладного і найважливішого завдання нам потрібно постійно посилювати захисників України.

Закликаємо усіх українців, хто прагне якомога швидше викинути російських загарбників з української землі та звільнити усіх наших людей, вступати до лав нових підрозділів.

Формування бригад уже розпочалося. Їх кістяк складатиметься із офіцерів та солдат, які мають величезний бойовий досвід, та проявили себе найкращим чином на різних ділянках фронту.

Доукомплектація нових бригад відбуватиметься винятково із добровольців, високомотивованих патріотів України», — підкреслила посадовиця.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


22.02.2023 Тіна Любчик 6331
Коментарі ()

01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

316
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

2542 8
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3670
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4075
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5177
24.10.2023
Тіна Любчик

Івано-Франківський національний медичний університет стане першим закладом в системі МОЗ, що має свій басейн, який залучатимуть для відновлення здоров'я українських бійців.  

4642

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

360

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

984

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1481

На основі праць російських істориків минулого і сучасності демонструється, як з допомогою брехні, фейків і маніпуляцій російською церквою і пропагандистами створювався героїчний образ Олександра Невського. 

2204
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

10110
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

323
26.11.2023

Реформа шкільного харчування: найближчим часом громади мають розробити локальну стратегію та місцевий план реалізації змін до 2027 року.  

688
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

593
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

606
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5213
16.11.2023

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

20075
01.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13091
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

206
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1051
15.11.2023

Власне виробництво зброї в Україні є пріоритетом.  

2647