До Франківська з Миколаєва: релокований бізнес частуватиме франківців зефіром

Легкий, ніжний, смачний продукт для самих вибагливих ласунів. Все це про зефір, який виготовляє підприємство з Миколаєва, що релокувалось до Івано-Франківська.

Про це повідомила пресслужба міського голови, передає Фіртка.

Тепер у нашому місті цей сімейний бізнес створює свій корисний продукт з натуральних інгредієнтів. Адже зефір виготовляють на агарі, який дістається із водоростей.

Місцеві керівниці пані Олена та Ірина розповідають, що довго думали, куди релокувати бізнес та ретельно обирали місто. 

«Ми були в Чернівцях, у Кам’янець-Подільську, у Хмельницькому. Але по локації, по виробничій площі, на якій ми змогли б розмістити наші виробничі потужності, нам підійшов саме Івано-Франківськ».

Олена каже, у Миколаєві мають велику виробничу площадку, є фірмові мережі, створювали великий асортимент продукції. Та з приходом війни були вимушені частково вивезти виробництво, тому що місто залишилось без води. 

«Такий продукт, як зефір без води створити неможливо. Хочу подякувати місцевій владі, всім, хто нам допомагав. Люди дуже ввічливі і з їхньою допомогою ми змогли дуже швидко налаштувати бізнес.

На сьогодні плануємо виготовляти три види продукції: біло-рожевий зефір, ванільний і зефір для дітей. Останній можна давати діткам від 3 років, адже він без барвників, ароматизаторів та консервантів. Це 100% натуральний продукт», - запевняє пані Олена.

Підприємство має мережі у багатьох українських містах: в Києві, Дніпропетровську, Одесі та інших. Крім того, співпрацюють з великими мережами супермаркетів. Тож зовсім скоро натуральний смаколик можна буде знайти на полицях франківських магазинів. 

«Зараз відвантажуємо продукцію за договорами, які були призупинені через зупинку виробництва. А також налаштовуємо під торговельною маркою «Тонія» продукцію для мереж Івано-Франківська і для всіх західних областей.

Будемо збільшувати виробництво для того, щоб були робочі місця, допомагати армії, тому що економіка України повинна працювати», - додає пані Олена.

Директор підприємства Торговий дім «Лакомка» Ірина каже: 

«Виробництво зефіру розпочали з 2019 року. Наразі тут працюють 15 працівників, але плануємо збільшувати кількість. Розміщуємо вакансії, працюємо з міським центром зайнятості. Частково перевезли сюди своїх працівників та шукаємо ще. Вся сировина для виготовлення зефіру –  європейська та українська. Будемо розширювати ринок збуту».

Руслан Марцінків зазначає, що харчова промисловість сьогодні демонструє ще більше зростання.

"Ми тішимось, що ще одне підприємство переїхало до Івано-Франківська і створює робочі місця. Дуже важливо, що наше місто вже прийняло 53 релоковані підприємства, адже це робочі місця, податки, це майбутнє.

Але й окрім релокованих підприємств також місцеві підприємства показують хорошу динаміку. Для нас дуже важливо, що місто відновлює економіку та збільшує податки і валовий внутрішній продукт», - зазначає Івано-Франківський міський голова.

Директор Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Світлана Криворучко відзначає: 

«Це підприємство переїхало до нас декілька тижнів тому та вже активно працює. Бажаю, що їм у нас гарно велося і те, що у них є в планах – розширення та збільшення обсягів виробництва збулося».

За її словами, загалом до Франківська переїхало понад 50 підприємств різного профілю. Це промислове виробництво, пошиття одягу, взуття, харчова промисловість, машинобудування, підприємства з надання бухгалтерських, стоматологічних послуг. Та ще є свіжі заявки, підприємства які хочуть релокуватися та шукають способи. А влада намагається їм у цьому допомагати. 

Нагадаємо, працює центр підтримки бізнесу Save Business Now. Ця платформа покликана посилити економічні процеси в Івано-Франківську та області. 

Save Business Now допомагає бізнесу та дослідницько-науковим спільнотам, які в умовах війни вимушені перемістити свою діяльність в Івано-Франківську область, та місцевому бізнесу, який адаптовує свої бізнес-моделі до нових умов.

До слова, в Івано-Франківську 50 малих та середніх бізнесів отримають грантову допомогу від міжнародних партнерів.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Не маємо морального права стояти осторонь», - співзасновник франківського благодійного фонду про забезпечення учасників бойових дій

"Поки що не було жодної скарги", - Марцінків повідомив, в який напрямок відправлять наступні вантажі з логістичного центру

В Івано-Франківську діє декілька соціальних програм допомоги: хто може отримати кошти


29.07.2022 Іван Муканик 2316
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

662
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2263
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1996
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2022
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6058 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2305 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

179

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

993

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

993

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1248
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

474
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1935
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3831
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26351
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

424
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10338 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7880
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

431
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

272
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

430
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

512
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1445