Для вимушених переселенців: як в Івано-Франківську функціонує перший добровольчий хірургічний шпиталь (ФОТО)

В Івано-Франківську на базі Косметологічної клініки «Брасс» функціонує Перший добровольчий хірургічний шпиталь.

Там медики надають допомогу тим, хто зазнав поранень чи інших травмувань під час бойових дій з московським окупантом, інформує Фіртка.

Відтак, за адресою вул. Січових Стрільців, 28 (другий поверх) чимало вимушених переселенців приходять за кваліфікованою медичною допомогою. Тут працює терапевт, хірург, психолог, кардіолог, лікар-функціоналіст та ендокринолог.

Адміністраторкою на волонтерських засадах працює Юлія Погорілова, жінка родом із м. Ірпінь, яка 24 лютого вимушено переселилася в Івано-Франківськ.

«Сюди я потрапила як пацієнтка до лікаря-терапевта. Тоді мені захотілося бути корисною, якось допомогти. Тому я й запропонувала свої послуги як адміністратора.

Зараз я приймаю дзвінки, записую на прийом, або координую пацієнтів в інші лікарні, якщо це потрібно», - каже Юлія Погорілова.

Зокрема, відомо, що Перший хірургічний шпиталь функціонує з 9:00 до 17:00 год.

«У нас є сторінка у Фейсбуці. Також наша волонтерка обійшла всі школи, де живуть вимушені переселенці. Так про нас і дізнаються.

Тоді люди записуються на прийом до потрібного спеціаліста. Але це не обов’язково. Буває й так, що пацієнти просто приходять, їм, наприклад, потрібен терапевт. І якщо він є в кабінеті, то огляне пацієнта без запису», - продовжує адміністраторка.

Жінка також розповідає, що послуги не для франківських людей, а виключно для тимчасових переселенців, адже місцеві мешканці й так знають, куди звертатися по допомогу.

Крім того, у місцях, де часто бувають переселенці (школи, ліцеї, вокзал, ЦНАПи, Карітас, Мальтійська служба, благодійні фонди) висять плакати, які інформують приїжджих про безплатну медичну допомогу.

Відтак, за день до терапевта та до хірурга у клініці «Брасс», як правило, звертаються по 20-35 осіб. Крім того, є чимало осіб, які телефонують, але їх координують в інші клініки.

Категорія пацієнтів різноманітна, зокрема від немовлят до людей літнього віку.

«Минулого тижня була жіночка, 71 рік. Вона прийшла до нас з донькою до хірурга. Я допомагала їй зняти верхній одяг і бачу, що вона прийшла в хатньому взутті.

Тобто вона сюди прийшла в тому, в чому й вибігла з будинку. Заплакала, сказала нам, що їй прийшла звістка, що згорів їхній дім.

А ще є чоловік з Ізюму, який розповів, що у свій день народження сім’я накрила гарний стіл, прийшли гості і за кілька годин в його дім було пряме попадання. Він, іменинник, постраждав найбільше. Зараз він ходить до нас на перев’язки. І таких історій тисячі», - розповідає Юлія.

Станіслав Онищук, директор клініки, каже, що зараз на волонтерських засадах у «Брасс» працює чимало лікарів, які також переїхали сюди із гарячих точок і зараз допомагають іншим.

«Більшість лікарів у нас – волонтери. Хірург, до прикладу, у нас з Анголи. Він військовий хірург і коли почув про війну в Україні, сів у літак і прилетів допомагати нашим громадянам. Зараз він залучений у терапевтичному та хірургічному відділеннях», - каже Станіслав Онищук.

Своїми враженнями також поділилася Ганна Харченко із Броварів, жінка, яка звернулася по допомогу в Перший хірургічний шпиталь.

«Коли ми сюди приїхали, зареєструвалися як ВПО і нам видали інформаційні листівки. Там була адреса, за якою ми могли звернутися по медичну допомогу.

Моя мама і донька погано себе почували, застудилися. Тут нам надали всю необхідну допомогу: проконсультували, виписали ліки і дали з собою пігулки. Лікар дуже уважний, приємний», - ділиться жінка.

Терапевтом у Першому добровольчому хірургічному шпиталі працює Богдан Родковський, чоловік із Маріуполя.

«Протягом військового конфлікту я працював в гуманітарній місії в східній частині України. Тому в кінці лютого відгукнувся, адже вже маю потрібний досвід.

Найчастіше мої пацієнти – це мешканці Харківської, Чернігівської та Київської областей. Тобто дуже багато людей, які вибралися з-під завалів», - каже лікар-терапевт.

За допомогою до лікарів Першого добровольчого хірургічного шпиталю можна звертатися за телефоном: +38 068 375 16 12.

При зверненні особисто у медзаклад – при собі необхідно мати лиш паспорт громадянина України.


Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На Прикарпатті дві сестри продають домашню випічку, щоб зібрати гроші на потреби ЗСУ (ФОТО)

У Коломиї виготовляють цигарки для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Духовна зброя: працівниці івано-франківського департаменту культури плетуть вервиці для українських військових (ФОТО/ВІДЕО)

"Відколи себе пам'ятаю, завжди переймався чужою бідою": громадська організація «Хазард» допомагає ЗСУ та переселенцям (ФОТО)

На чолі із шеф-кухарем: в Івано-Франківську переселенці готують їжу для військових та потребуючих (ФОТО)

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)


11.04.2022 Тіна Любчик 2927
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1052
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

863
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1990
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3361
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2607
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2605

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

340

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

784

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

746

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1703
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

434
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

788
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

666
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

416
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

446
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27101
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

893
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19735
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

497
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

452
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

782
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1491 5